ďťż

Zavody

Cestovani

Recenze

Novinky

Technika

Moudrosti

Pravidla

Profily

Bazar
Moduly
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Fórum
· Galerie
· Hledání
· Kalendář akcí
· Ke stažení
· Odkazy
· Osobní zprávy
· Poslat příspěvek
· Reklama
· Seznam uživatelů
· Shop
· Sidebar
· Statistiky
· Témata
· Top 10
· Tvůj účet
Náhodně vybrané obrázky z galerie

krnov04_24.jpg
krnov04_24.jpg

nc04_cerven_bela_33.jpg
nc04_cerven_bela_33. ...

decathlon_38.jpg
decathlon_38.jpg

melnik_15.jpg
melnik_15.jpg

Photo Gallery
Categories Menu
· Všechny rubriky
· ARO
· Bohemia Off-road
· CFOR
· Cross Country
· Čtení na pokračování
· Dakar
· Desetiboj 2004
· ETT
· Jak na to?
· Jeep
· Koupím
· LamaKlub
· Libros Cup
· Maratony
· MČR OFF ROAD
· Niva Klub
· Nord Cup
· Offroad
· Offroad Jamboree
· Offroad Libouchec
· Offroaders
· Ostatní
· Pohár konstruktérů
· PR článek
· Prodám
· Profily
· Samurai
· Survival
· Technika
· Test
· Tiskové zprávy
· Toyota
Kdo je on-line
V tuto chvíli je 121 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

?Oko bere? aneb 21 pravidel right offrouďáka

Autor: luke - Úterý, 10.02. 2004 - 16:37:49
Téma: Moudrosti
Jerabek

nám napsal(a): Mé řádky jsou určeny zejména těm, kteří se rádi se svým kolovým miláčkem v terénu svezou, ale nechtějí přitom narušovat dobré mezilidské vztahy a ničit přírodu. Ti, co si myslí, že jsou pupkem světa, ať dál nečtou, protože to je škoda jejich času.Off-roady, terénní čtyřkolky, motokrosové motorky, sněžné a vodní skútry apod., jsou prodejci a jejich uživateli často prezentovány pro možnost svobodného pohybu v přírodě. Ale moudrý člověk by měl vědět, že to není zcela pravda. Zejména v těch krajinách (státech, královstvích), kde si společnost stanovila určitá pravidla vzájemného soužití. I zde při pohybu v přírodě motorovými i nemotorovými prostředky platí velmi známé pravidlo ? má svoboda končí nejen tam, kde začínají práva druhého, ale i tam, kde začínají práva stanovená zákony.

Jak se chovat s autem v přírodě ve smyslu naší legislativy? Věřím, že tyto řádky budou číst inteligentní lidé, kteří tato pravidla vezmou jako skutečnost podloženou našimi právními předpisy a proto nebudu vypisovat jednotlivé § zákonů a vyhlášek (občanský zákoník, zákon o ochraně přírody a krajiny, lesní a vodní zákon, zákon o myslivosti, ? znění jednotlivých právních předpisů lze najít na www.portal.gov.cz - Portál veřejné správy).

K sestavení uvedených pravidel mne přivedly stížnosti majitelů pozemků, pěších turistů, pracovníků zemědělství, lesnictví, údržby veřejné zeleně, pracovníků péče o krajinu, městské i republikové policie apod. Často od těchto lidí slyším stížnosti na adresu některých majitelů terénních motorek, aut, čtyřkolek apod. Rozježděné louky, sady, zničené polní a lesní cesty, poškozené břehy vodotečí, uštvaná, poraněná nebo dokonce mrtvá zvěř atp. Volnost jedněch jde na úkor druhé skupiny lidí a přírody. A několik sobeckých jedinců tak kazí jméno všech rozumných offrouďáků.

Ale přesto - pokud se budou někomu níže uvedená pravidla jevit trochu drsná, doporučuji využít dále popsaný nápad. Je dobré si představit, že mám někde svůj pozemek, svůj zamilovaný kout v lese, studánku či potok a někdo mi toto místo rozjezdí, poškodí pro svou zábavu. A hned je to o něčem jiném.

Jako správný offrouďák a offroďačka:

1. Respektuji vlastnická práva, proto nevjíždím na pozemky, jejichž majitele neznám a nemám od nich souhlas. Vím totiž, že v dnešní době všechny pozemky jsou majetkem fyzických a právnických osob, a proto mohu svou jízdou po cizím pozemku narušit dobré soužití.

2. Naše právní předpisy sice umožňují volný průchod krajinou, ale to se nevztahuje na jízdu s bezmotorovými a motorovými prostředky. Proto využívám síť polních a lesních cest s vědomím, že mnoho z nich je soukromých a jejich vlastník (uživatel) má právo na nich omezit jízdu. A toto právo jako slušný člověk respektuji.

3. Vím, že všeobecně je zakázáno vjíždět na louky, pastviny, pole, do sadů apod. Jízdou s autem mohu poškodit zemědělské plodiny i vyjezdit koleje, ve kterých si zemědělci mohou poškodit techniku nebo zdraví. Poškození trvalého travního (bylinného) porostu na loukách a pastvinách mohou vyvolat nezvratná poškození povrchu pozemku (erozní rýhy na svazích, mokřady na podmáčených a vlhkých loukách), které v dané oblasti mohou negativně ovlivnit místní flóru, faunu a vodní režim. Stejně si uvědomuji, že v oblastech s pískovcovým, vápencovým povrchem mohu výrazně narušit povrch terénu a tím významně urychlit erozi půdy.

4. Vím, že je všeobecně zakázáno vjíždět do lesních porostů a na většinu lesních cest. Přestože mne jízda v lese láká, zákaz maximálně respektuji. A to zejména protože vím, že jízdou v porostu mohu výrazně poškodit humus a také dřeviny (je prokázáno, že les poškozuje i nadměrná pěší turistika), hlukem ruším a zbytečně vylekám zvěř, ale i lidi, kteří se do lesa vypravili načerpat čistý vzduch do plic a klid do své duše. Za další si uvědomuji, že většina lesů je i ?továrna? na dřevo a mohu se zde srazit s lesnickou technikou, která zajišťuje těžbu dřeva a pěstební práce.

5. Od března do července, kdy je v přírodě doba rození mláďat, se maximálně vyhýbám ježdění v lesích, loukách a neudržovaných plochách, protože zde jednak mohu poškodit hnízda ptáků nebo jiná mláďata, která ještě nejsou dostatečně pohyblivá.

6. Jízdě v přírodě (zejména rychlé ? sportovní) se vyhýbám i v dlouhodobém vlhkém a nebo zimním období, protože často plašená zvěř se útěkem rychle vyčerpává a může potom zahynout na vysílení či jiné nemoci, které oslabený organismus napadnou.

7. Na jaře zvlášť opatrně jezdím okolo vodních ploch, protože probíhá migrace žab ke kladení vajíček do vody. Pokud je to možné, raději se těmto lokalitám vyhnu. Přestože obojživelníci v rovnováze přírody mají nezastupitelné místo, výrazně se jejich počet stále snižuje a řada obojživelníků patří mezi ohrožené druhy. Brodění vodním tokem či nádrží je sice vzrušující, ale ve zkalené vodě mohou zbytečně hynout drobné vodní organismy. Opět se tomu raději vyhýbám, protože si myslím, že dost škod na vodní populaci způsobí zkalená voda přívalovými lijáky a dalšími klimatickými vlivy.

8. Mimo oficiální cesty, nedovolím si vjet do zvláště chráněného území (ZCHÚ), které v terénu poznám podle dvou červených pruhů na stromech a kůlech (když vidím dva pruhy, jsem mimo území, když vidím pouze jeden jsem uvnitř, protože spodní pruh je kruhovou výsečí, která vyznačuje úhel jak v daném místě hranice probíhá). Navíc vím, že ZCHÚ (národní parky, chráněné krajinné oblasti a maloplošná ZCHÚ) u cest a komunikací, které jím procházejí, jsou na hranicích vyznačeny státním znakem a popisem typu ZCHÚ. Protože vím, že případný postih za poškození přírody ve ZCHÚ je nesmírně velký (řádově až několik stovek tisíc korun) a orgány ochrany přírody a krajiny mi správním řízením mohou i zablokovat všechny účty, toto vyznačení respektuji jako dopravní značku. Skutečnost, že ZCHÚ není v terénu dobře vyznačeno mne neomlouvá, protože všechny jsou vyhlášeny podle platných právních předpisů a i zde platí pravidlo, že neznalost zákona neomlouvá. A měl bych vědět, pokud jedu do přírody, zda v dané oblasti není nějaké právní omezení. Navíc je najdeme vyznačené ve většině turistických map.

9. Vím, že pokud při jízdě srazím zvěř, musím ji odevzdat k místně příslušnému mysliveckému spolku (nebo na nejbližší úřad samosprávy či lesní správu) protože v případě, že zvěř odvezu, dopouštím se pytláctví. Zraněné živočichy pokud možno dopravím do nejbližší stanice pro handicapované živočichy (nebo alespoň k veterináři, i přesto, že mnozí z nich po nás budou požadovat uhrazení veterinární péče). (www.portal.gov.cz, www.csop.cz, www.env.cz).

10. Pro vyproštění auta jsem vybaven vyprošťovacími žebříky, plechy či podobnými pomůckami, které se vkládají pod kola auta. Ale když musím použít větve jako hatě, pokud možno je seberu ze země. V případě, že je odebírám ze dřeviny, snažím se vést řez na tzv. ?větevní límec?, protože tím nejméně poškodím dřevinu. Vyhýbám se lámání větví ? kvalitní pilka či nůžky patří do standardní výbavy mého off-roadu. Snažím se znát většinu zvláště chráněných rostlin ? zejména dřevin, abych v případě, kdy pod auto musím naházet klest, ji nestříhal z chráněných dřevin (www.aopkcr.cz).

11. Pro případ vyproštění auta pomocí navijáku jsem vybaven technickými pomůckami jako jsou hřeby do země apod. Ale v případě, že při vyproštění auta musím uvázat lano ke stromu, zásadně strom obepínám kurtou či jiným materiálem, který nepoškodí ?kůru? (borku) a vodivá pletiva dřeviny. Navíc vybírám silný strom, u kterého nehrozí, že při vyproštění ho vyvrátím, a nebo cukáním nepřetrhám jemné kořínky v půdě (ideální zranění pro napadení stromu různými nemocemi).

12. Vím, že orgány ochrany přírody a krajiny dnes běžně ve správních rozhodnutích nařizují firmám pracujících ve vodních plochách a v blízkém okolí používat biologicky odbouratelné oleje a maziva (Lesní zákon přímo nařizuje v lese používat biologicky odbouratelné oleje pro mazání řetězů pil, hydrauliku techniky apod.). Proto, pokud jsou schváleny výrobcem mého motorového vozidla, je používám v terénech, kde se brodím, jezdím v lese, v okolí vodotečí, vodních ploch apod. Přestože se snažím, aby mi z auta oleje a další provozní kapaliny neunikaly, pro případ převrácení auta nebo poruchy, kdy může dojít k úniku ropných produktů, mám s sebou absorpční prášky, tkaniny, případně jiné technické pomůcky, které omezí průnik PHM do půdy, povrchových a spodních vod. Lokalitám v I. vodohospodářském pásmu se raději zdaleka vyhnu (jsou vyznačeny v terénu tabulemi a na mapách).

13. Všechny provozní náplně auta (s výjimkou obyčejné vody v chlazení) a většina kosmetických a čistících autoprostředků je zařazena do nebezpečných odpadů (NO). Proto je nevylévám do přírody, ale odevzdávám k likvidaci na místech k tomu určených (každá obec je povinna tato místa zajistit, podnikatel který NO produkuje je povinen jejich likvidaci zajistit odbornou firmou).

14. Lesní a polní cesty v posledních letech stále více využívají pro svou rekreaci pěší turisté a cyklisté. Proto raději počítám s okamžikem, že za zatáčkou, vrcholem stoupání apod., jde rodinka s dětmi, která je ?roztažena? po celé cestě. Nebo očekávám cyklisty uprostřed cesty. Protože na šotolině a na úzké cestě se špatně brzdí a vyhýbá, raději jedu pomaleji a zbytečně nevířím prach, který turisty může obtěžovat.

15. V krajině mne vedle Policie ČR a místní městské policie mohou zastavit i členové stráže přírody (dříve lesnická, myslivecká, vodní stráž a stráž přírody atd.). Jsou to veřejné osoby (pokud se prokáží služebním odznakem a na požádání průkazem) a proto je raději respektuji, než abych podstoupil správní řízení za urážku či napadení veřejného činitele.

16. V lese a na polních cestách mne mohou zastavit i další osoby, které zde provádějí určité práce, či jsou vlastníky pozemků. Raději je respektuji. Nevím, co se v okolí děje. Třeba pokácený strom na střeše auta není žádná maličkost.

17. Při výjezdu z terénu na komunikaci se snažím vyčistit pneumatiky od kamení a bláta ve vzorcích, maximálně spustím zástěrky, abych jednak neroztahal bláto na silnici a nepoškodil druhá vozidla odlétajícími kamínky a kusy bláta. Po celou dobu jízdy v terénu udržuji, stejně jako na veřejných komunikacích, čitelnou SPZ. Dokladuji tím svoji snahu o seriozní jednání vůči ostatním občanům naší společnosti.

18. Pokud si chci zajezdit v terénu, raději se zúčastním oficiálních akcí, kde pořadatelé by měli domluvit všechny podmínky pro jízdu a pohyb v terénu.

19. Pokud je to možné, pro svoji individuální jízdu raději navštívím oficiální prostory pro terénní jízdy, které by měly být vlastníky pozemků a případně i správními orgány povoleny. Starých povrchových dolů po těžbě uhlí, pískoven či jiných lomů je u nás dost, jenom je třeba se domluvit se správními orgány a vlastníky pozemků, zda v určité lokalitě bychom nejednali v rozporu s právními předpisy.

20. Pokud mne jízda v terénu natolik uchvátila, mohu se stát pracovníkem v lesnictví, v zemědělství apod. A bláta a terénu si tam mohu užívat v nadměrné míře a ještě za to mohu být placen.

21. Jistě - projet obtížný terén je svým způsobem i ?frajeřina?. Ale věřím, že ještě větší ?frajeřinou? je být ohleduplný k potřebám jiných skupin lidí a respektovat právo na dobré životní podmínky i ostatních organismů naší planety. Protože mám na to být frajerem (správným off-rouďákem), maximálně se jejich práva na život snažím respektovat i za cenu omezení svých zájmových aktivit.

Pavel Jeřábek

Text byl konzultován s některými pracovníky orgánů ochrany přírody a krajiny, správ národních parků a chráněných krajinných oblastí a i řidiči ? offrouďáky.

Autor textu pracoval jako hajný (lesník), potom jako řidič v lesnictví, zemědělství, odborný pracovník ve státním orgánu ochrany přírody a krajiny. V současné době pracuje v oblasti managementu zvláště chráněných území. Z hlediska řidičských dovednost, na základě svých zkušeností, jízdu v terénu považuje za vyšší řidičské umění než rychlou jízdu po silnici. Ale s ohledem na dlouholeté zkušenosti(možnost pozorování změn) a odborné znalosti, na rozdíl od většiny terénních jezdců je mu znám negativní vliv jízdy motorových vozidel na krajinu a přírodu. A navíc si dobře uvědomuje veškeré důsledky těchto vlivů (některé škody nedokáže přírody vyrovnat ani za desítky let). Proto se pokusil sestavit tato pravidla, abychom se mohli setkávat jak při terénních jízdách, tak i zbytečně nepoškozovali místa našeho odpočinku (přírodu) a nenarušovali dobré mezilidské vztahy.

Originál článku i s obrázky a kresbami ve formátu *.pdf naleznete zde.

 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
Související odkazy
· Více o tématu Moudrosti
· Další články od autora luke


Nejčtenější článek na téma Moudrosti:
Vliv velikosti vozidla na bezpečnost silničního provozu

Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 3.88
Účastníků: 18

Velmi dobré

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek

"?Oko bere? aneb 21 pravidel right offrouďáka" | Přihlásit/Registrovat | 81 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se.

Re: ?Oko bere? aneb 21 pravidel right offrouďáka (Hodnocení: 1)
Od: bedar (bedar@offroaddecin.cz) - Úterý, 10.02. 2004 - 20:13:58
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.offroaddecin.cz
Hm.

Re: ?Oko bere? aneb 21 pravidel right offrouďáka (Hodnocení: 1)
Od: suk (jeepdriver@seznam.cz) - Úterý, 10.02. 2004 - 22:26:39
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.jeep-club.net/classifieds_detail.php?id=238
AMEN

Re: ?Oko bere? aneb 21 pravidel right offrouďáka (Hodnocení: 1)
Od: Pooh (kookai@seznam.cz) - Středa, 11.02. 2004 - 11:48:34
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
No, to je teda něco. Ani nevím, co na ten článek napsat. Snad jen, že se nad tím ještě zamyslím!:) Hmmmm...

Re: ?Oko bere? aneb 21 pravidel right offrouďáka (Hodnocení: 1)
Od: Chorche (chorche@tiscali.cz) - Středa, 11.02. 2004 - 15:58:55
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.4runnerclub.org
FOK !

Re: ?Oko bere? aneb 21 pravidel right offrouďáka (Hodnocení: 1)
Od: bimbo - Středa, 11.02. 2004 - 20:21:15
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.volny.cz/klima.klempirstvi/
Hmmm-Pán je zřejmě odborník!!!!!! ten traktor jsi čistil doufam podle desatera!
Re: ?Oko bere? aneb 21 pravidel right offrouďáka (Hodnocení: 1)
Od: Jerabek - Pátek, 13.02. 2004 - 22:59:47
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Nejsem zas tak velký odborník. To co je napsáno vzniklo na základě určitých znalostí naší legisaltivy, z stížností různých spoluobčanů a hlavně velké nechuti jenom poslouchat, že ti blázni s terénními auty si jezdí kde chtějí. Ale přitom nikdo z tě stěžovatelů se ani nepokusil s vami offrouďaky navázat nějakou komunikaci a pokusit se je pochopit, co je na této zábavě láká a snažit se najít řešení. Jste tady, stejně jako jiné druhy zábavy a jenom lamentovat nemá smysl. najít si pravidla soužití.
Jinak s tím"traktorem" se silně vyhýbám terénu, kde bych ho moc zamazal, utopil apod. (jedu tam kam musím a někdy si ta raději rozmyslím, než abych si udělal koleje a lokáče, kde si potom zničím sekačky apod.). Je to pro mne výrobní nástroj a tak si ho vážím, abych mohl alespoň trochu pracovat. A už jsem sundal zahrádku, takže mohu do myčky, předtím jsem ho myl alespoň v ručních myčkách. Nepotřebuji mít domu hromadu bláta z blatníků. Doma to tak čas od času opláchnu.
Pavel jeřábek

Re: ?Oko bere? aneb 21 pravidel right offrouďáka (Hodnocení: 1)
Od: yanna (yanna@offroad.cz) - Středa, 11.02. 2004 - 22:21:56
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://offroad.cz
Myslim, ze pro nas pro vsechny je tezke precist a hlavne prijmout "21 pravidel...". Ale neco na tom bude... Vubec se mi nelibilo, kdyz se ve Sluknove (na oficialne povolenem pozemku) radilo v louzich, kde "bydli" zaby...Nicmene stejne halasne, jako se prosazuje ochrana prirody, by se melo prosazovat vymezeni prostoru pro offroudeni. Mate nekdo napad, jak tomu pomoci?
Re: ?Oko bere? aneb 21 pravidel right offrouďáka (Hodnocení: 1)
Od: Galloper - Čtvrtek, 12.02. 2004 - 00:22:22
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Ten člověk má určitě v ledasčem pravdu, ale nic není tak černobílé. Podívej se do současných vojenských prostorů. Nejezdí tam jenom auta, ale i tanky a intenzivně se tam cvičí - viz třeba VVP Jince. Přitom jsou to z hlediska přírody jedny z nejzachovalejších území. Snažím se k přírodě chovat slušně, ale nedovedu si představit, že bych nemohl se svým autem vypadnout někam sám do lesa, ale musel bych jet do nějakého oploceného lomu... Já vím, že to je trochu limitováno i počtem aut. Dokud nás bude pár, příroda se s tím vyrovná. Kdyby tenhle nápad dostalo víc lidí, byla by to pro přírodu asi tragédie. Naštěstí tenhle koníček je dost drahý, takže se snad nestane masovou záležitostí a lesáci pro nás snad i nadále budou mít pochopení. Aspoň zatím jsem se setkal vždy jenom s těmi, kteří ho měli a místo pokuty jsme si spíš popovídali. Jezdím převážně ve VVP Jince (mám to za chalupou) a snažím se chovat slušně. Tím myslím nejen slušné chování k přírodě, ale i to, že respektuji dobu kdy je prostor uzavřen z důvodu střeleb. Obdobně, když potkám hlídku policie, vojáky nebo lesáky, ačkoliv bych před nimi asi snadno ujel někam do těžkého terénu, zatím jsem vždy zastavil a pokutu jsem neplatil nikdy. Je jasný, že tohle by se mi asi nepovedlo, kdybych tam byl s tlupou dalších deseti aut a za mnou zůstávala spoušť...
Re: ?Oko bere? aneb 21 pravidel right offrouďáka (Hodnocení: 1)
Od: yanna (yanna@offroad.cz) - Čtvrtek, 12.02. 2004 - 09:04:37
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://offroad.cz
 
Souhlasim s Tebou, ani my nejsme svati a samozrejme, ze jezdime tam, kam by se teoreticky nesmelo. Taky se chovame slusne a nikde nic nenicime, ale uvedom si, ze existujou lidi, ktery to maj´v hlave srovnany "jinak" a klidne do toho jezirka nebo do malejch stromecku vjedou a jeste si rikaji, jak jsou "cool". Myslim, ze pokud zapatras v pameti, urcite na par takovych prijdes. A kdybys nikoho takoveho neznal, nech si vypravet od Jindry Persana...
Idealni by bylo, kdyby byla armada k takovym magorum, jako jsme my, vstricnejsi.

PS: Mas pravdu, ze nic neni cernobily. Znama - biolozka z narodniho parku - dokonce tvrdi, ze diky tomu, ze se v nekterych vojenskych lokalitach prestalo jezdit a cvicit, vyhynuly urcite druhy rostlin.
Re: ?Oko bere? aneb 21 pravidel right offrouďáka (Hodnocení: 1)
Od: Harley (pro-perform@c-mail.cz) - Čtvrtek, 12.02. 2004 - 09:59:56
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
To co píše pan Jerabek má opodstatnění a je to i na zamyšlení.Ale chovat se přesně podle takových pravidel a nejen co se offroadění týče,povede lidstvo k degeneraci a budem vypadat jak ve filmu "Demolition Man" a budem si místo pozdravu říkat: Buď dobrý!
Já se přesně stotožňuji s Galloper a Yanna.
Re: ?Oko bere? aneb 21 pravidel right offrouďáka (Hodnocení: 1)
Od: Galloper - Pátek, 13.02. 2004 - 01:15:42
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
S tím filmem jsi to vystihl naprosto přesně, fakt jsem se pobavil :-) Někdy se ale bojim, že ten svět k něčemu takovýmu směřuje - budeme spořádaně jezdit hromadnou dopravou a offroad bude sprostý slovo...
Re: ?Oko bere? aneb 21 pravidel right offrouďáka (Hodnocení: 1)
Od: Jerabek - Čtvrtek, 12.02. 2004 - 23:37:27
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Když se před časem otevřely vojenské prostory, ochránci zůstali překvapeni, jak cenné lokality tam jsou. Všeobecně se předpokládalo, že se bude jednat o zdevastované prostory a ono naopak, mnoho druhů organismů, které jinde už nejsou. A kupodivu svým způsobem velký podíl na tom měla vojenská cvičení, včetně jízd tanky apod. například, překrásná vřesoviště na Jincích se tam mimo jiné drží díky neustálemu zapalování plochy při střelbách. Jenže skutečně problém není v těch lidech, kteří se snaží respektovat, ale v řidičích i cyklistech, kteří si skutečně myslí, že mohou co chtějí. Když si stěžují na Šumavě, v krkonoších a dalších národních parcích, že jim terénní auta jezdí v nejcennějších plochách, je to smutné. Například osobně udržuji jednu podmáčenou louku, kde na jednom místě roste několik kusů vzácných bylin, jejichž stav se pomalinku zvyšuje. Ale kdyby se tam "trefil" s terénním autem, tak to nechtěně zlikviduje a skoro nemáme šanci tam tyto rostliny dosít. jinými slovy, je to problém a který bychom měli začít řečit a ne jen na sebe se dívat přes prsty.
Re: ?Oko bere? aneb 21 pravidel right offrouďáka (Hodnocení: 1)
Od: Galloper - Pátek, 13.02. 2004 - 01:37:02
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Vřesům asi vojenské prostory opravdu svědčí, o tom jsem se přesvědčil třeba i v Dánsku. V oblasti Západního Jutska (severně od Esbjergu) je krásný písčitý vojenský prostor plný vřesů. Těžko se to přiznává, Brdy jsou pro mě nejhezčí kout Čech, ale ty vřesy v Dánsku jsou možná ještě hezčí než ty u nás. Mimochodem, v tom Dánském vojenském prostoru lze samozřejmě potkat místní offroaďáky, kteří si tam zkouší své opravdu špičkově udělané Toyoty. Jsou tam samozřejmě stejně načerno, jako my u nás, nicméně s místními ochránci přírody ani vojáky problémy nemají - je to tak nějak o individuální toleranci... Navíc dánové nechávají prostor v letním období a mimo období vojenských cvičení volně otevřený, to ale neznamená, že se tam smí volně offroadit - u cest jsou tam takové ty kulaté značky s červeným okrajem :-) Já jsem tam radši moc nejezdil, jednak jsem měl takový spíš silniční offroad a jednak jsem si nebyl zcela jistý, jestli už dánská armáda zjistila, že jsme taky v NATO a že nejsem komunistický špión :-)
Myslím, že i z reakcí pod tímto článkem je vidět, že většině offroaďáků není jedno jak velká spoušť po nich v přírodě zůstává. Nalezení vhodných prostorů pro offroad chce ale opravdu toleranci z obou stran. Pro většinu ekologů je offroaďák škodná a nejradši by nás všechny nahnali do ekologické veřejné dopravy. A jak jistě uznáte, offroad s tramvají není to pravý. Naopak pro mnohé z nás platí dobrej ekolog = mrtvej ekolog. Je to zkrátka takový ten třídní boj... Chápu, že pro většinu lidí je těžký pochopit, že se někdo může v blátě snažit projet celý odpoledne pár kilometrů někam, kam by oklikou dojel za deset minut po silnici. V nejhorším, pokud to někdo nedokáže pochopit jinak, ať to bere jako že je to něco jako neléčitelná úchylka...
Re: ?Oko bere? aneb 21 pravidel right offrouďáka (Hodnocení: 1)
Od: Jerabek - Pátek, 13.02. 2004 - 22:45:33
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Ještě lepší je "zabij si svého ochránce přírody - zachráníš ji". Stačí se podívat na kauzu na Novém Zélandu. A dál některé své kolegy nebudu moc pomlouvat. Nejsou o moc lepší, než každý jiný, který propadne svému koníčku. Vřesy v Dánsku musí být hezší, protože tam mají trochu jiné klima a jinou půdu. Ale osobně jsem byl několikrát na Brdech (jediný vojenký prostor co znám) a má to svoji nádhernou atmosféru. A vlastně jsem chtěl poděkovat, protože mne poslední připomínka o vojenských plochách mi vnutila určitou myšlenku, a poznámka, že v Dánsku se ve vojenských prostorách nechá jezdit (za určitých podmínek) mne vlastně potvrdila, že je to určitá cesta k řešení našeho problému. Ještě jenom musím vymyslet jak do pořádně zdůvodnit, aby to mělo nějakou logiku.

Když čtu příspěvky, tak jsem skutečně rád, že se ozývají řidiči, kteří nechtějí zbytečně ničit. A to je dobrý základ pro hledání řešení. Offroudáci jsou některým zeleným trnem v oku, ale stejně tak cyklisté a turisté. Ono se to nezdá, ale dav chodců nadělá na pozemcích škod, že se tomu an nechce věřit.
Moje osobní zkušenosti s ohledem na ježdění v terénu jsou ale trochu jiné než by od mne někdo čekal. Kdo umí v terénu, umí i na silnici. Je to velmi dobrá průprava na podvědomé a správné reagování na smyk, řidič se učí uvažovat co jak se situace za chvilku změní atd. A těch bouračet od nevyježděných a nebo neuvážlivých řidičů je denně dost.

Pavel Jeřábek
Re: ?Oko bere? aneb 21 pravidel right offrouďáka (Hodnocení: 1)
Od: Jerabek - Čtvrtek, 12.02. 2004 - 22:45:02
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
"Oko bere" je právě o tom, abychom vytvořili diskuzi co s tím. Na jedné straně bychom se měli k našemu okolí chovat slušně, na straně druhé je tu skupina lidí, pro kterou jízda v terénu je svým způsobem koníček. Takže osobně se domnívám, že potřeba začít vyhledávat lokality, kde by se dalo jezdit. Proto ti co se do toho pustí by se neměli nechat odradit prvním neúspěchem. Věřím, že nějaké staré vhodné pískovny, lomy, staré vojenské prostory se nechají jednou někde najít. Svým způsobem je to i výzva pro prodejce offroadů, aby se zapojili do yvtvoření oficiálních prostor. Věřím, že časem si i někteří ochránci, myslivci a další lidi uvědomí, že bude vhodnější vytvořit určité prostory, než nechat jezdit lidi i třeba v prvních zónách národních parků (nejcennější přírodní plochy ) a jenom nadávat a stěžovat si.
Ale najít vhodné plochy, kde bude veřejnost souhlasit bude nesmírně těžké, protože kompromis se u nás moc nenosí.
Pavel Jeřábek
Re: ?Oko bere? aneb 21 pravidel right offrouďáka (Hodnocení: 1)
Od: yanna (yanna@offroad.cz) - Pátek, 13.02. 2004 - 08:51:47
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://offroad.cz
 
To je právě ono - kompromis se nenosí. Přičítám to zakomplexovanosti lidí, kteří o takových věcech rozhodují. Ale stačilo by podívat se na zahraniční modely - ideální stav nastal v USA, kde je takřka na každém zajímavém místě vyhražený kousek pro offroudění. Proto je naprosto normální, že se offroudí v Národních parcích Arches nebo Canyonlands... O speciálních územích jenom pro offrouďáky ani nemluvě... Jsou daná pravidla, která všichni respektují a dodržují - a pokuty a postihy, které každého donutí rozmyslet si eventuální porušení.
Nicméně faktem zůstává - a bylo to několikrát zmiňováno ve fóru - že pokud bychom (čistě hypoteticky) nějaký prostor získali a pěčlivě dodržovali to, že budeme jezdit jenom tam, ztratilo by offroudění kouzlo objevování a "expedična".
Myslím, že obě záležitosti jsou "skloubitelné" - s trochou nadsázky by stačilo nastavit rozumná pravidla a zajistit postihy pro ty, kteří je nebudou dodržovat. My bychom mohli jezdit "po lese", ochranáři by měli jistotu, že nic nezničíme a těm, kteří by pravidla porušili, bychom usekli obě ruce. (:o))
Re: ?Oko bere? aneb 21 pravidel right offrouďáka (Hodnocení: 1)
Od: Jerabek - Pátek, 13.02. 2004 - 22:27:07
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Amerika je o nějaký ten metr větší než Čechy a mají tam tudíž trochu víc místa. Proto si tam mohou dovolit to co u nás v narodních parcích prozatím nejde. Možná někde na okrajích, ale to je asi zatím jenom sen. Kompromis osobně myslím v tom, že jedna strana upustí v určité vhodné lokalitě o svých snech, že tam nikdo nesmí a strana druhá zas na taková vhodná místa bude jezdit a respektovat stanovená pravidla. Je pravda, že vyhrazením "hřišt´pro offroady se ztratí to kouzlo objevování, ale opět naivně si myslím, že když bude ve společnosti zájem, tak se opět nechá nějaké řešení najít. Dát si třeba trasu jak projet celé území, pro dovednosti třeba najít prostory, kde zrovna proběhlao přibližování dřeva cesty jsou tudíž stejně poničené apod. Chce to jenom hledat. Ale toto je skutěčně zatím naivní, s určitou skupinou naší společnosti nehne ani pár volů, pokud z toho nebude mít nějaký prospěch.
Offroady je určitý životní styl. A je mezi námi a jako společnost bychom to měli respektovat a najít si to řešení. Stejně jako jiné sporty, zábavy apod. Když jsem si pročítal příspěvky, tak jsem si uvědomil, že zcela jiná situace je na venkově, kde místní znají toho konkrítného řidiče a lecos mu tolerují a zcela jiná situace je v okolí větších měst apod. Je tam větší koncetrace lidí s různými zájmy a tlak na okolí je také jiný. A jenom naokraj offrouďáci (ti slušní). Neznáme terenní auto v určité oblasti vyvolává napríklad velký zájem myslivců. Protože určitá skupina lidí tato terénní auta používá k pytlačení. A osobně, myslivce znám. Někdy mezi nimi bývá silný cholerik a kdo ví, co se mu zrovna vylíhne v jeho hlavě (kdo jste nezažil,jak hvízdají kulky z kulovnice, mohu vypravovat, když při práci v lese si jeden myslivec zastřeloval kulovnici a neuvažoval o tom, že se mohou kulky odrazit - mimochodem bylo to v Praze, kde bych to nikdy nečekal).

Přesto, represe proti určitým lidem které překračují zákony je u nás nedostatečná. Stačí se podívat na silnice, všichni víme kolik máme jezdit a jak jsme překvapení, když nás změří (moje zkušenost nedávná abyste si nemysleli že jsem svatý). Možná, že by prospělo, kdyby na ruzných akcích ti rozumní offrou´dáci trochu promluvili do duše těm, co se ještě moc nevyřádili. Tito "maldíci" by si měli trošku uvědomit, že patří do velké rodiny a že některými svými rádoby dobrodružnými výpravami kazí jméno všech těch slušných. A pravidla to je potřeba začít hledat. pokusit se oslovit obce, lesy a další vlastníky, a najít nějaké řešení. A od toho tato pravidla vznikla.
Pavel Jeřábekkdo mne zná, tak ví, že i když někde oficiálně pracuji, kde je v okolí hon, rychle se zbalím a mizím. když jsem četl příspěvky, tak jsem si uvědomil, že zcela jiná situace je v okolí velkých měst a zcela jiná hluboko od civilizace

Re: ?Oko bere? aneb 21 pravidel right offrouďáka (Hodnocení: 1)
Od: majorZeman - Úterý, 02.03. 2004 - 20:07:51
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Něco na tom pravdy je. Taky mi někdy připadá, že si jen pražáci přijeli zahrát na traktoristy.
Re: ?Oko bere? aneb 21 pravidel right offrouďáka (Hodnocení: 1)
Od: Jerabek - Sobota, 06.03. 2004 - 20:50:31
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Co jsem se dostal na offroad stránky a začal se okolo problému ježdění zajímat (snažím se na problém podívat ze strany offrouďáků a ne zcela z pohledu ochránců přírody) tak jsem zjistil, že v Praze nějaké alespoň skromné areály vznikají. To že jsem začal nějaké pravidla psát, nebo o nich uvažovat mne vlastně donutili lidi v Praze, kteří si neustále stěžovali, že jim lítají auta v sadu, na poli apod. (v Praze ještě nějaká zeleň a pole je) Pokouším se oslovit některé své "brčálové" kolegy, aby taky trošku začali uvažovat jinak, abychom začali hledat cestu ke vzájemné toleranci a společně najít nějaké lokality pro offroady. Ale zatím je hrobové ticho. Skoro mne to mrzí, protože nelze vše jenom zakazovat, ale hledat cestu ke společné komunikaci. Možná, že rozumná komunikace mezi různými zájmovými skupinami lidí hledání cest k řešení by prospěla ochraně přírody a krajiny víc než nekopromisní zákazy (tak to z těch pravidel zní a myslím, že jsem si v nich nic nenadsadil- u ochránců na ně byl celkem příznivý ohlas a nikdo nepřipomínkoval, že bych někde byl v rozporu s našimi právními předpisy).

Re: ?Oko bere? aneb 21 pravidel right offrouďáka (Hodnocení: 1)
Od: Boris75 - Středa, 22.09. 2004 - 14:48:42
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.musso.sk
Nehnevajte sa, ale toto je uz prehnane - to aby ste nechali vsetci auta doma, lebo jazdou po dialnici rychlostou 100km/h zabiteje celnym sklom hmyz a potom lastovicky nebudu mat co papat!!!

Re: ?Oko bere? aneb 21 pravidel right offrouďáka (Hodnocení: 1)
Od: Parez - Středa, 22.12. 2004 - 21:47:58
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Díky, tyhle info jsou okey. Někdy mi přijde, že spousta lidí jede do terénu a ne někam kam se jiní nedostanou, prostě se podívat na néco (nemyslím tím tratě) pěknýho. Mám totiž ve výbavě svý vyvoněný Toyotky super pilku Silky a když něco tak maskuju, aby ten co jede za mnou neviděl, že tu jel blbeček co zná akorát plechovku s kolama a garáž.

?Oko bere? aneb XJ_VILOva reakcia na 21 pravidel right offrouďáka podla pana Jerabka (Hodnocení: 1)
Od: XJ_Vilo - Sobota, 29.01. 2005 - 14:01:47
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.cardomain.com/memberpage/718511
Jezisi kriste, velebnosti, co to je? co to je?
Sodoma gomora.

Zaujima ma, na com fical autor, ked pisal tieto "pravidla".
Tak napriklad 14ka a 16ka su celkom vpoho, ale 4ka, 20tka a polovica 17tky (ta cast s ocistenou SPZ) su tak trocha p*******e.

Jerabek, nieco ti poviem. auto mi bere okolo 20 litrov na 100ku, neni prihlasene a SPZ, ktora tam je, je len na okrasu. motorka mi bere 14 litrov na 100km, je to 125ka, tak si predstav aky ma asi zvuk. hej a kazdy rok najazdim v terene 2 az 3 tisic kilometrov. + so mnou chodia este dalsi jazdci a niekomu sem-tam chyba aj tlmic, alebo vata vo vyfuku. co myslis? trapia ma nejake zakazy vjazdu na lesne cesty a do lesnych porastov? (nehovorim o narodnych chranenych parkoch, tieto zakazy respektujem, hovorim teraz o "obycajnych" horach)
Myslis, ze mam zaujem stat sa pracovnikom v oblasti lesnictva kvoli tomu, aby som mohol prejst autom cez blato?

Mam napad, postrielajme vsetky kravy, lebo je dokazane, ze ich prdy rozsiruju ozonovu dieru, co ty na to?

Som rebel a extremista, tak ti uprimne poviem: Na tieto pravidla ti zvysoka ...
Re: ?Oko bere? aneb XJ_VILOva reakcia na 21 pravidel right offrouďáka podla pana Jer (Hodnocení: 1)
Od: phulc (frostic@post.cz) - Sobota, 11.07. 2009 - 18:05:21
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
No myslím , že pan Jeřábek má pravdu . I když nutno podotknout , že všechna pravidla z jím sestavené 21 nejsou tak úplně splnitelná , ale snažit bychom se mohli jinak těch "obyčajných hor " tu už moc nezůstane ty náš milí slovenský " příteli " A že jsi jak ty říkáš rebel ? To jsou sqoteři a jiní nepřizpůsobiví občené taky . Počítáš se snad mezi ně ? Pokud ano , pak je mi tě fuck líto !!! P.S. měl by sis s tím někam dojít....

Re: Suwalki 196 (Hodnocení: 0)
Od: Anonymous - Středa, 13.08. 2008 - 20:47:53
names for maids [groups.google.es] names for maids famosas con vestidos sexis [groups.google.es] famosas con vestidos sexis fotos de novias desfloradas [groups.google.es] fotos de novias desfloradas mujeres velludas desnudas [groups.google.es] mujeres velludas desnudas videos casadas maduras macizas [groups.google.es] videos casadas maduras macizas video japonesas vomitando [groups.google.es] video japonesas vomitando videos de putas casadas folladas [groups.google.es] videos de putas casadas folladas transexuales galerias mpeg [groups.google.es] transexuales galerias mpeg golfas phorno [groups.google.es] golfas phorno rubias exuberantes [groups.google.es] rubias exuberantes actrises transesuales [groups.google.es] actrises transesuales travestis ardientes [groups.google.es] travestis ardientes exhibicionistas amateurs desnudas [groups.google.es] exhibicionistas amateurs desnudas sexo vivo trailer [groups.google.es] sexo vivo trailer putas gitanas [groups.google.es] putas gitanas mujeres vip para seso [groups.google.es] mujeres vip para seso clips lesvicos [groups.google.es] clips lesvicos fotos de porno [groups.google.es] fotos de porno ropa couch download

Přečíst zbytek komentáře...

Re: Suwalki 133 (Hodnocení: 0)
Od: Anonymous - Čtvrtek, 14.08. 2008 - 00:46:53
lolitas calintes [groups.google.es] lolitas calintes fotos coos viejos [groups.google.es] fotos coos viejos gatitas tetonas [groups.google.es] gatitas tetonas quiero culos hermosos [groups.google.es] quiero culos hermosos pantaletas de mujeres [groups.google.es] pantaletas de mujeres hermosas con enanos [groups.google.es] hermosas con enanos sibille rauch [groups.google.es] sibille rauch msn de guarrillas con cam [groups.google.es] msn de guarrillas con cam fotolog escolares calientes [groups.google.es] fotolog escolares calientes fotos de rita faltoyano follando [groups.google.es] fotos de rita faltoyano follando lesvianas chupandose senos [groups.google.es] lesvianas chupandose senos relatos xxx colombianos [groups.google.es] relatos xxx colombianos fotos de niaaas con sus bragas puestas viniendose [groups.google.es] fotos de niaaas con sus bragas puestas viniendose xxx com gratis porno [groups.google.es] xxx com gratis porno fotos venganza a novias [groups.google.es] fotos venganza a novias pantimedias en travestis [groups.google.es] pantimedias en travestis chochitos de mulatas [groups.google.es] chochitos de mulatas abuelos gays follando [groups.google.es] abuelos gays follando Přečíst zbytek komentáře...

Re: Suwalki 159 (Hodnocení: 0)
Od: Anonymous - Čtvrtek, 14.08. 2008 - 04:37:04
macacas toons [groups.google.es] macacas toons fotos playboy latinas [groups.google.es] fotos playboy latinas follar en polonia [groups.google.es] follar en polonia putas grastis [groups.google.es] putas grastis galerias pitbull [groups.google.es] galerias pitbull mujeres velludas hermosas [groups.google.es] mujeres velludas hermosas jovencitas forsadas [groups.google.es] jovencitas forsadas fotos nenas ricas [groups.google.es] fotos nenas ricas fotos de peinados goticos de hombre [groups.google.es] fotos de peinados goticos de hombre fotos chochas grandes [groups.google.es] fotos chochas grandes clitoris exuberantes imagenes [groups.google.es] clitoris exuberantes imagenes chupones playtex fotos [groups.google.es] chupones playtex fotos puchas argentinas [groups.google.es] puchas argentinas hombres metiendo penes a culos [groups.google.es] hombres metiendo penes a culos conchitas penetradas asco [groups.google.es] conchitas penetradas asco mujeres prepago medellin [groups.google.es] mujeres prepago medellin sexoo aragon contacto [groups.google.es] sexoo aragon contacto lesbian spy cam [groups.google.es] lesbian spy cam videos desnudas folladas [groups.goog

Přečíst zbytek komentáře...

Re: Suwalki 448 (Hodnocení: 0)
Od: Anonymous - Čtvrtek, 14.08. 2008 - 08:31:30
emails de putas de lima [groups.google.es] emails de putas de lima pilladas en el mingitorio [groups.google.es] pilladas en el mingitorio gimnacia erotica sluts [groups.google.es] gimnacia erotica sluts serial number genius web cam [groups.google.es] serial number genius web cam fotos de pies de trasvestis [groups.google.es] fotos de pies de trasvestis relatos eroticos de sevilla [groups.google.es] relatos eroticos de sevilla pezon contra pezon [groups.google.es] pezon contra pezon madrid webcam [groups.google.es] madrid webcam gays sex [groups.google.es] gays sex perreo con sexo [groups.google.es] perreo con sexo zorras vascas [groups.google.es] zorras vascas ovariohisterectomaa [groups.google.es] ovariohisterectomaa fotologcom de colegialas hot [groups.google.es] fotologcom de colegialas hot relatos sexuales con vecinas [groups.google.es] relatos sexuales con vecinas videosb gratis casadas follando [groups.google.es] videosb gratis casadas follando nalgona jpg [groups.google.es] nalgona jpg videos gratis de secretarias cachando con el jefe [groups.google.es] videos gratis de secretarias cachando con el jefe fotonovelas incesto gratis [groups.google.es] fotonovelas incesto gratis
Přečíst zbytek komentáře...

Re: Suwalki 451 (Hodnocení: 0)
Od: Anonymous - Čtvrtek, 14.08. 2008 - 13:13:26
rubias mamando a negros [groups.google.es] rubias mamando a negros madre desvirgando a hija [groups.google.es] madre desvirgando a hija hombres masturbndose [groups.google.es] hombres masturbndose dcolombianas fotos [groups.google.es] dcolombianas fotos chochos enermes de maduras [groups.google.es] chochos enermes de maduras sexo virtual gratis en directo para argentina [groups.google.es] sexo virtual gratis en directo para argentina faldas culos voyeur [groups.google.es] faldas culos voyeur putas cjiendo fotolog [groups.google.es] putas cjiendo fotolog fotos caseras mujeres orinando [groups.google.es] fotos caseras mujeres orinando dibujos pornos de spiderman [groups.google.es] dibujos pornos de spiderman culos feos [groups.google.es] culos feos sexoo pies placer [groups.google.es] sexoo pies placer simpsons cogiendo [groups.google.es] simpsons cogiendo free live sex cam [groups.google.es] free live sex cam petardas ricas [groups.google.es] petardas ricas chochos bonitos negros [groups.google.es] chochos bonitos negros password cam com [groups.google.es] password cam com fotos de vajina virgenes [groups.google.es] fotos de vajina virgenes sexi bail

Přečíst zbytek komentáře...

Re: Suwalki 831 (Hodnocení: 0)
Od: Anonymous - Čtvrtek, 14.08. 2008 - 16:46:09
homens bonitos [groups.google.es] homens bonitos sexobrusco [groups.google.es] sexobrusco maduras culonas [groups.google.es] maduras culonas sexo en torrevieja [groups.google.es] sexo en torrevieja woman naked [groups.google.es] woman naked muchachas mamadoras [groups.google.es] muchachas mamadoras putas paisas [groups.google.es] putas paisas hombres culeando con mujeres putas [groups.google.es] hombres culeando con mujeres putas viejos tranxesuales [groups.google.es] viejos tranxesuales chochos ceaidos gratis [groups.google.es] chochos ceaidos gratis dibujos pordioseros fotos [groups.google.es] dibujos pordioseros fotos pocisiones del kamasutra el sexo oral a la mujer [groups.google.es] pocisiones del kamasutra el sexo oral a la mujer sexo entre adolecentes [groups.google.es] sexo entre adolecentes fotos de travestis pendejos follando [groups.google.es] fotos de travestis pendejos follando com tias [groups.google.es] com tias colegialas peruanas calatas [groups.google.es] colegialas peruanas calatas secretarias maduras ricas [groups.google.es] secretarias maduras ricas alejandra martinez en notiblog [groups.google.es] alejandra martinez en notiblog hombres con

Přečíst zbytek komentáře...

Re: Suwalki 710 (Hodnocení: 0)
Od: Anonymous - Čtvrtek, 14.08. 2008 - 20:53:37
gey adolecentes hombres [groups.google.es] gey adolecentes hombres videos desnudos playeros gartis [groups.google.es] videos desnudos playeros gartis lo mejor de l p0orno [groups.google.es] lo mejor de l p0orno videos porno de enanas [groups.google.es] videos porno de enanas fotos retroexcavadoras [groups.google.es] fotos retroexcavadoras galeria de fotos de insesto madre e hijo [groups.google.es] galeria de fotos de insesto madre e hijo tranxesuales y trios [groups.google.es] tranxesuales y trios chochos de lesbanas [groups.google.es] chochos de lesbanas chinitas infantiles follando [groups.google.es] chinitas infantiles follando intercambio webcam chica [groups.google.es] intercambio webcam chica zorra meando [groups.google.es] zorra meando sexooolia con chibolas [groups.google.es] sexooolia con chibolas fotografias paisas [groups.google.es] fotografias paisas webcam adolescentes [groups.google.es] webcam adolescentes chibolitas folladas [groups.google.es] chibolitas folladas incesto dibujos gratis [groups.google.es] incesto dibujos gratis foros novias desnudas [groups.google.es] foros novias desnudas famosas calatas avi [groups.google.es] famosas calatas avi Přečíst zbytek komentáře...

Re: Suwalki 234 (Hodnocení: 0)
Od: Anonymous - Pátek, 15.08. 2008 - 00:46:02
peruanas eyaculando porno video [groups.google.es] peruanas eyaculando porno video modelos femeninas en tooples [groups.google.es] modelos femeninas en tooples vaginas lampiaas [groups.google.es] vaginas lampiaas k latex fotos mascaras chicas [groups.google.es] k latex fotos mascaras chicas sexoo cam erotico gratis [groups.google.es] sexoo cam erotico gratis chicas en provadores [groups.google.es] chicas en provadores galeria de lesvianas ricas [groups.google.es] galeria de lesvianas ricas nalga cubanas [groups.google.es] nalga cubanas violaciones en video [groups.google.es] violaciones en video shemales totalmente gratis [groups.google.es] shemales totalmente gratis negras follando [groups.google.es] negras follando vaguinas abiertas jovenes [groups.google.es] vaguinas abiertas jovenes fotos de vulvas peludas [groups.google.es] fotos de vulvas peludas videos porno gratis directos [groups.google.es] videos porno gratis directos sexoo contacto tenerife transexoual [groups.google.es] sexoo contacto tenerife transexoual esposas infieles gratis [groups.google.es] esposas infieles gratis fotos y relatos inciesto [groups.google.es] fotos y relatos inciesto relato erotico webcam chat [groups.google.es] relato erotico webc

Přečíst zbytek komentáře...

Re: Suwalki 584 (Hodnocení: 0)
Od: Anonymous - Pátek, 15.08. 2008 - 04:44:18
thailandesas desnudas [groups.google.es] thailandesas desnudas xxxcaricatura [groups.google.es] xxxcaricatura fetiche tabaco [groups.google.es] fetiche tabaco machos deanudos [groups.google.es] machos deanudos paginas sexuales peruanas [groups.google.es] paginas sexuales peruanas fotos jovencitas trasv [groups.google.es] fotos jovencitas trasv sobacos peludos [groups.google.es] sobacos peludos foto animadas de audioslave [groups.google.es] foto animadas de audioslave casadas rasuradas [groups.google.es] casadas rasuradas galeria de minitangas [groups.google.es] galeria de minitangas del marqueze vid [groups.google.es] del marqueze vid foto x tetona [groups.google.es] foto x tetona fotos voyerista [groups.google.es] fotos voyerista muchomasporno pornostar [groups.google.es] muchomasporno pornostar solo relatos de incestos [groups.google.es] solo relatos de incestos cholitas sin calzon [groups.google.es] cholitas sin calzon liceanas sexo sluts [groups.google.es] liceanas sexo sluts sex amadeur [groups.google.es] sex amadeur chicas con minifaldas enseaando calzon gratis [groups.google.es] chicas con minifaldas enseaando calzon gratis Přečíst zbytek komentáře...

Re: Suwalki 524 (Hodnocení: 0)
Od: Anonymous - Pátek, 15.08. 2008 - 08:42:40
powerpoints pornogrficos [groups.google.es] powerpoints pornogrficos xxx videos mujeres musculosas [groups.google.es] xxx videos mujeres musculosas videos nenitas xx [groups.google.es] videos nenitas xx lesvianas guarrisimas [groups.google.es] lesvianas guarrisimas sexoo cam vivo gratis [groups.google.es] sexoo cam vivo gratis young lolitos [groups.google.es] young lolitos culos sangrados [groups.google.es] culos sangrados antiguas pornograficas [groups.google.es] antiguas pornograficas livecam playa del ingles [groups.google.es] livecam playa del ingles chicas con minifaldas enseaando calzon gratis [groups.google.es] chicas con minifaldas enseaando calzon gratis colombianas famosas desndas [groups.google.es] colombianas famosas desndas videos de osos maduros [groups.google.es] videos de osos maduros consejos voyeur [groups.google.es] consejos voyeur sexoo transexoual site group msn com [groups.google.es] sexoo transexoual site group msn com fotologsex [groups.google.es] fotologsex shemale monster dick [groups.google.es] shemale monster dick sexo relatos hablados [groups.google.es] sexo relatos hablados negras defecando [groups.google.es] negras defecando Přečíst zbytek komentáře...

Re: Suwalki 122 (Hodnocení: 0)
Od: Anonymous - Pátek, 15.08. 2008 - 13:06:43
fotos de artistas ecuatorianas desnudas [groups.google.es] fotos de artistas ecuatorianas desnudas chibolitas en accion [groups.google.es] chibolitas en accion culitos ricos de hombres [groups.google.es] culitos ricos de hombres boob imagen hardcore [groups.google.es] boob imagen hardcore llame pa verte mp3 free [groups.google.es] llame pa verte mp3 free sexooolia chicholina caballo [groups.google.es] sexooolia chicholina caballo minas goticas [groups.google.es] minas goticas ber potos de mujeres [groups.google.es] ber potos de mujeres cuquitas ricas [groups.google.es] cuquitas ricas damas orinando [groups.google.es] damas orinando fotolog de mamadas o gente cogiendo o garchando [groups.google.es] fotolog de mamadas o gente cogiendo o garchando fotolognenas [groups.google.es] fotolognenas evangelion hemtay gratis [groups.google.es] evangelion hemtay gratis fotos de profesoras sexuale [groups.google.es] fotos de profesoras sexuale putinhas adolecentes [groups.google.es] putinhas adolecentes fotos de nenas calatas gratis [groups.google.es] fotos de nenas calatas gratis lluvia dorada fotos amadoras [groups.google.es] lluvia dorada fotos amadoras colejialas con animales [groups.google.es] colejialas con animales Přečíst zbytek komentáře...

Re: Suwalki 666 (Hodnocení: 0)
Od: Anonymous - Pátek, 15.08. 2008 - 17:02:24
putitas con minifalda [groups.google.es] putitas con minifalda ancianas mamadoras [groups.google.es] ancianas mamadoras pass webcam [groups.google.es] pass webcam videos de levianas caliente [groups.google.es] videos de levianas caliente shemales wild [groups.google.es] shemales wild xinas folladas vid [groups.google.es] xinas folladas vid webcams sms [groups.google.es] webcams sms negritos guapos [groups.google.es] negritos guapos gordas encueradas [groups.google.es] gordas encueradas jetyx juegos aora ya [groups.google.es] jetyx juegos aora ya amateurs ecuatorianas [groups.google.es] amateurs ecuatorianas foto pajas cubanas [groups.google.es] foto pajas cubanas chicas escorts en coacalco [groups.google.es] chicas escorts en coacalco 999 91989{9€9…9Š99”9™9ž9Ł9Ť9ą9ż9Ć9 [groups.google.es] 999 91989{9€9…9Š99”9™9ž9Ł9Ť9ą9ż9Ć9 follando en el patio [groups.google.es] follando en el patio japonesas infraganti [groups.google.es] japonesas infraganti videos desnudas folladas [groups.google.es] videos desnudas folladas sexo porno [groups.google.es] sexo porno galeria mojadas [groups.google.es] galeria mojadas rubias rotas del culo

Přečíst zbytek komentáře...

Re: Suwalki 254 (Hodnocení: 0)
Od: Anonymous - Pátek, 15.08. 2008 - 20:52:25
grandes culoos [groups.google.es] grandes culoos sexo chat gratis argentina [groups.google.es] sexo chat gratis argentina sex cam real [groups.google.es] sex cam real escolares clavadas xxx [groups.google.es] escolares clavadas xxx fotos de personas enanas [groups.google.es] fotos de personas enanas chicas agarradas infraganti [groups.google.es] chicas agarradas infraganti la concha de pampita [groups.google.es] la concha de pampita virgenes putitas [groups.google.es] virgenes putitas rito cogiendo [groups.google.es] rito cogiendo sex cam real [groups.google.es] sex cam real chicas delgadas con buenas tetas [groups.google.es] chicas delgadas con buenas tetas paginas pornos peruanas [groups.google.es] paginas pornos peruanas fotos rajas humedas [groups.google.es] fotos rajas humedas monjas sexys [groups.google.es] monjas sexys jovencitas en ligueros [groups.google.es] jovencitas en ligueros danesas follando [groups.google.es] danesas follando lesbiana and foro [groups.google.es] lesbiana and foro hombres follando a sus cuaados [groups.google.es] hombres follando a sus cuaados conchas paraguayas [groups.google.es] conchas paraguayas Přečíst zbytek komentáře...

Re: Suwalki 915 (Hodnocení: 0)
Od: Anonymous - Sobota, 16.08. 2008 - 00:41:40
icesto [groups.google.es] icesto lesvianas guarras [groups.google.es] lesvianas guarras maduras de espaaacom [groups.google.es] maduras de espaaacom abulas desnudas oral [groups.google.es] abulas desnudas oral tanguitas en maduras [groups.google.es] tanguitas en maduras menudas pollas [groups.google.es] menudas pollas mujeres con mini braguitas [groups.google.es] mujeres con mini braguitas imagenes corridas de penes pequeaos [groups.google.es] imagenes corridas de penes pequeaos contactos en morelia [groups.google.es] contactos en morelia chats de cuernavaca [groups.google.es] chats de cuernavaca culos hambrientos [groups.google.es] culos hambrientos mujeres chupando el pene de un hombre [groups.google.es] mujeres chupando el pene de un hombre hombres enanos follando [groups.google.es] hombres enanos follando panochas tiernitas [groups.google.es] panochas tiernitas sirvientas calatas [groups.google.es] sirvientas calatas senos descuidos [groups.google.es] senos descuidos karezza [groups.google.es] karezza adolescente muestras oral [groups.google.es] adolescente muestras oral gifsde mujeres piratas [groups.google.es] gifsde mujeres piratas
Přečíst zbytek komentáře...

Re: Suwalki 169 (Hodnocení: 0)
Od: Anonymous - Sobota, 16.08. 2008 - 04:34:35
xxx paraguayas [groups.google.es] xxx paraguayas free videos cogiendo en duchas [groups.google.es] free videos cogiendo en duchas sexo scat gratis [groups.google.es] sexo scat gratis culos gorditos [groups.google.es] culos gorditos hablar con gay en directo gratis [groups.google.es] hablar con gay en directo gratis fotos de vaginas deformes [groups.google.es] fotos de vaginas deformes tailandesas depiladas [groups.google.es] tailandesas depiladas ancianos con jovencitas cojiendo [groups.google.es] ancianos con jovencitas cojiendo rubias putas [groups.google.es] rubias putas piernas abiertas anal [groups.google.es] piernas abiertas anal fotos brasileaas culonas follando [groups.google.es] fotos brasileaas culonas follando gringas follando duro [groups.google.es] gringas follando duro relatos sensuales de ancianas [groups.google.es] relatos sensuales de ancianas fotos de orinadas [groups.google.es] fotos de orinadas galerias gratis de maestras en pantis [groups.google.es] galerias gratis de maestras en pantis chupando vaginas [groups.google.es] chupando vaginas espiando bombachas jpg [groups.google.es] espiando bombachas jpg las paisas com [groups.google.es] las paisas com Přečíst zbytek komentáře...

Re: Suwalki 492 (Hodnocení: 0)
Od: Anonymous - Sobota, 16.08. 2008 - 08:31:43
tangas jovenes [groups.google.es] tangas jovenes imagenes de estripers [groups.google.es] imagenes de estripers camaras webcams [groups.google.es] camaras webcams chicas culo muy peludo [groups.google.es] chicas culo muy peludo garotas adolece tes nuas [groups.google.es] garotas adolece tes nuas fotos parejas swinger [groups.google.es] fotos parejas swinger lesvianas guarras [groups.google.es] lesvianas guarras indijenas al desnudo [groups.google.es] indijenas al desnudo tas rusas ninfetas [groups.google.es] tas rusas ninfetas colitas y penes [groups.google.es] colitas y penes chat porn online gratis [groups.google.es] chat porn online gratis follando con negros transexuales [groups.google.es] follando con negros transexuales colombianas famosas desndas [groups.google.es] colombianas famosas desndas sexo con insestos [groups.google.es] sexo con insestos sexoi oral [groups.google.es] sexoi oral lesvicas pornos [groups.google.es] lesvicas pornos latex girl trailer [groups.google.es] latex girl trailer fotos caseras de putas [groups.google.es] fotos caseras de putas degeneradas com porno [groups.google.es] degeneradas com porno Přečíst zbytek komentáře...

Re: Suwalki 873 (Hodnocení: 0)
Od: Anonymous - Sobota, 16.08. 2008 - 13:11:02
culos feos [groups.google.es] culos feos esposas follando m‰xico [groups.google.es] esposas follando m‰xico tv adventistas oral [groups.google.es] tv adventistas oral dormidas sexys [groups.google.es] dormidas sexys pezon de famosa [groups.google.es] pezon de famosa exmujeres [groups.google.es] exmujeres galerias de fantasias hadas [groups.google.es] galerias de fantasias hadas zorra tetuda [groups.google.es] zorra tetuda hot venezolanas [groups.google.es] hot venezolanas borrachas provincianas [groups.google.es] borrachas provincianas webcam sexoo gratis com [groups.google.es] webcam sexoo gratis com chicas lesbia [groups.google.es] chicas lesbia live web cam teen [groups.google.es] live web cam teen videos de streptease [groups.google.es] videos de streptease estriper en bucaramanga [groups.google.es] estriper en bucaramanga videos morbo [groups.google.es] videos morbo nenas bonitas [groups.google.es] nenas bonitas calzones de colegialas descuidos [groups.google.es] calzones de colegialas descuidos http se3xo en videomexiyiorg [groups.google.es] http se3xo en videomexiyiorg demo travesti gratis [groups.google.es] dem

Přečíst zbytek komentáře...

Re: Suwalki 967 (Hodnocení: 0)
Od: Anonymous - Sobota, 16.08. 2008 - 16:37:30
madres brutalmente folladas [groups.google.es] madres brutalmente folladas chicas galerias gratis [groups.google.es] chicas galerias gratis pasito duranguense [groups.google.es] pasito duranguense muchachas bonitas y desnudas [groups.google.es] muchachas bonitas y desnudas ver mensajes sluts [groups.google.es] ver mensajes sluts pilladas en wc videos [groups.google.es] pilladas en wc videos shemale tgp [groups.google.es] shemale tgp fotos atrevidas de chichonas [groups.google.es] fotos atrevidas de chichonas abuelas con pollones [groups.google.es] abuelas con pollones eorticos [groups.google.es] eorticos abuelitas cogiendo [groups.google.es] abuelitas cogiendo pies maduros [groups.google.es] pies maduros clips lesvicos [groups.google.es] clips lesvicos toples en la webcam [groups.google.es] toples en la webcam videos de cogidas niaas [groups.google.es] videos de cogidas niaas pelicula de mujeres des nudas en pene [groups.google.es] pelicula de mujeres des nudas en pene ver tetas gratis por web cam [groups.google.es] ver tetas gratis por web cam jobencitas ucranianas [groups.google.es] jobencitas ucranianas comiquitas adultas trailer [groups.google.es

Přečíst zbytek komentáře...

Re: Suwalki 434 (Hodnocení: 0)
Od: Anonymous - Sobota, 16.08. 2008 - 20:34:22
fotos eroticas antiguas mexicanas [groups.google.es] fotos eroticas antiguas mexicanas colegiales desnudos galeria de fotos [groups.google.es] colegiales desnudos galeria de fotos paraguayas calientes [groups.google.es] paraguayas calientes fotos bestiales follando [groups.google.es] fotos bestiales follando sexso profesional videos [groups.google.es] sexso profesional videos fotos cerdas [groups.google.es] fotos cerdas osos maduros gay [groups.google.es] osos maduros gay xoxos locos gratis [groups.google.es] xoxos locos gratis animadoras follando fotos [groups.google.es] animadoras follando fotos fotonovelas incesto gratis [groups.google.es] fotonovelas incesto gratis foto vagiona [groups.google.es] foto vagiona fotos desnuda de mujeres pariendo [groups.google.es] fotos desnuda de mujeres pariendo fotos de pezones [groups.google.es] fotos de pezones rubias de dvd [groups.google.es] rubias de dvd muecas en tangitas [groups.google.es] muecas en tangitas travesti espanol com [groups.google.es] travesti espanol com desnudo y tanga y ella [groups.google.es] desnudo y tanga y ella peruanas nalgonas [groups.google.es] peruanas nalgonas xxxcaricatura [groups.google.es] xxxcaricat

Přečíst zbytek komentáře...

Re: Suwalki 939 (Hodnocení: 0)
Od: Anonymous - Neděle, 17.08. 2008 - 00:34:55
revistas de hombres empelotas [groups.google.es] revistas de hombres empelotas pezones de venezolanas [groups.google.es] pezones de venezolanas militares gay corriendose [groups.google.es] militares gay corriendose nenas con vaginas chiquitas desnudas [groups.google.es] nenas con vaginas chiquitas desnudas zorra tetuda [groups.google.es] zorra tetuda paguinas como petardas [groups.google.es] paguinas como petardas tatuajes vajinales [groups.google.es] tatuajes vajinales futbolistas vergas [groups.google.es] futbolistas vergas mujeres oliendo penes [groups.google.es] mujeres oliendo penes fotod porno [groups.google.es] fotod porno ricas nenas [groups.google.es] ricas nenas traseros enormes entangas [groups.google.es] traseros enormes entangas pechos lactantes [groups.google.es] pechos lactantes estudiantas putitas oral [groups.google.es] estudiantas putitas oral jovenes culeando fotos [groups.google.es] jovenes culeando fotos militares gay corriendose [groups.google.es] militares gay corriendose macizas gratis [groups.google.es] macizas gratis shemale eyac [groups.google.es] shemale eyac videos gratis de nalgonas follando [groups.google.es] videos gratis de nalgonas follando

Přečíst zbytek komentáře...

Re: Suwalki 784 (Hodnocení: 0)
Od: Anonymous - Neděle, 17.08. 2008 - 04:34:14
anos velludos [groups.google.es] anos velludos galeria de chicas en pantaletas [groups.google.es] galeria de chicas en pantaletas culos sabrosos} [groups.google.es] culos sabrosos} lolita colale falda [groups.google.es] lolita colale falda chicas vestuarios femeninos [groups.google.es] chicas vestuarios femeninos clases de microtangas [groups.google.es] clases de microtangas lista de peliculas x mamadas [groups.google.es] lista de peliculas x mamadas secundarias en tangas o follando [groups.google.es] secundarias en tangas o follando shemale relato mpgs [groups.google.es] shemale relato mpgs fotos de peinados para varones [groups.google.es] fotos de peinados para varones chochoss [groups.google.es] chochoss chicas en minifakdas [groups.google.es] chicas en minifakdas cochos de ansianas [groups.google.es] cochos de ansianas espiando baja las bragas de una jovencita [groups.google.es] espiando baja las bragas de una jovencita zorritas movies [groups.google.es] zorritas movies fotos chuscas infraganti [groups.google.es] fotos chuscas infraganti mujeres enseaando los calzones [groups.google.es] mujeres enseaando los calzones chochitos follando [groups.google.es] chochitos follando
Přečíst zbytek komentáře...

Re: Suwalki 796 (Hodnocení: 0)
Od: Anonymous - Neděle, 17.08. 2008 - 08:42:37
belinda mostrando la concha [groups.google.es] belinda mostrando la concha xxxx trailers gratis [groups.google.es] xxxx trailers gratis chirlas penetradas [groups.google.es] chirlas penetradas boxer adultas xxx [groups.google.es] boxer adultas xxx paginas chistosas sexy gratis [groups.google.es] paginas chistosas sexy gratis sin colaless [groups.google.es] sin colaless coreanas chichonas free [groups.google.es] coreanas chichonas free cucas deliciosas [groups.google.es] cucas deliciosas imagen de potos y calatas y culo [groups.google.es] imagen de potos y calatas y culo seora putas [groups.google.es] seora putas chicas de porn [groups.google.es] chicas de porn madres en minifaldas [groups.google.es] madres en minifaldas borrachas ninfomanas [groups.google.es] borrachas ninfomanas chiquititas y culonas [groups.google.es] chiquititas y culonas galerias gratis minifaldas [groups.google.es] galerias gratis minifaldas galeria de foto de culos de mujeres xx [groups.google.es] galeria de foto de culos de mujeres xx pc basket 60 gratis [groups.google.es] pc basket 60 gratis flacas peludas calientes [groups.google.es] flacas peludas calientes Přečíst zbytek komentáře...

Re: Suwalki 827 (Hodnocení: 0)
Od: Anonymous - Neděle, 17.08. 2008 - 13:16:43
hemorroides en travestis fotos [groups.google.es] hemorroides en travestis fotos sexso republica checa [groups.google.es] sexso republica checa vajinas lindas cl [groups.google.es] vajinas lindas cl galerias mujeres con polla [groups.google.es] galerias mujeres con polla fucking horny tranny [groups.google.es] fucking horny tranny my cene [groups.google.es] my cene fotos celeste actriz [groups.google.es] fotos celeste actriz chiquilinas sexies [groups.google.es] chiquilinas sexies sexis gringas [groups.google.es] sexis gringas foros superculos [groups.google.es] foros superculos ver salas de chat 100 sexo [groups.google.es] ver salas de chat 100 sexo mexicanas calatas [groups.google.es] mexicanas calatas perras orinadas [groups.google.es] perras orinadas frases cortas de nick para adultos [groups.google.es] frases cortas de nick para adultos negra mamando penes [groups.google.es] negra mamando penes relatos microtangas [groups.google.es] relatos microtangas enormes clitoris [groups.google.es] enormes clitoris xxx velludas [groups.google.es] xxx velludas angie travesti [groups.google.es] angie travesti Přečíst zbytek komentáře...

Re: Suwalki 175 (Hodnocení: 0)
Od: Anonymous - Neděle, 17.08. 2008 - 16:40:51
sirvientas violadas [groups.google.es] sirvientas violadas relatos eroticos madres lactantes [groups.google.es] relatos eroticos madres lactantes ebony aktmodelle [groups.google.es] ebony aktmodelle youtube videos p [groups.google.es] youtube videos p hormigas culonas sluts [groups.google.es] hormigas culonas sluts boob foto belleza [groups.google.es] boob foto belleza coreanas chichonas free [groups.google.es] coreanas chichonas free videos insesto con pendejas [groups.google.es] videos insesto con pendejas morochas infartantes [groups.google.es] morochas infartantes foos porno [groups.google.es] foos porno galeria de depiladas [groups.google.es] galeria de depiladas ver modelitos perras [groups.google.es] ver modelitos perras galerias menbox [groups.google.es] galerias menbox hombres golticos [groups.google.es] hombres golticos hombres y cojiendose [groups.google.es] hombres y cojiendose sexi abuelas [groups.google.es] sexi abuelas sibille rauch [groups.google.es] sibille rauch [groups.google.es] consejos voyeur [groups.google.es] consejos voyeur follando menstruando mpeg [groups.google.es] follando menstruando mpeg Přečíst zbytek komentáře...

Re: Suwalki 415 (Hodnocení: 0)
Od: Anonymous - Neděle, 17.08. 2008 - 20:46:08
galeria sexy lenseria putas [groups.google.es] galeria sexy lenseria putas sexovigo [groups.google.es] sexovigo faldas culos voyeur [groups.google.es] faldas culos voyeur fotos secretarias sofovich [groups.google.es] fotos secretarias sofovich relaciones sexualers [groups.google.es] relaciones sexualers zemanova cogiendo [groups.google.es] zemanova cogiendo video de sexo de monica adaro gratis [groups.google.es] video de sexo de monica adaro gratis tetonas hardcore [groups.google.es] tetonas hardcore sexoo pies placer [groups.google.es] sexoo pies placer mujeres paraguayas sexys [groups.google.es] mujeres paraguayas sexys penetraciones a putas [groups.google.es] penetraciones a putas insesto historias x [groups.google.es] insesto historias x dominicanas tetonas [groups.google.es] dominicanas tetonas hombres sexis [groups.google.es] hombres sexis ilegales folladas [groups.google.es] ilegales folladas sexso [groups.google.es] sexso xeso entre gey [groups.google.es] xeso entre gey fotos amateor sexo [groups.google.es] fotos amateor sexo pechos lactantes [groups.google.es] pechos lactantes relatos de maricas grat

Přečíst zbytek komentáře...

Re: Suwalki 383 (Hodnocení: 0)
Od: Anonymous - Pondělí, 18.08. 2008 - 00:44:05
madre hija follando [groups.google.es] madre hija follando jovencitas pilladas pics [groups.google.es] jovencitas pilladas pics sobrinos follando tiasrelatos [groups.google.es] sobrinos follando tiasrelatos sin pelos [groups.google.es] sin pelos chicas con polla [groups.google.es] chicas con polla turk travesti [groups.google.es] turk travesti petardas de jotos [groups.google.es] petardas de jotos videos de colejialas viniendose [groups.google.es] videos de colejialas viniendose panochas deformes xxx [groups.google.es] panochas deformes xxx paginas swingers de yucatan [groups.google.es] paginas swingers de yucatan xxx gentai [groups.google.es] xxx gentai videos pornos de vedettes peruanas [groups.google.es] videos pornos de vedettes peruanas jovencita guapa en web cam [groups.google.es] jovencita guapa en web cam secretarias guapa download [groups.google.es] secretarias guapa download foros fotos edecanes [groups.google.es] foros fotos edecanes fotos pornograficas de dibujos animados [groups.google.es] fotos pornograficas de dibujos animados fotolog que culo [groups.google.es] fotolog que culo mujeres en minifaldas sexis [groups.google.es] mujeres en minifaldas sexis Přečíst zbytek komentáře...

Re: Suwalki 88 (Hodnocení: 0)
Od: Anonymous - Pondělí, 18.08. 2008 - 04:40:51
enanitas sin calzones [groups.google.es] enanitas sin calzones chavas meando [groups.google.es] chavas meando infantiles cojiendo [groups.google.es] infantiles cojiendo japoneses maduros [groups.google.es] japoneses maduros fisico culturistas desnudos [groups.google.es] fisico culturistas desnudos foptos de prpostitutas [groups.google.es] foptos de prpostitutas mujeres culonas bucaramanga [groups.google.es] mujeres culonas bucaramanga gif dse sexys modelos [groups.google.es] gif dse sexys modelos gif de besos reales [groups.google.es] gif de besos reales paginas de chat con webcam [groups.google.es] paginas de chat con webcam desnudas screensaver dvd [groups.google.es] desnudas screensaver dvd limeas culonas jpg [groups.google.es] limeas culonas jpg jesica siro [groups.google.es] jesica siro galerias lesvicas [groups.google.es] galerias lesvicas webcam marta madrid [groups.google.es] webcam marta madrid fotos nias [groups.google.es] fotos nias lesvicos [groups.google.es] lesvicos fotos con tangitas [groups.google.es] fotos con tangitas videos violaciones japonesas [groups.google.es] videos violaciones japonesas Přečíst zbytek komentáře...

Re: Suwalki 810 (Hodnocení: 0)
Od: Anonymous - Pondělí, 18.08. 2008 - 08:47:30
foros de modelfight [groups.google.es] foros de modelfight mujeres desnudas pintadas [groups.google.es] mujeres desnudas pintadas mujeres chupas pollas [groups.google.es] mujeres chupas pollas wwwdescuidos [groups.google.es] wwwdescuidos libros gratis seroticos [groups.google.es] libros gratis seroticos sexso bruto [groups.google.es] sexso bruto culos siempre perforados [groups.google.es] culos siempre perforados francesas famosas [groups.google.es] francesas famosas gatitas putitas [groups.google.es] gatitas putitas chichonas al desnudo [groups.google.es] chichonas al desnudo secretarias infartantes [groups.google.es] secretarias infartantes fotos de porristas de equipos colombianos [groups.google.es] fotos de porristas de equipos colombianos indiscretas de modelos [groups.google.es] indiscretas de modelos gif animados raperos [groups.google.es] gif animados raperos puercas gordascom [groups.google.es] puercas gordascom foos reales [groups.google.es] foos reales fotos mugeres sexi [groups.google.es] fotos mugeres sexi macizas pornostar sexo fotos [groups.google.es] macizas pornostar sexo fotos jadee la galera [groups.google.es] jadee la galera Přečíst zbytek komentáře...

Re: Suwalki 453 (Hodnocení: 0)
Od: Anonymous - Pondělí, 18.08. 2008 - 13:16:03
pechos rusos [groups.google.es] pechos rusos fotos de puchas bellas xxx gratis [groups.google.es] fotos de puchas bellas xxx gratis zoof y mujer [groups.google.es] zoof y mujer yumbina casera para mujeres [groups.google.es] yumbina casera para mujeres sexi amantes [groups.google.es] sexi amantes sexi bailando gifs [groups.google.es] sexi bailando gifs papas cochando hijas [groups.google.es] papas cochando hijas agentes jpg negro [groups.google.es] agentes jpg negro impetu lingerie vajinaes com [groups.google.es] impetu lingerie vajinaes com niaďż˝as putas [groups.google.es] niaďż˝as putas levantar la falda [groups.google.es] levantar la falda chibolas fotos gratis [groups.google.es] chibolas fotos gratis niaitas cachando [groups.google.es] niaitas cachando panochas y vergas [groups.google.es] panochas y vergas nenas sex [groups.google.es] nenas sex foros miarrobas [groups.google.es] foros miarrobas cogidas de travestis [groups.google.es] cogidas de travestis clases de microtangas [groups.google.es] clases de microtangas chilenas caceras [groups.google.es] chilenas caceras macizas gratis [groups.google.es] macizas gratis Přečíst zbytek komentáře...

Re: Suwalki 933 (Hodnocení: 0)
Od: Anonymous - Pondělí, 18.08. 2008 - 16:54:45
lolas caliente [groups.google.es] lolas caliente pendejas meonas [groups.google.es] pendejas meonas karyme lozano gallery [groups.google.es] karyme lozano gallery bajando faldas [groups.google.es] bajando faldas sexso bizarro download [groups.google.es] sexso bizarro download chupava goltica [groups.google.es] chupava goltica rubias guapas [groups.google.es] rubias guapas musculosos gays [groups.google.es] musculosos gays besos lesbianos [groups.google.es] besos lesbianos zorras infantiles en iquique [groups.google.es] zorras infantiles en iquique latinas 8st [groups.google.es] latinas 8st novias bodas dvd [groups.google.es] novias bodas dvd chiquilinas babes [groups.google.es] chiquilinas babes descuidos jovensitas con faldas [groups.google.es] descuidos jovensitas con faldas chicholina descarga de videos [groups.google.es] chicholina descarga de videos sexo casero mujeres [groups.google.es] sexo casero mujeres mujeres botando semen [groups.google.es] mujeres botando semen wwwpopozudas [groups.google.es] wwwpopozudas sexo negro vids [groups.google.es] sexo negro vids chochos peleando [groups.google.es] chochos peleando Přečíst zbytek komentáře...

Re: Suwalki 796 (Hodnocení: 0)
Od: Anonymous - Pondělí, 18.08. 2008 - 20:48:28
uniformes napoleonicos vajinaes com [groups.google.es] uniformes napoleonicos vajinaes com sexso de parejas [groups.google.es] sexso de parejas fotos de mujeres policias ticas desnudas [groups.google.es] fotos de mujeres policias ticas desnudas wwwperuanas teniendo sexo [groups.google.es] wwwperuanas teniendo sexo youtube gitanas nalgonas [groups.google.es] youtube gitanas nalgonas emoticons de embarazada [groups.google.es] emoticons de embarazada chicas colombianas tgp [groups.google.es] chicas colombianas tgp cogidas con faldas [groups.google.es] cogidas con faldas galeria meonas [groups.google.es] galeria meonas yovacollection mpg [groups.google.es] yovacollection mpg video de colales [groups.google.es] video de colales nias tetonas [groups.google.es] nias tetonas famosas maduras desnuda [groups.google.es] famosas maduras desnuda animados guarros [groups.google.es] animados guarros ghotic sex oral [groups.google.es] ghotic sex oral fotos de morenas bonitas [groups.google.es] fotos de morenas bonitas el hombre arana [groups.google.es] el hombre arana fotologs calientes de chilenas [groups.google.es] fotologs calientes de chilenas foto de meadas [groups.google.es] fot

Přečíst zbytek komentáře...

Re: Suwalki 104 (Hodnocení: 0)
Od: Anonymous - Úterý, 19.08. 2008 - 00:37:33
conchas gordas [groups.google.es] conchas gordas tangas viejas [groups.google.es] tangas viejas imagenes gratis de violaciones reales [groups.google.es] imagenes gratis de violaciones reales alicia machado eroticos [groups.google.es] alicia machado eroticos peruanas amateur [groups.google.es] peruanas amateur follando con mi suegra [groups.google.es] follando con mi suegra p enanas perras [groups.google.es] p enanas perras fotos de princesas perversas [groups.google.es] fotos de princesas perversas fotos denenas de 15 vien putitas [groups.google.es] fotos denenas de 15 vien putitas madura tetuda foto [groups.google.es] madura tetuda foto enanos con pollones [groups.google.es] enanos con pollones videos de lesvbianas gratis [groups.google.es] videos de lesvbianas gratis seoras porn [groups.google.es] seoras porn fotos de salvadoreaas [groups.google.es] fotos de salvadoreaas contactos sexo fotos [groups.google.es] contactos sexo fotos imagene eroticass [groups.google.es] imagene eroticass fotos cuerpos bonitos [groups.google.es] fotos cuerpos bonitos pantaletas mojadas [groups.google.es] pantaletas mojadas lesbiabas embarazadas [groups.google.es] lesbiabas embarazadas Přečíst zbytek komentáře...

Re: Suwalki 540 (Hodnocení: 0)
Od: Anonymous - Úterý, 19.08. 2008 - 04:36:11
voyeur en la calle [groups.google.es] voyeur en la calle de sexo gratis [groups.google.es] de sexo gratis colitas de mujeres [groups.google.es] colitas de mujeres cojiendo y menstruando [groups.google.es] cojiendo y menstruando lesvianas mona braguitas [groups.google.es] lesvianas mona braguitas lindas regias desnudas [groups.google.es] lindas regias desnudas restaurant trios [groups.google.es] restaurant trios foto de mi novia cornudo [groups.google.es] foto de mi novia cornudo fotos de mujeres infragantes [groups.google.es] fotos de mujeres infragantes jugo de calatas [groups.google.es] jugo de calatas culos en camara escondida [groups.google.es] culos en camara escondida hombres speedos galerias [groups.google.es] hombres speedos galerias pollas y chuminos [groups.google.es] pollas y chuminos videos gratis de vergas enormes desvirginando chicas [groups.google.es] videos gratis de vergas enormes desvirginando chicas paguinas eroticas sluts [groups.google.es] paguinas eroticas sluts mujeres encueradas de cancun [groups.google.es] mujeres encueradas de cancun dibujos de violaciones pornograficas [groups.google.es] dibujos de violaciones pornograficas seÂľras con perros sexooolia [groups.google.es] seÂľras con perro

Přečíst zbytek komentáře...

Re: Suwalki 695 (Hodnocení: 0)
Od: Anonymous - Úterý, 19.08. 2008 - 08:40:58
culos femeninos cagando [groups.google.es] culos femeninos cagando 0123famosas [groups.google.es] 0123famosas galeria transex vid [groups.google.es] galeria transex vid chochos frescos [groups.google.es] chochos frescos agentes cuadro negro [groups.google.es] agentes cuadro negro lloronas en vivo video [groups.google.es] lloronas en vivo video fotologcl solo tangas [groups.google.es] fotologcl solo tangas culturistas mpeg chicas [groups.google.es] culturistas mpeg chicas tuchica [groups.google.es] tuchica zorras sexo con cubanos venidas las chicas [groups.google.es] zorras sexo con cubanos venidas las chicas videos trailers de tetonas [groups.google.es] videos trailers de tetonas famosas peruanas cachando [groups.google.es] famosas peruanas cachando fotos masturbacion [groups.google.es] fotos masturbacion chicholina relatos [groups.google.es] chicholina relatos partos sluts [groups.google.es] partos sluts putos en temuco [groups.google.es] putos en temuco fotos minas en calzones [groups.google.es] fotos minas en calzones chatspain [groups.google.es] chatspain hombres guapos brasileaos desnudos [groups.google.es] hombres guapos brasileaos desnudos Přečíst zbytek komentáře...

Re: Suwalki 537 (Hodnocení: 0)
Od: Anonymous - Úterý, 19.08. 2008 - 13:18:22
hombres chupando pollas [groups.google.es] hombres chupando pollas animados guarros [groups.google.es] animados guarros peliculas eroticas torrent [groups.google.es] peliculas eroticas torrent lindas transsexuales [groups.google.es] lindas transsexuales live porn tv online [groups.google.es] live porn tv online follar a la nuera [groups.google.es] follar a la nuera fotos de trios hmh [groups.google.es] fotos de trios hmh pornografia orinadas de hombre a mujer [groups.google.es] pornografia orinadas de hombre a mujer fotos de pornostar tetonas y culonas [groups.google.es] fotos de pornostar tetonas y culonas de 15 cogiendo [groups.google.es] de 15 cogiendo shakirafotos provocativas avi [groups.google.es] shakirafotos provocativas avi putitas del espectaculo [groups.google.es] putitas del espectaculo culos video [groups.google.es] culos video chochitos nenitas [groups.google.es] chochitos nenitas travesti sasha peliculas [groups.google.es] travesti sasha peliculas espiando chicas [groups.google.es] espiando chicas xoxotas mojadas [groups.google.es] xoxotas mojadas web cam sexo gratuita [groups.google.es] web cam sexo gratuita webcam sexo duro [groups.google.es] webcam sexo d

Přečíst zbytek komentáře...

Re: Suwalki 26 (Hodnocení: 0)
Od: Anonymous - Úterý, 19.08. 2008 - 16:49:40
fptps pornos hombres [groups.google.es] fptps pornos hombres free tv 24h trans pornostar fr [groups.google.es] free tv 24h trans pornostar fr foros de limeaas caseras [groups.google.es] foros de limeaas caseras jovencitas cojidas [groups.google.es] jovencitas cojidas colegialas peruanas calatas [groups.google.es] colegialas peruanas calatas homosexuales defecando [groups.google.es] homosexuales defecando fotos de trios hmh [groups.google.es] fotos de trios hmh chavas en uniformes [groups.google.es] chavas en uniformes sex trolas culos cogidas [groups.google.es] sex trolas culos cogidas chicas vajina [groups.google.es] chicas vajina video de depilacion de chicos [groups.google.es] video de depilacion de chicos fots de hombres calatos [groups.google.es] fots de hombres calatos webcam travesti sms [groups.google.es] webcam travesti sms fotos monterrey aereas [groups.google.es] fotos monterrey aereas puritanas peludas [groups.google.es] puritanas peludas fotos gratis de mexicanas xxx [groups.google.es] fotos gratis de mexicanas xxx mujeres cogidas [groups.google.es] mujeres cogidas besos lsvicos gratis [groups.google.es] besos lsvicos gratis culitos reventados
Přečíst zbytek komentáře...

Re: Suwalki 251 (Hodnocení: 0)
Od: Anonymous - Úterý, 19.08. 2008 - 21:19:50
foto tetona [groups.google.es] foto tetona hombres fuertes cojiendo [groups.google.es] hombres fuertes cojiendo culosde putas videoscom [groups.google.es] culosde putas videoscom lesvianas masturvandose [groups.google.es] lesvianas masturvandose xxx cucas de negras peludas [groups.google.es] xxx cucas de negras peludas video webcam x [groups.google.es] video webcam x animadoras de baloncesto [groups.google.es] animadoras de baloncesto fotos bestiales follando [groups.google.es] fotos bestiales follando videos tetas gratis [groups.google.es] videos tetas gratis colombianas maduras video [groups.google.es] colombianas maduras video boobs cuadro marron [groups.google.es] boobs cuadro marron panochas tiernitas [groups.google.es] panochas tiernitas futuros papas pps [groups.google.es] futuros papas pps sexoo org [groups.google.es] sexoo org cincuentonas tetudas [groups.google.es] cincuentonas tetudas videos de levianas caliente [groups.google.es] videos de levianas caliente chicas en linea con web cam [groups.google.es] chicas en linea con web cam tatuajes vajinales [groups.google.es] tatuajes vajinales free viedo de chicas masturvandose [groups.google.es] free vi

Přečíst zbytek komentáře...

Re: Suwalki 296 (Hodnocení: 0)
Od: Anonymous - Středa, 20.08. 2008 - 00:40:16
videos gratis rompiendo el himen [groups.google.es] videos gratis rompiendo el himen ricas adolecentes [groups.google.es] ricas adolecentes enculadas y cogidas [groups.google.es] enculadas y cogidas webcam sexoo linia [groups.google.es] webcam sexoo linia youtube video de yesabella y claudia adaro [groups.google.es] youtube video de yesabella y claudia adaro fotos de putas chupando pollas [groups.google.es] fotos de putas chupando pollas mujeres nalgonas imagenes [groups.google.es] mujeres nalgonas imagenes sexi sussy [groups.google.es] sexi sussy piso chicas vigo [groups.google.es] piso chicas vigo petardas ricas [groups.google.es] petardas ricas xxxgatitas [groups.google.es] xxxgatitas put6as [groups.google.es] put6as muchachas mamadoras [groups.google.es] muchachas mamadoras fotos de mujeres calatas en italia [groups.google.es] fotos de mujeres calatas en italia fotolog que culo [groups.google.es] fotolog que culo amateur fuck pics [groups.google.es] amateur fuck pics chicas gatemala [groups.google.es] chicas gatemala fotolog de nenas sexies [groups.google.es] fotolog de nenas sexies coaos gorditas peludas [groups.google.es] coaos gorditas peludas Přečíst zbytek komentáře...

Re: Suwalki 846 (Hodnocení: 0)
Od: Anonymous - Středa, 20.08. 2008 - 04:32:07
galerias de lesbianas haciendo tijeras [groups.google.es] galerias de lesbianas haciendo tijeras chochos contra vid [groups.google.es] chochos contra vid chochos de escolares [groups.google.es] chochos de escolares ver fotos xxx [groups.google.es] ver fotos xxx patardas lloronas [groups.google.es] patardas lloronas gifs abuelos [groups.google.es] gifs abuelos imagenes bulimicas vid [groups.google.es] imagenes bulimicas vid chikas de latinas non desnudas [groups.google.es] chikas de latinas non desnudas culos extremos [groups.google.es] culos extremos cumpleaos desnuda [groups.google.es] cumpleaos desnuda panameaas culiando [groups.google.es] panameaas culiando videos chicas pegadas follar [groups.google.es] videos chicas pegadas follar boobs espana gordo [groups.google.es] boobs espana gordo falditas amater [groups.google.es] falditas amater videos pornograficos peruanos gratis [groups.google.es] videos pornograficos peruanos gratis gays maracay [groups.google.es] gays maracay mujeres chupando el pene de un hombre [groups.google.es] mujeres chupando el pene de un hombre videoclips erotico viejas [groups.google.es] videoclips erotico viejas sobacos [groups.google.es] sobacos

Přečíst zbytek komentáře...

Re: Suwalki 464 (Hodnocení: 0)
Od: Anonymous - Středa, 20.08. 2008 - 08:36:06
sensuales goticas calientes [groups.google.es] sensuales goticas calientes famosasbizcom [groups.google.es] famosasbizcom sexo maturas [groups.google.es] sexo maturas fotos candiles [groups.google.es] fotos candiles rebelde calatas [groups.google.es] rebelde calatas ot fakes [groups.google.es] ot fakes fotolog de mujeres cogiendo [groups.google.es] fotolog de mujeres cogiendo boxer en montijo [groups.google.es] boxer en montijo limeas peludas [groups.google.es] limeas peludas poses vajinal [groups.google.es] poses vajinal bragas bajo faldas [groups.google.es] bragas bajo faldas culturismo erotico [groups.google.es] culturismo erotico sexoo erotico cam gratis [groups.google.es] sexoo erotico cam gratis sexso fotos gif [groups.google.es] sexso fotos gif casadas folladas [groups.google.es] casadas folladas mujeres con ganas de polla [groups.google.es] mujeres con ganas de polla britne spier [groups.google.es] britne spier videos de duranguenses [groups.google.es] videos de duranguenses chibolas prostis [groups.google.es] chibolas prostis brazileaas imagenes [groups.google.es] brazileaas imagenes
Přečíst zbytek komentáře...

Re: Suwalki 70 (Hodnocení: 0)
Od: Anonymous - Středa, 20.08. 2008 - 13:07:59
indiscretas con faldas [groups.google.es] indiscretas con faldas dormidas cigidas [groups.google.es] dormidas cigidas ver tetas gratis por web cam [groups.google.es] ver tetas gratis por web cam gatas lesvianas avi [groups.google.es] gatas lesvianas avi zorra tetuda [groups.google.es] zorra tetuda paranasex mpgs [groups.google.es] paranasex mpgs hermanos follando [groups.google.es] hermanos follando desnudos playeros gratis [groups.google.es] desnudos playeros gratis sexo madura historia [groups.google.es] sexo madura historia sewxo brasil [groups.google.es] sewxo brasil culos y chuchas [groups.google.es] culos y chuchas www putas folladorascom [groups.google.es] www putas folladorascom zaapa model webcam driver [groups.google.es] zaapa model webcam driver video de maura rivera follando [groups.google.es] video de maura rivera follando espaolas fumadoras [groups.google.es] espaolas fumadoras codec para silvercrest [groups.google.es] codec para silvercrest maduras con transparencias [groups.google.es] maduras con transparencias lolitas de secundaria [groups.google.es] lolitas de secundaria follar pendejas [groups.google.es] follar pendejas
Přečíst zbytek komentáře...

Re: Suwalki 914 (Hodnocení: 0)
Od: Anonymous - Čtvrtek, 21.08. 2008 - 06:46:09
free polyphonic ringtones for nokia 3560 [www.google.com] free polyphonic ringtones for nokia 3560 crazy free frog ringtone [www.google.com] crazy free frog ringtone cartman ringtone [www.google.com] cartman ringtone cingular sexy ringtoneshtml [www.google.com] cingular sexy ringtoneshtml 3gs for free ringtones cell phone [www.google.com] 3gs for free ringtones cell phone compose ringtone on 2310 [www.google.com] compose ringtone on 2310 fbi siren ringtone [www.google.com] fbi siren ringtone telenor talkshawk ringtone [www.google.com] telenor talkshawk ringtone ringtone jaspion [www.google.com] ringtone jaspion free nokia 1100 ringtone [www.google.com] free nokia 1100 ringtone 32 polyphonic ringtones [www.google.com] 32 polyphonic ringtones download real gospel ringtones [www.google.com] download real gospel ringtones talking vb ringtone [www.google.com] talking vb ringtone free ringtone download k300 [www.google.com] free ringtone download k300 zee horror show free horror ringtones [www.google.com] zee horror show free horror ringtones digital music ringtone [www.google.com] digital music ringtone virgin mobile music ringtones [

Přečíst zbytek komentáře...

Cheap NFL jerseys (Hodnocení: 1)
Od: nianxi (nianxi51320@163.com) - Úterý, 23.08. 2011 - 11:20:50
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
I like Cheap NFL Jerseys [www.cheapjerseysline.org] which is give me pride and happiness.There are kinds of different jerseys in our website. NFL Jerseys Wholesale [www.cheapjerseysline.org] will make you become more and more like sports,I believe.Ever since I wear Cheap Jerseys [www.cheapjerseysline.org], I know I find my best partners,of course,  I introduced them to my friends, and my friends are very love.I want to more people enjoy our Wholesale Jerseys [www.cheapjerseysline.org].

Re: ?Oko bere? aneb 21 pravidel right offrouďáka (Hodnocení: 1)
Od: yabin (hyb906126@163.com) - Pondělí, 29.08. 2011 - 04:13:25
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
L a few day you have the college entrance examination,
chanel bags [www.chanelclassic.com]
and I know you're upset,
chanel classic bags [www.chanelclassic.com]
but now I do not on your side,
Chanel shoes [www.chanelreplicashoes.com]
they can only use these words for some of my truth has.
replica Chanel [www.chanelreplicashoes.com]
Despite these words, you do not see the front entrance,
Chanel boots [www.chanelreplicashoes.com]
but I believe the heart have,
Chanel on sale [www.chanelreplicashoes.com]
I believe you can feel that,
Chanel outlet [www.chanelclassicoutlet.com]
I think you care about you,
Cheap Chanel [www.chanelclassicoutlet.com]
I believe your heart will slowly calm down.
Chanel bags [www.chanelonsalebags.com]
The two of us met up to now been almost from the time of the year,
Chanel handbags sale [www.chanelonsalebags.com]
and I remember just met you, you gave me the feeling,
replica Chanel handbags [www.replicachanelonsale.com]
the feeling that you are relatively shy girl,
Chanel bags [www.chanelonsalebags.com]
so that year I rarely talk to you But then.
chaussures louboutin [www.chaussureschristianlouboutin.fr]
I discovered you actually a very cheerful girl,
christian louboutin pas cher [www.chaussureschristianlouboutin.fr]
is my favorite type. Later,
gucci bags [www.cheapguccionsale.com]
you give me that,
gucci replica handbags [www.cheapguccionsale.com]
from the date of our acquaintance.

Re: ?Oko bere? aneb 21 pravidel right offrouďáka (Hodnocení: 1)
Od: coachoutletmall88 (linyaru11@126.com) - Úterý, 30.08. 2011 - 08:18:36
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Now 2011 more new Spring Summer arrives directly from china wholesale bags manufacturer, coach outlet [www.coachhotsaleonline.com] Products include Coach handbags, Coach Shoes, Coach Sunglasses and more accessories. All the coach outlet store [www.coachhotsaleonline.com] have quality guarantee, raw materials are well selected, coach outlet online [www.coachhotsaleonline.com] only the best materials can be used to make Coach handbags, coach handbags [www.coachhotsaleonline.com] all coach products are made by first-class handcraft to make sure every bags have perfect details. Now, coach outlet store online [www.coachhotsaleonline.com] Pay less to get you proud gift, what are you waiting for?

Re: ?Oko bere? aneb 21 pravidel right offrouďáka (Hodnocení: 1)
Od: huagui230 (haohaodekuaile@163.com) - Středa, 31.08. 2011 - 09:02:32
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
tory burch [www.toryonline.com] My name is Liu Youcheng,
tory burch outlet [www.toryonline.com] 17 years old this year.
tory burch sale [www.toryonline.com] My dad helped me since I am looking forward to
tory burch shoes [www.toryonline.com] this name is widened, to be successful,
coach outlets [www.bigoutletmall.com] or accomplished. Child does not know the meaning,
coach canada [www.bigoutletmall.com] now about adults, but also vaguely know.
discount coach [www.bigoutletmall.com] While I was reading, but the future is no
coach handbags [www.bigoutletmall.com] clear goal. But think of mom and dad looking
puma shoes [www.pumastoreonline.com] at me eyes that school, I secretly efforts.
puma store [www.pumastoreonline.com]
I read the first two days this year,
puma online [www.pumastoreonline.com] exam-oriented education to my deeply hidden
puma ferrari [www.pumastoreonline.com] in a pile of books. All day and language,
coach bags [www.newbigcoach.com] mathematics, physics, chemistry and other disciplines
coach factory [www.newbigcoach.com] large dealings. My specialty is the liberal arts,
coach for sale [www.newbigcoach.com] what usually tell a joke, skills, or can.
coach stores [www.newbigcoach.com] But a word of English to be back, I'm too lazy back,
coach handbags [www.bigoutletmall.com] the pronunciation of English words with Chinese
coach canada [www.bigoutletmall.com] characters I sometimes note. Teachers often criticize me,

Re: ?Oko bere? aneb 21 pravidel right offrouďáka (Hodnocení: 1)
Od: kllkk (229000098@qq.com) - Úterý, 22.11. 2011 - 03:16:13
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Coach Discount [www.acoachdiscount.com] exit d' trainer will be your best choice. The bags d' packing of exit d' trainer is a marvellous accessory for the women who cannot element with half of the contents of the drawer of make-up. bottles d' water consuming, Coach Outlet [www.bestcoachoutlets.net], and the substance without end can all be thrown in l' air in your friendly packing. They are of traditional fabric to the modern models and the copies, there are hundreds of models of bag d' packing to be chosen. Coach Outlet Sale [www.couasch.com] are also many bags of Hobo of mentor available in the quality of the exit Online.Superior d' trainer and the fast delivery guarantees, welcome to appreciate an expertise satisfies d' purchases here. Cheap Coach Bags [www.supercoachbags.com] exit d' trainer newest are released. The exit accessible from release d' trainer provide the famous sunglasses d' discount d' coach of planet manufacturer.

Re: ?Oko bere? aneb 21 pravidel right offrouďáka (Hodnocení: 1)
Od: kllkk (229000098@qq.com) - Úterý, 22.11. 2011 - 03:22:00
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Coach Outlet Online [www.usoutletonline.com] are even although accessible in the exchange cerebration about that 1940's. They accept acquired ample acceptability attributable to their advocate styles and a lot of adapted of leather-based and some added accessories. No agnosticism these hottest accoutrements are account affairs from coach outlet online [www.outletonlinecoach.org] in accident you in fact appraise them with added branded accoutrements readily accessible out there.Cheap coach outlet [www.countrycoachoutlet.com] Purses are absolute for all those that charge a chic and beautiful look. Coach Outlet Online [www.usoutletonline.com] you ability accept possibly noticed of affordable drillmaster purses. Coach Outlet Online [www.usoutletonline.com] You can accept the affordable coach outlet [www.countrycoachoutlet.com] Purses according for the need. This plays a important allotment in affairs not just even although in the accountable of appliance but in add-on in depicting the angel of the abandoned person.Some architecture can be begin accepting a admixture of childhood bag and purse admitting some added architecture provides you with added pockets to bottle little one items. they are ample bargain amount Coach Outlet Online [www.usoutletonline.com] even although in the chanel outlet [www.chaneloutletofficial.com] on accumulating by which you can bottle your necessities. coach outlet [www.countrycoachoutlet.com]

cheap NFL Jersey (Hodnocení: 1)
Od: doudou (doudou126doudou@126.com) - Čtvrtek, 02.02. 2012 - 03:37:00
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
The Wholesale NFL Jerseys [www.upnorthjersey.com] are known by many enthusiastic fan now .In fact, it is common today that people wear jerseys exactly the same as those of your favourite a team player. This method has affected almost all countries, particularly in the youth component. Tom Brady Jerseys [www.upnorthjersey.com] providers have a large collection of models, more than in reality you will find many samples of teams used to. But the most popular, are copies of the winners of the NFL really well known. It is to store jerseys vendors month before the scheduled game open vote. Giguere Samuel Jerseys [www.upnorthjersey.com] to promote the hip, especially when the next World Cup, many orders and keep their favorite style of jerseys and brand. At this time there is a lot of jerseys that will be released. In general, many people now shop on Web, for there are many world-wide network of suppliers of Wes Welker Jerseys [www.upnorthjersey.com] online.

Re: ?Oko bere? aneb 21 pravidel right offrouďáka (Hodnocení: 1)
Od: my362 (zhi888168@yahoo.com) - Pátek, 11.05. 2012 - 05:47:50
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
air max [www.airmaxtrademall888.com] Whether sixty or sixteen air max 09+90 [www.airmaxtrademall888.com] there is in every human being's air max 180 [www.airmaxtrademall888.com] heart the lure of wonders air max 2009 [www.airmaxtrademall888.com] the unfailing childlike air max 2009 sale [www.airmaxtrademall888.com] I'll give you air max 2010 [www.airmaxtrademall888.com] appetite of what's next air max 2010 sale [www.airmaxtrademall888.com] Don't take air max 2011 [www.airmaxtrademall888.com] The furthest air max 2011 sale [www.airmaxtrademall888.com] and the joy of the game of living air max 2012 [www.airmaxtrademall888.com] to put on fund-raising air max 24 7 [www.airmaxtrademall888.com] Whole out of the air max 24 7 sale [www.airmaxtrademall888.com] The last time I was there he introduced air max 87 [www.airmaxtrademall888.com] in the world air max 87 sale [www.airmaxtrademall888.com] But when I stand air max 90 [www.airmaxtrademall888.com] advice about life Přečíst zbytek komentáře...

wedding dresses summer collection (Hodnocení: 1)
Od: deshawnjacobson (wachtelkbg@hotmail.com) - Pátek, 18.05. 2012 - 23:58:59
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
filled with dried flowers can also choose to use the unique shape of a vase placed to increase the rural atmosphere beach dresses summer [www.namedress.net] beach dresses summer, evening dresses for cheap [www.namedress.net] gloves runescape [www.namedress.net] gloves runescape but also to reduce the use of flowers. Select the wallpaper mostly cotton-based. affordable summer dresses 2012 [www.namedress.net] cheap cocktail dresses online [www.namedress.net] cheap cocktail dresses online Can be collections of sachets table cards Originally on the table seating ordinary paper card, printed with the wedding only a simple number and name, filled with interesting wedding tips. maid of honor speeches: maid of honor speechThis article Shop our huge selection of prom, affordable wedding gowns [www.namedress.net] cocktail, evening and formal dresses from Jovani, Sherri Hill, cocktail dresses for cheap [www.namedress.net] and more top designers., the best article ever, kindly provided by zoodress.com
cheap wedding dresses sale [www.namedress.net]
Heres some fun vintage love for your Friday afternoon!   informal wedding dresses cheap [www.namedress.net] informal wedding dresses cheap classy evening dresses [www.namedress.net] Sara and Geordans wedding had such a darling homespun vibe, complete with lots of their favorite things!  

Re: ?Oko bere? aneb 21 pravidel right offrouďáka (Hodnocení: 1)
Od: airmax14 (haha051@126.com) - Pátek, 08.06. 2012 - 05:16:26
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
If you are looking to compare safety work boots cheap nike air max [www.cheapnikeshoes-autralia.com]
, for your convenience, you should search one of the many on-line retailers that specialise in safety footwear 2For nike air max womens great is his mercy to us, and his faith is unchanging for ever So nike air max sale [www.cheapnikeshoes-autralia.com]
, if you are after a stylish, high quality, comfortable safety shoes for work and thought you couldnt afford it then think again 8You have taken my soul from the power of death, keeping my eyes from weeping, and my feet from falling nike air max Jordan [www.cheapnikeshoes-autralia.com]
.Why may the nations say, Where is now their God? 3But our God is in heaven: he has done whatever was pleasing to himnike max air the initial two times Discount cheap air max shoes [www.cheapnikeshoes-autralia.com]
shoes is with high quality products and perfect appearance As pointed out at the beginning of this article, whether youre traveling a short distance or to a far away destination, there are some planning steps you can take that can help you to relax and enjoy your time away When you started seeing nike air max australia [www.cheapnikeshoes-autralia.com]
put their focus on the womens selections, if you thought the Air Attack Pack were over If you want to you foot be comfortable with nike australia [www.cheapnikeshoes-autralia.com]
, believe us we will give you a surprise Let face it, you probably spend more time in your work shoes than any other footwear that you wear, so it makes perfectly good sense then that you should air max Australia [www.cheapnikeshoes-autralia.com]
find a work shoe that not only protects your feet, but is extremely comfortable and promotes ongoing good foot health Basically, cease smoking cigarettes aids essentially have an all-natural ingredient nike air max bw [www.cheapnikeshoes-autralia.com]
, which assists stave off hunger, so that your physique does not notice the absence of nicotine A child this age follows their own schedule and you might not be able to do the things that you had planned to do cheap nike air max 90 mengray red white [www.cheapnikeshoes-autralia.com] .And so that my hands may be stretched out to you; and I will give thought to your rules

discount bridal jewelry (Hodnocení: 1)
Od: deshawnjacobson (wachtelkbg@hotmail.com) - Sobota, 09.06. 2012 - 13:01:10
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
can be overlooked by people. modest bridal gown [www.fooddress.org]
They could not seem as essential as another things beach wedding dresses under 200 [www.fooddress.org] beach wedding dresses under 200, but various incidents have proved that proper attention should be paid in their mind also. bridal and bridesmaid dresses [www.fooddress.org] In the wedding party get together beach wedding dresses under 100 [www.fooddress.org] beach wedding dresses under 100 bridal dresses under 100 [www.fooddress.org] bridal dresses under 100, every invited member will be assigned to a specific table. Therefore, how you enhance these tables can present your respect for that invited can be stunning toner to put an emphasis on the wearer' s female property. You do not perceive excessively luxurious sense on them. formal dresses for women [www.fooddress.org] But the classy delicacy is alluring enough to shock a lot of girls who expect to add a hint of dolce elegance onto their wedding appearances. plus size wedding dresses [www.fooddress.org] As the back and shoulders are usually exposed fooddress.org offers a line wedding dresses,affordable wedding dresses, cheap wedding dresses [www.fooddress.org],beach wedding dresses,beautiful wedding dresses,summer dresses., a large space for necklace or wedding dresses with sleeves [www.fooddress.org] wedding dresses with sleeves

cheap summer dress (Hodnocení: 1)
Od: deshawnjacobson (wachtelkbg@hotmail.com) - Pondělí, 25.06. 2012 - 08:27:04
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
ivory, dresses for prom plus size [www.portdress.org] dresses for prom plus size as should everyone else since the bride will likely be wearing a shade from that family and should be the only one wearing it. The mother of the bride should also avoid black and red or orange. However, she should discuss color and style with the bride before even looking for a dress. Find bridesmaid dress wedding [www.namedress.net] the perfect bridesmaid dresses, junior gowns, and plus size bridesmaid dresses [www.namedress.net] in the elegant collection of bridesmaid dresses by Davids Bridal. wedding bridal dress [www.portdress.org] The key, plus size wedding dress designers [www.portdress.org] again, cheap little black dresses under 50 [www.portdress.org] cheap little black dresses under 50 is to get feedback from the bride and ivory 2012 wedding dresses [www.portdress.org] 2012 wedding dresses. So, regardless of whether you dread to appearance pale in whitened or you possess a big system form by choosing a tailor produced dark wedding party attire you can appearance most elegant
You should dare to go for design as opposed to tradition. short bridal gowns [www.portdress.org] summer dresses under 50 [www.portdress.org] summer dresses under 50 Deviate through the convention and say no towards dull whitened wedding party dresses. to create cheap summer dresses plus size [www.portdress.org]

asics onitsuka tiger (Hodnocení: 1)
Od: airmax14 (haha051@126.com) - Středa, 15.08. 2012 - 11:55:19
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Ningbo Municipal Intermediate People's Court judges under the auspices of the Japan Co., Ltd. is love World grams private (ASICS) v. Shoe Co., Ltd., onitsuka tiger by asics [onitsukatigerbyasics247.com] Henan glory infringement of registered trademark the exclusive right to dispute the case has to be mediation. Voluntary on both sides reached a mediation agreement, Henan glory Shoes Co., Ltd. to immediately stop production and sales of violations of the asics onitsuka tiger [onitsukatigerbyasics247.com] allegedly infringing product of the first 168,844 registered trademark of ASICS, compensation for the ASICS economic loss of 200,000 yuan, and promised again violated ASICS No. 168 844 registered trademarks, and each time compensation of the Onitsuka Tiger Shoes [onitsukatigerbyasics247.com] ASICS economic loss of 500,000 yuan.It is understood that all the trademark of ASICS, "ASICS" is one of the world's top five sporting goods brand, is the Onitsuka Tiger Mexico 66 [onitsukatigerbyasics247.com] national professional athletes and sports enthusiasts love the well-known brands. In recent years, with the continuous development of the ASICS operations in China, the acts of infringement of its registered trademark rights is increasing. ASICS has been Asics Gel Shoes [onitsukatigerbyasics247.com] committed to the protection of its intellectual property rights and interests of consumers, constantly seized by the customs, administrative investigation, litigation and other legal measures to stop the Asics Gel Kayano 17 [onitsukatigerbyasics247.com] infringement. Sohu Sports News recently, Japan's famous shoes brand ASICS has launched the 2011 Spring new Gel Method-Lyte Speed running shoes. ASICS is the release of asics gel shoes [2012asicsgelshoes.com] two Gel-Lyte the Speed's new for spring always gives a fresh atmosphere to the classic Gel-Lyte running shoes, purple green x blue and white x two color stitching uppers, asics gel men [2012asicsgelshoes.com] convey its design motivation of the season, the signs of the shoes on both sides of ASICS logo is still dazzling color is sketched out people can not ignore the existence of sense. The asics gel women [2012asicsgelshoes.com] new shoes will be on sale in the specified store recently. Recently, the famous Japanese running shoe brand the asics released the latest Gel Method Lyte III of shoes.The shoes onitsuka tiger [2012onitsukatigerbyasics.com] ASICS released three color Gel Lyte III shoes, fresh color scheme, the overall distribution of the thick atmosphere of spring. The up

Přečíst zbytek komentáře...

Gucci Belt (Hodnocení: 1)
Od: guagua (1220729526@qq.com) - Sobota, 22.12. 2012 - 05:00:59
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
The international pollster measured Coach Outlet Online [www.coachfactoryoutletcc.net] positive emotions." Carried out last year in 148 countries, the survey Gucci Belt [www.guccibeltstb.com] asked around 1,000 persons in each country five questions about what positive experiences Coach Factory Outlet [www.coachoutletstoread.com] people had had the day before: if they had been well-rested, Coach Outlet Store Online [www.coachoutletonlineyds.net] treated with respect, if they smiled or laughed a Coach Factory Outlet [www.coachoutletstoread.com] lot, and whether they'd done or learnt something interesting.In Coach Outlet Online [www.coachfactoryoutletcc.net] Singapore, only 46% of the interviewed answered "yes" to these Coach Online Outlet [www.coachfactoryoutletgood.com] questions, compared with 55% reported from people in Haiti and Coach Outlet Online [www.coachfactoryoutletcc.net] Afghanistan. Even in Syria, where the uprisings that later developed into Coach Outlet Online [www.coachfactoryoutletcc.net] a civil war took place in 2011, 60% of the people asked answered yes Hermes Belts [www.hermesbeltsst.com] to the survey's questions.Economists in the United States have found that domestically, Coach Factory Online [www.cocoachstoreonlines.us] income only affects daily happiness when earning up to $75,000 Coach Outlet Store Online [www.coachoutletonlineyds.net] annually. A higher income than that doesn't make much of a Coach Outlet Store Online [www.coachoutletonlineyds.net] difference for American citizens' well-being, Gallup Coach Factory Online [www.cocoachstoreonlines.us] wrote.Perhaps money can't buy happiness. A recent Gallup report shows that Coach Outlet [www.coachbagsoutletbo.com] Singapore's wealthy population is the unhappiest less happy than the populations of Iraq, Coach Outlet Store [www.coachoutletonlineuio.net] Haiti, Afghanistan, and Syria.Singaporeans were least Coach Outlet [www.coachbagsoutletbo.com] likely to report having positive emotions despite the fact that they enjoy one of the highest Coach Outlet Online [www.coachfactoryoutletcc.net] per capita GDP values in the world.Economists in the United Coach Factory Outlet Online [www.coachbagsoutleton.org] States have found that domestically, income only affects Louis Vuitton Belts [www.louisvuittonbeltscad.net] daily happiness when earning up to $75,000 annually. A higher income Coach Handbags Outlet [www.coachoutletonlinebtc.net] than that doesn't make much of a difference for American citizens' Coach Outlet Online [www.coachfactoryoutletcc.net] well-being, Gallup wrote.The population that reported the most Coac

Přečíst zbytek komentáře...

Re: ?Oko bere? aneb 21 pravidel right offrouďáka (Hodnocení: 1)
Od: COACHSS (962707386@qq.com) - Úterý, 12.03. 2013 - 06:59:20
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
http://www.coachoutletpursesr.net/ coach purses [www.coachoutletpursesr.net]
http://www.coachfactorybagsc.org/ coach factory outlet [www.coachfactorybagsc.org]
http://www.coachfactorystoresr.net/ coach outlet online [www.coachfactorystoresr.net]
http://www.coachoutletstoreonline8u.com/ coach outlet [www.coachoutletstoreonline8u.com]
http://www.ltwco.com/ coach outlet [www.coachoutletstoreonline8u.com]
http://www.outletsonlinemall.com/ coach outlet online [www.coachfactorystoresr.net]
http://www.bagsoutletfan.org/ coach outlet [www.coachoutletstoreonline8u.com]
http://www.teoutlet.com/ coach outlet [www.coachoutletstoreonline8u.com]
http://www.coupon2014.net/ coach outlet [www.coachoutletstoreonline8u.com]
http://www.bagsalemall.com/ coach purses outlet [www.bagsalemall.com]

Re: Náhrada originálního hlavního brzdového válce Aro (Hodnocení: 1)
Od: cainiao (linhuang775@yahoo.com) - Sobota, 20.04. 2013 - 07:51:43
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
We've tried to provide a bit of fluffy fun in the face of this week's tragic tods shoes [www.ittodsshoes.com] in Boston and Texas, but when we found out that our friends at Boston-based tods handbags [www.ittodsshoes.com] had come up with a way for people around the country to raise money for the victim's medical bills and honor the city simultaneously, we thought we'd be remiss not to let you guys know.There's also a section devoted to Marc Jacobs Online [www.marcjacobssaleonline.co.uk] shoes (moccasins, pumps and Tods Ferrari Shoes [www.ittodsshoes.com]!) and another full http://www.marcjacobssaleonline.co.uk [www.marcjacobssaleonline.co.uk] Marc Jacobs UK Sale [www.marcjacobssaleonline.co.uk] devoted to small accessories like sunglasses, belts, cosmetics cases, Marc Jacobs Handbags [www.marcjacobssaleonline.co.uk] and more.What immediately grabbed my attention with this particular http://www.acoachfactoryoutletusa.com [www.acoachfactoryoutletusa.com] coach factory outlet [www.acoachfactoryoutletusa.com] is the bright orange wording printed on the front. It says "That's the Marc By Marc Jacobs [www.marcjacobssaleonline.co.uk]", playing on the fact that the base of this tote features a lifelike straw print. Incoming calls are visible on the display as are emails, Facebook notifications, and Twitter MARC BY MARC JACOBS Bags,Clothing, Shoes & Accessories [www.marcjacobs.com] updates. This orchid floral Marc Jacobs Handbags is my absolute One thing I do like is the price. Have the gender-role perspective shifts of the last decade not yet hit the Marc Jacobs Handbags profession?
Home · Témata · Odkazy · Tvůj účet · Galerie · Web News

TOPlist
This site is copyrighted by offroad.cz
Pokud chcete přispívat na web offroad.cz, budeme jedině rádi! Použijte po přihlášení v levém menu volbu 'Poslat příspěvek' a fotky pošlete e-mailem!
...a brzy zase přijďte! ;-)
Design Luke+Tomi 2002-2007
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All rights reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.41 sekund