ďťż

Zavody

Cestovani

Recenze

Novinky

Technika

Moudrosti

Pravidla

Profily

Bazar
Moduly
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Fórum
· Galerie
· Hledání
· Kalendář akcí
· Ke stažení
· Odkazy
· Osobní zprávy
· Poslat příspěvek
· Reklama
· Seznam uživatelů
· Shop
· Sidebar
· Statistiky
· Témata
· Top 10
· Tvůj účet
Náhodně vybrané obrázky z galerie

DC_labe009.JPG
DC_labe009.JPG

xj_race_04_01_06.jpg
xj_race_04_01_06.jpg

138-3896_IMG.jpg
138-3896_IMG.jpg

javorniceII_30.jpg
javorniceII_30.jpg

Photo Gallery
Categories Menu
· Všechny rubriky
· ARO
· Bohemia Off-road
· CFOR
· Cross Country
· Čtení na pokračování
· Dakar
· Desetiboj 2004
· ETT
· Jak na to?
· Jeep
· Koupím
· LamaKlub
· Libros Cup
· Maratony
· MČR OFF ROAD
· Niva Klub
· Nord Cup
· Offroad
· Offroad Jamboree
· Offroad Libouchec
· Offroaders
· Ostatní
· Pohár konstruktérů
· PR článek
· Prodám
· Profily
· Samurai
· Survival
· Technika
· Test
· Tiskové zprávy
· Toyota
Kdo je on-line
V tuto chvíli je 159 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

Bědula a Liška - ženy do každého terénu: Kapitola III.

Autor: luke - Středa, 16.03. 2005 - 22:13:40
Téma: A/T Woman
yanna

nám napsal(a): Na mejdan na usmířenou, který Fiška nazval večírek pro offroadové princezny, jsem vzala kamarádku Elišku. Eliška je princezna, ale rozhodně ne offroadová. Terénní auta, a vlastně jakákoli auta vůbec nemusí, řidičský průkaz nevlastní a náš koníček jí přijde padlý na hlavu. Osud převtělený do rodičů si s ní krutě zahrál, když jí paradoxně k nechuti k samohybům přidělil příjmení Junková.Elišce Junkové je dvacet šest let a je to dokonalá mladá dáma, vždy perfektně nalíčená, oblečená podle nejnovější módy, a dokonce i dlouhé nehty mívá upravené podle nejnovějších trendů. Eliška je sousedka z paneláku, kde bydlí moji rodiče a známe se už dlouhých jednadvacet let. Naše přátelství začalo na hřišti za barákem, když jsme společně skákaly panáka a hrály si na koně tak, že jsme jedna druhou lonžovaly na švihadle, a přečkalo i léta odloučení, když jsme studovaly každá v jiném městě. Nutno podotknout, že jsme každá úplně jiná, ale pravděpodobně právě to našemu přátelství svědčí. Eliška je klasický novodobý ?single?. Pracuje jako osobní asistentka nějakého významného manažera významné společnosti, je finančně nezávislá a spokojeně si bydlí v útulné panelákové garsonce. Z její soběstačnosti, nezávislosti a singlovství vyplývají i její problémy; čas od času propadne depresím, že je stará, ošklivá a nikdo ji nechce a to je pak častým hostem v našem veselém hlučném domě plném dětí a jejich kamarádů, Řepáka a jeho offrouďáků, Mindy a jejích psích nápadníků a sousedových koček a jejich kocourů. A právě v takovém rozpoložení se Eliška nacházela v době, kdy Řepák a Fiška žehlili vzniklý průser mejdanem na usmířenou, takže mi přišlo naprosto přirozené, že Elišku vezmu s sebou. Alespoň uvidí, že ne každý chlap, byť odpovídajícího věku a stavu, je výhra. (No samozřejmě, že mám na mysli Richarda Rybu, který je sice atraktivní, originální, schopný, ale ve svém Patrolu prakticky bydlí!)

Hlídání Klárky a Honzíka zajistil Řepák, kterého jsem po čtyřech dnech tiché domácnosti a kytici vzala na milost, u svých rodičů a už v pátek je odvezl k dědovi a babičce na chaloupku do Krkonoš.

Sobota se zdařila. Krásně jsme se prospali, aniž by nám úderem šesté pod peřinu vlezly děti se svými studenými vlhkými nožičkami a po dlouhé a vydatné snídani jsme naložili Mindu do Landíka a jeli se provětrat. Vyjeli jsme Landem po ne-cestičkách na nedalekou rozhlednu a pak jsme se spustili do údolí k řece. U řeky jsme nechali stát Landíka a prošli jsme celé skalní městečko, které řeka milióny let poctivě budovala. Všichni jsme byli spokojení. My i Minda. Mindu jsme k večeru vysadili doma a na misku jí naložili prémiovou porci granulí a sami jsme se vyhladovělí odebrali k Joemu.

K Joemu jsme dorazili s mírným zpožděním. K mému velkému překvapení byl na místě nejen Fiška, ale i Eliška. Seděli u velikánského stolu a mírně rozpačitě mlčeli. Eliška ucucávala dvojku bílého a tvářila se kysele, Richard tupě zíral do piva. No, to to pěkně začíná, pomyslela jsem si. ?Nazdar Fiško, nic menšího pro čtyři tu neměli??, okomentoval Řepák rozměry stolu, jakoby nezaznamenal napjatou náladu mezi těmi dvěma. ?Bude nás víc. Cestou jsem potkal lhoťáky, tak prej taky dorazí. Řek jsem Joemu, ať nám přebookuje stůl?, šklebil se Fiška, který naším příchodem evidentně pookřál. Chápala jsem ho. Nafintěná a voňavá Eliška ostře kontrastovala s jeho vícedenním strništěm a unaveným trikem a navíc se do té doby viděli asi jen třikrát, vždy u nás doma na nějaké rodinné oslavě. Řepák se vrhnul k Fiškovi a já přisedla k Elišce. ?Zaplaťpámbu, že jste tady.?, vydechla Eliška. S povděkem jsem zaznamenala, že se jí začala vracet barva do obličeje a rovněž mimické svalstvo přestalo vykazovat původní ztuhlost. ?Než jste dorazili, stihnul si dát dva fernety?, mrskla pohledem po Richardovi. Hezky to začíná, pomyslela jsem si ten večer už podruhé. Ale bez ohledu na Fiškův náskok, zábava se začala rozjíždět. Během deseti minut do lokálu vtrhli kamarádi z vedlejší Lhoty s manželkami a přítelkyněmi a mejdan pro offroadové princezny doopravdy začal.

Sabiju Fišku, přisahám. Teť sme dorazili domu, Řepak je jak hovado, u Džoua se domluvili, že si postavěj ňakyho dalšiho offffrouda nebo co!!!! Začali to zapííjet paňakama, tak sme si s Junkovou daly taky a pak si Fiška začal na Eelišku Junkovou vyskakovat. Vřiskal jak deebil na celou hospodu ??Liška Džunková, to je ta automobilová závoďnice? a aby toho nebylo malo, tak jí polil pívem a upadnul a ječel, že by byla hodná, dyby ho nechala projet v tý svý džunce! Kreteni voba dva, jsem bes kamošky!

 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
Související odkazy
· Více o tématu A/T Woman
· Další články od autora luke


Nejčtenější článek na téma A/T Woman:
Bědula a Liška - ženy do každého terénu: Kapitola IV.

Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 9

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek

"Bědula a Liška - ženy do každého terénu: Kapitola III." | Přihlásit/Registrovat | 27 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se.

Re: Bědula a Liška - ženy do každého terénu: Kapitola III. (Hodnocení: 1)
Od: Dadulka_von_ARO - Středa, 16.03. 2005 - 23:43:35
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://aro.mathaus.org
Posílal sem ti obdiv po Lukovy. Je to prostě hustý už dlouho sem se u ničeho tak nezasmál a zároven si neuvědomil tu podobnost s moji osobnosti :o)). Patřím taky ktěm bláznům co se jim podařilo usnout po dvouch probdělých nocích pod autem s klíčem v ruce a podobně :o))
Re: Bědula a Liška - ženy do každého terénu: Kapitola III. (Hodnocení: 1)
Od: yanna (yanna@offroad.cz) - Čtvrtek, 17.03. 2005 - 10:08:02
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://offroad.cz
 
Děkuju, četla jsem a taky jsem se pobavila :o)))

Re: Bědula a Liška - ženy do každého terénu: Kapitola III. (Hodnocení: 1)
Od: Goli - Čtvrtek, 17.03. 2005 - 10:09:59
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.vtkrak.cz/
ja vzdycky cekam a tesim se jako maly kluk na dalsi dil... Yanna, je to fakt krasny cteni :)
Re: Bědula a Liška - ženy do každého terénu: Kapitola III. (Hodnocení: 1)
Od: yanna (yanna@offroad.cz) - Čtvrtek, 17.03. 2005 - 10:11:51
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://offroad.cz
 
Děkuju, mám velikou radost! :o)

Re: Bědula a Liška - ženy do každého terénu: Kapitola III. (Hodnocení: 1)
Od: autosema - Čtvrtek, 17.03. 2005 - 14:40:44
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.autosema.cz
I já se na další pokračování moc těším. To domluvený stavění nového auta a z toho plynoucí reakce dost dobře znám.

Re: Bědula a Liška - ženy do každého terénu: Kapitola III. (Hodnocení: 1)
Od: T - Čtvrtek, 17.03. 2005 - 19:29:55
Sqělý, já se bavím! :-D)
Re: Bědula a Liška - ženy do každého terénu: Kapitola III. (Hodnocení: 1)
Od: mata - Čtvrtek, 17.03. 2005 - 20:36:00
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.sweb.cz/offxroad/
 
Už mam svýho hrdinu. Rychard Ryba s nissanem patrol GR ;) ... Jani co tam má za podvozek? a má přední špéru? doufám, že se to dozvím v dalšim díle :)))

chanel handbags (Hodnocení: 1)
Od: Garyson (fannyranp@gmail.com) - Sobota, 04.12. 2010 - 06:17:24
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
designer handbags [www.sonbags.com], edhardy [www.upclothes.com]. chanel handbags [www.sonbags.com] American women diapers and pull-ups mens t shirt [www.upclothes.com] women's sweatpants women's and children's socks and underwear hermes handbags [www.sonbags.com] ed hardy t shirt [www.upclothes.com] ed hardy shirts [www.upclothes.com] Topeka Transit bus tickets gas vouchers phone cards and cold medicine and cough drops. Upstyle Design has been providing high quality handmade an

bvlgari men (Hodnocení: 1)
Od: Garyson (fannyranp@gmail.com) - Pondělí, 21.03. 2011 - 08:20:50
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
rolex [www.foxwatches.com]yed their hearts out for a crowd of 75 fans olex presidential [foxwatches.com] and shook every fans hand afterward. I've seen a band act as a stage hand for their show ladies rolex [www.foxwatches.com] replica watch [www.foxwatches.com] Iwc watches [foxwatches.com] bvlgari watches [foxwatches.com] and watch the bands they're touring with. I've seen a metal artist who was paralyzed from the waist down head bang

Re: Bědula a Liška - ženy do každého terénu: Kapitola III. (Hodnocení: 1)
Od: jia147003 (a1018678331@126.com) - Sobota, 13.08. 2011 - 02:43:23
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
For women, Tory Burch Boots [www.toryburchsonlines.com] is a artwork.The tory burch shoes [www.toryburchsonlines.com] is to make these shoes have attractive magic, so that every woman can not do without it. tory burch sale [www.toryburchsonlines.com] bear the responsibility to create a beautiful, constantly bring surprise and tempt every woman's heart. tory burch outlet [www.toryburchsonlines.com] also attentioned this year.following again after 2008 ,cooperate with Chanel's House of Lesage embroidery workshops again, then product fine hand and full of nobility men's leather shoes. In the store whether Tory Burch Flats [www.toryburchsonlines.com] or Tory Burch Handbags [www.toryburchsonlines.com],can buy to make you satisfied with the tory burch [www.toryburchsonlines.com].

Re: Bědula a Liška - ženy do každého terénu: Kapitola III. (Hodnocení: 1)
Od: jia147003 (a1018678331@126.com) - Sobota, 13.08. 2011 - 02:45:03
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
The antioxidant properties and effects of green tea are due to the presence of powerful polyphenolic antioxidants, coach handbags store [www.coachbagsstoreonline.com]also known as catechins. Dream Body Slimming Capsule The other substances that give green tea its antioxidant properties include Vitamin C coach outlet [www.coachbagsstoreonline.com]Vitamin E, Vitamin A and tannin.Green tea also has powerful neuro-protective, COACH Wallets [www.coachbagsstoreonline.com] anti-carcinogenic, coach bags [www.coachbagsstoreonline.com] anti-microbial and cardio-protective properties. Epigallocatechin gallate, Coach Necklace [www.coachbagsstoreonline.com] which is an especially bioactive catechin, Coach Bracelets [www.coachbagsstoreonline.com] has been identified by many scientists as particularly important because its antioxidant effects have been linked to cancer prevention. coach handbags [www.coachbagsstoreonline.com].

Re: Bědula a Liška - ženy do každého terénu: Kapitola III. (Hodnocení: 1)
Od: yabin (hyb906126@163.com) - Pondělí, 29.08. 2011 - 04:13:30
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
L a few day you have the college entrance examination,
chanel bags [www.chanelclassic.com]
and I know you're upset,
chanel classic bags [www.chanelclassic.com]
but now I do not on your side,
Chanel shoes [www.chanelreplicashoes.com]
they can only use these words for some of my truth has.
replica Chanel [www.chanelreplicashoes.com]
Despite these words, you do not see the front entrance,
Chanel boots [www.chanelreplicashoes.com]
but I believe the heart have,
Chanel on sale [www.chanelreplicashoes.com]
I believe you can feel that,
Chanel outlet [www.chanelclassicoutlet.com]
I think you care about you,
Cheap Chanel [www.chanelclassicoutlet.com]
I believe your heart will slowly calm down.
Chanel bags [www.chanelonsalebags.com]
The two of us met up to now been almost from the time of the year,
Chanel handbags sale [www.chanelonsalebags.com]
and I remember just met you, you gave me the feeling,
replica Chanel handbags [www.replicachanelonsale.com]
the feeling that you are relatively shy girl,
Chanel bags [www.chanelonsalebags.com]
so that year I rarely talk to you But then.
chaussures louboutin [www.chaussureschristianlouboutin.fr]
I discovered you actually a very cheerful girl,
christian louboutin pas cher [www.chaussureschristianlouboutin.fr]
is my favorite type. Later,
gucci bags [www.cheapguccionsale.com]
you give me that,
gucci replica handbags [www.cheapguccionsale.com]
from the date of our acquaintance.

Re: Bědula a Liška - ženy do každého terénu: Kapitola III. (Hodnocení: 1)
Od: coachoutletmall88 (linyaru11@126.com) - Úterý, 30.08. 2011 - 08:18:28
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Now 2011 more new Spring Summer arrives directly from china wholesale bags manufacturer, coach outlet [www.coachhotsaleonline.com] Products include Coach handbags, Coach Shoes, Coach Sunglasses and more accessories. All the coach outlet store [www.coachhotsaleonline.com] have quality guarantee, raw materials are well selected, coach outlet online [www.coachhotsaleonline.com] only the best materials can be used to make Coach handbags, coach handbags [www.coachhotsaleonline.com] all coach products are made by first-class handcraft to make sure every bags have perfect details. Now, coach outlet store online [www.coachhotsaleonline.com] Pay less to get you proud gift, what are you waiting for?

Re: Bědula a Liška - ženy do každého terénu: Kapitola III. (Hodnocení: 1)
Od: huagui230 (haohaodekuaile@163.com) - Středa, 31.08. 2011 - 13:37:00
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
tory burch [www.toryonline.com] My name is Liu Youcheng,
tory burch outlet [www.toryonline.com] 17 years old this year.
tory burch sale [www.toryonline.com] My dad helped me since I am looking forward to
tory burch shoes [www.toryonline.com] this name is widened, to be successful,
coach outlets [www.bigoutletmall.com] or accomplished. Child does not know the meaning,
coach canada [www.bigoutletmall.com] now about adults, but also vaguely know.
discount coach [www.bigoutletmall.com] While I was reading, but the future is no
coach handbags [www.bigoutletmall.com] clear goal. But think of mom and dad looking
puma shoes [www.pumastoreonline.com] at me eyes that school, I secretly efforts.
puma store [www.pumastoreonline.com]
I read the first two days this year,
puma online [www.pumastoreonline.com] exam-oriented education to my deeply hidden
puma ferrari [www.pumastoreonline.com] in a pile of books. All day and language,
coach bags [www.newbigcoach.com] mathematics, physics, chemistry and other disciplines
coach factory [www.newbigcoach.com] large dealings. My specialty is the liberal arts,
coach for sale [www.newbigcoach.com] what usually tell a joke, skills, or can.
coach stores [www.newbigcoach.com] But a word of English to be back, I'm too lazy back,
coach handbags [www.bigoutletmall.com] the pronunciation of English words with Chinese
coach canada [www.bigoutletmall.com] characters I sometimes note. Teachers often criticize me,

Re: Bědula a Liška - ženy do každého terénu: Kapitola III. (Hodnocení: 1)
Od: yabin (hyb906126@163.com) - Středa, 21.09. 2011 - 04:46:38
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Fall, a carrier of hope and harvest season, Chanel shoes [www.chanelreplicashoes1.com]
it gives the flavor of sad do not because, replica Chanel [www.chanelreplicashoes1.com]
God seems fair to give this sad autumn , Chanel boots [www.chanelreplicashoes1.com]
color and flavor - fluttering dry leaves, Chanel on sale [www.chanelreplicashoes1.com]
people always forget, chanel bags [www.replicachanelonsale1.com]
deciduous fruit moisture has been given. replica Chanel bags [www.replicachanelonsale1.com]
This fall, with a little chilly, replica Chanel handbags [www.replicachanelonsale1.com]
but always able to give people a clear whole body relaxed. Chanel handbags sale [www.replicachanelonsale1.com]
a Malaysian man walking in the open road, Chanel on sale [www.chanelreplicashoes1.com]
think for yourself to find some sad reason, Gucci outlet [www.guccioutletdiscount1.com]
but found that everything seems so natural and reasonable. Gucci outlet online [www.guccioutletdiscount1.com]
It is natural that all the way to evolution, discount Gucci [www.guccioutletdiscount1.com]
yes, everything is changing. Gucci on sale [www.guccioutletdiscount1.com] was also lost ground underfoot without pity,

Re: Bědula a Liška - ženy do každého terénu: Kapitola III. (Hodnocení: 1)
Od: kllkk (229000098@qq.com) - Úterý, 22.11. 2011 - 03:16:19
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Coach Discount [www.acoachdiscount.com] exit d' trainer will be your best choice. The bags d' packing of exit d' trainer is a marvellous accessory for the women who cannot element with half of the contents of the drawer of make-up. bottles d' water consuming, Coach Outlet [www.bestcoachoutlets.net], and the substance without end can all be thrown in l' air in your friendly packing. They are of traditional fabric to the modern models and the copies, there are hundreds of models of bag d' packing to be chosen. Coach Outlet Sale [www.couasch.com] are also many bags of Hobo of mentor available in the quality of the exit Online.Superior d' trainer and the fast delivery guarantees, welcome to appreciate an expertise satisfies d' purchases here. Cheap Coach Bags [www.supercoachbags.com] exit d' trainer newest are released. The exit accessible from release d' trainer provide the famous sunglasses d' discount d' coach of planet manufacturer.

Re: Bědula a Liška - ženy do každého terénu: Kapitola III. (Hodnocení: 1)
Od: kllkk (229000098@qq.com) - Úterý, 22.11. 2011 - 03:22:08
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Coach Outlet Online [www.usoutletonline.com] are even although accessible in the exchange cerebration about that 1940's. They accept acquired ample acceptability attributable to their advocate styles and a lot of adapted of leather-based and some added accessories. No agnosticism these hottest accoutrements are account affairs from coach outlet online [www.outletonlinecoach.org] in accident you in fact appraise them with added branded accoutrements readily accessible out there.Cheap coach outlet [www.countrycoachoutlet.com] Purses are absolute for all those that charge a chic and beautiful look. Coach Outlet Online [www.usoutletonline.com] you ability accept possibly noticed of affordable drillmaster purses. Coach Outlet Online [www.usoutletonline.com] You can accept the affordable coach outlet [www.countrycoachoutlet.com] Purses according for the need. This plays a important allotment in affairs not just even although in the accountable of appliance but in add-on in depicting the angel of the abandoned person.Some architecture can be begin accepting a admixture of childhood bag and purse admitting some added architecture provides you with added pockets to bottle little one items. they are ample bargain amount Coach Outlet Online [www.usoutletonline.com] even although in the chanel outlet [www.chaneloutletofficial.com] on accumulating by which you can bottle your necessities. coach outlet [www.countrycoachoutlet.com]

cheap Air Jordans (Hodnocení: 1)
Od: gumeter (cheapjuicycouturebags@gmail.com) - Pátek, 17.02. 2012 - 03:49:20
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Chanel 2.55 Bags [www.chanel-handbags-cheap.net] will probably be popular for Chanel Handbags Cheap [www.chanel-handbags-cheap.net] as flavor for everyone. Replica Chanel Watches [www.chanelwatches-outlet-2012.info] might be refreshing and Chanel J12 Watch Replica [www.chanelwatches-outlet-2012.info] appeal in aroma. Chanel J12 Watch [www.chanel-j12-watch.net] which might be imported is often filtered without having great in taste.Subsequently,the Cheap Air Jordans [www.aj-jordans-new.info] might do more effective to stick to enable you to serving New Jordan Shoes [www.aj-jordans-new.info].Nonetheless, True Religion Jeans Outlet [www.truereligion-jeans-outlet-2012.info] that may be locally and even its distinct Cheap True Religion Jeans [www.truereligion-jeans-outlet-2012.info] are unchanging.Within Coach Outlet [coachbagsfactory.us] as well as The North Face Outlet [www.north-face-factory-outlet.com],you will discover no constraints. Coach Outlet [coachbagsfactory.us] may use to deliver that nation's various sorts.The Coach Outlet [coachbagsfactory.us] is often a must-consider one due to containing breathtakingly wonderful multi-purpose Coach Outlet [coachbagsfactory.us].

Re: Bědula a Liška - ženy do každého terénu: Kapitola III. (Hodnocení: 1)
Od: vivian (macshoes1@hotmail.com) - Sobota, 24.03. 2012 - 09:48:17
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://sellburberryhandbag.com
Burberry handbag [sellburberryhandbag.com], Burberry purse [sellburberryhandbag.com], cheap Burberry handbag [sellburberryhandbag.com ], Burberry bag [sellburberryhandbag.com ], Burberry outlet [sellburberryhandbag.com ], Burberry wallet [sellburberryhandbag.com], Burberry belt [sellburberryhandbag.com], Burberry Caps [sellburberryhandbag.com], , Burberry scarf [sellburberryhandbag.com], Burberry sunglass [sellburberryhandbag.com], Burberry ties [sellburberryhandbag.com], Mac comestics [www.sellmacmakeups.com], mac cosmetics [www.sellmacmakeups.com], mac makeups [www.sellmacmakeups.com], juicy handbag [www.cheapjuicyhandbags.com], juicy couture bag [www.cheapjuicyhandbags.com], juicy couture purse [www.cheapjuicyhandbags.com], juicy couture tracksuit [www.cheapjuicyhandbags.com], juicy couture wallet [www.cheapjuicyhandbags.com], Juicy bag [www.cheapjuicyhandbags.com],

celebrity dresses for less (Hodnocení: 1)
Od: deshawnjacobson (wachtelkbg@hotmail.com) - Středa, 02.05. 2012 - 04:16:49
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
discount davids bridal [www.publicdress.org] discount davids bridalthat every girl dreams to be the pirincess on her wedding day. wholesale homecoming dresses [www.publicdress.org] wholesale homecoming dressesThis is due to that most of the brides get married only once and wedding day marks the new starting in their lifetime military ball dresses [www.publicdress.org] dresses for less [www.publicdress.org] .For the brides dresses for wedding [www.publicdress.org] dresses for wedding, Mon Cheri Bridals is home to the finest collections of designer wedding dresses, bridesmaid dresses [www.publicdress.org], wedding gowns, mother of the bride dresses and more.it is significant to appear ideal on the major day cheap prom dresses [www.publicdress.org] .So picking a suitable elegant wedding dress is particularly meaningful red formal dresses [www.publicdress.org] red formal dresses.Despite the regular effect that fits much better than what you own and can allow you to say “It’s definitely worth the price.” That’s the reason every woman that is for the look for gown for Romantic days celebration requires a few guidelines in finding a perfect gown speedily. sequin prom dress [www.publicdress.org] For a significant buying of the gown for Evening of romance, it may take 1 lengthy

cocktail dresses for women (Hodnocení: 1)
Od: deshawnjacobson (wachtelkbg@hotmail.com) - Středa, 16.05. 2012 - 03:26:13
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
utilize the red-colored lipstick. Therefore elegant as well as fashionable! You will get the appearance even though you possess medium-length locks or perhaps a traditional lengthy frank. Towards the smaller variations you may think about attempting including the actual comes on the top plus size hawaii wedding dress [www.zoodress.org] formal wedding dresses [www.zoodress.org] formal wedding dresses low cost wedding dresses [www.zoodress.org] .
An additional extremely popular pattern from the ’ our cocktail dresses 2011 [www.toodress.org] online store offers discounted ball gown wedding dresses and other wedding gowns. find your ball gown wedding dresses her;40s utilized all over again.
Look for a Color
Normally, every time of year there are certain shades that show upwards often with bridesmaid series. So, as an alternative to picking a costume style and design, simply just pick a coloring cheap wedding dresses plus size [www.zoodress.org] cheap wedding dresses plus size simple mother of the bride dresses [www.zoodress.org] . Let your own bridesmaids select their own kind of dress, casual hawaiian wedding dress [www.zoodress.org] casual hawaiian wedding dress dependant on color beach wedding dresses [www.zoodress.org] , cheap unique wedding dresses [www.zoodress.org] cheap unique wedding dresses as opposed to making them most wear 1

short bridal gowns and dresses (Hodnocení: 1)
Od: deshawnjacobson (wachtelkbg@hotmail.com) - Úterý, 29.05. 2012 - 19:05:22
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
wear black.” bridal dresses on sale [www.fooddress.org] homecoming dresses 2011 cheap [www.fooddress.org] homecoming dresses 2011 cheap girls bridal dresses [www.fooddress.org] girls bridal dresses; However find cheap flower girl dresses [www.fooddress.org] This weekend, Mark Ronson wed lingerie model Josephine de la Baume. wholesale summer dresses [www.fooddress.org] See the summer's best wedding gowns., I think Adele looks quite like the 80 bridal dresses under $100 [www.fooddress.org] bridal dresses under $100s icon Alison Moyet, what do you think celebrity dresses [www.fooddress.org] celebrity dresses?  Yours Clothing [site: www.yoursclothing. white dress [www.fooddress.org] co.uk] have put together a great look in Adeles clothing size.
The look is very and classic and elegant. The use of chiffon material is very sexy creating a very feminine look expensive bridal gowns [www.fooddress.org] . whilst wear clothes that would absorb a lot of water and become dirty in muddy or sandy conditions. Beach Wedding Gowns are often made of linen to make them dry easily incase water spills on them from whatever source in whatever circumstances. Those in the sector of designing beach dresses have to take it upon themselves to design great attires that can

wedding dresses on line (Hodnocení: 1)
Od: deshawnjacobson (wachtelkbg@hotmail.com) - Pondělí, 25.06. 2012 - 08:46:14
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
representative for traditional rings. Apart from this it is the classic, commonly met choice We provide a variety of popular dresses with reasonable price and high quality, bridal gowns for cheap [www.fooddress.org] hope give you perfect wedding and colorful life. Cheap Wedding Dresses 2012 [www.fooddress.org]!, short summer dress [www.fooddress.org] short summer dress so a much more popular metal from all points of view. find cheap flower girl dresses [www.fooddress.org] And sometime it may be as well because the engagements ring is of the same type, considering not mixing too many metals and colors as these rings are worn every day from now on beach bridesmaid dresses [www.fooddress.org] . Plus fashion wedding dresses 2012 [www.fooddress.org] fashion wedding dresses 2012, having more of reproduction of the Sascha bridal gown. cocktail dresses under 30 [www.fooddress.org] cocktail dresses under 30 Our version is available in custom sizes and fabrics cocktail dresses under $100 [www.fooddress.org] cocktail dresses under $100 beautiful dresses [www.fooddress.org] 2011 wedding dresses [www.fooddress.org] , with all of the intricate seaming details in the bodice and the lush, dramatic handmade silk flower at the waist. The strapless modified sweetheart bodice has a built-in corset with boning and cups; the A-line skirt has flattering pleat detail at the

clothes wholesale (Hodnocení: 1)
Od: deshawnjacobson (wachtelkbg@hotmail.com) - Úterý, 23.10. 2012 - 11:08:44
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
items have become the most expensive as well as the most subtle. formal cocktail gowns [www.fooddress.org] formal cocktail gowns breitling watches for women [www.figwatches.org] breitling watches for women Usually lightweight cheap wedding dresses [www.publicdresses.net] , bridal jewellery can actually make you be noticed at a wedding dancewear [www.hilingerie.com] .
Silver metal is one of the least expensive and its a very easy sell-able product on the market. It comes with a large amount of excellent properties which attract the consumer e.g Its items in breathable garment bags, beach bridal gowns [www.namedress.net] plus size white white dress [www.noondress.org] which limit discoloration [www.zoomdress.org], and throw in lavender sachets, which act as an antiseptic and bug repellent, says Fascitelli, lingerie beauties [www.barlingerie.com] lingerie beauties who also created the Clos-ette Too line of storage products. Store these bags in a humidity-controlled location. beach dresses cheap [www.publicdresses.net] beach dresses cheap
For the things you're on the fence about, Fascitelli says, ask

Gucci Belt (Hodnocení: 1)
Od: guagua (1220729526@qq.com) - Sobota, 22.12. 2012 - 04:50:05
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
The international pollster measured Coach Outlet Online [www.coachfactoryoutletcc.net] positive emotions." Carried out last year in 148 countries, the survey Gucci Belt [www.guccibeltstb.com] asked around 1,000 persons in each country five questions about what positive experiences Coach Factory Outlet [www.coachoutletstoread.com] people had had the day before: if they had been well-rested, Coach Outlet Store Online [www.coachoutletonlineyds.net] treated with respect, if they smiled or laughed a Coach Factory Outlet [www.coachoutletstoread.com] lot, and whether they'd done or learnt something interesting.In Coach Outlet Online [www.coachfactoryoutletcc.net] Singapore, only 46% of the interviewed answered "yes" to these Coach Online Outlet [www.coachfactoryoutletgood.com] questions, compared with 55% reported from people in Haiti and Coach Outlet Online [www.coachfactoryoutletcc.net] Afghanistan. Even in Syria, where the uprisings that later developed into Coach Outlet Online [www.coachfactoryoutletcc.net] a civil war took place in 2011, 60% of the people asked answered yes Hermes Belts [www.hermesbeltsst.com] to the survey's questions.Economists in the United States have found that domestically, Coach Factory Online [www.cocoachstoreonlines.us] income only affects daily happiness when earning up to $75,000 Coach Outlet Store Online [www.coachoutletonlineyds.net] annually. A higher income than that doesn't make much of a Coach Outlet Store Online [www.coachoutletonlineyds.net] difference for American citizens' well-being, Gallup Coach Factory Online [www.cocoachstoreonlines.us] wrote.Perhaps money can't buy happiness. A recent Gallup report shows that Coach Outlet [www.coachbagsoutletbo.com] Singapore's wealthy population is the unhappiest less happy than the populations of Iraq, Coach Outlet Store [www.coachoutletonlineuio.net] Haiti, Afghanistan, and Syria.Singaporeans were least Coach Outlet [www.coachbagsoutletbo.com] likely to report having positive emotions despite the fact that they enjoy one of the highest Coach Outlet Online [www.coachfactoryoutletcc.net] per capita GDP values in the world.Economists in the United Coach Factory Outlet Online [www.coachbagsoutleton.org] States have found that domestically, income only affects Louis Vuitton Belts [www.louisvuittonbeltscad.net] daily happiness when earning up to $75,000 annually. A higher income Coach Handbags Outlet [www.coachoutletonlinebtc.net] than that doesn't make much of a difference for American citizens' Coach Outlet Online [www.coachfactoryoutletcc.net] well-being, Gallup wrote.The population that reported the most Coac

Přečíst zbytek komentáře...

Re: Bědula a Liška - ženy do každého terénu: Kapitola III. (Hodnocení: 1)
Od: fsz111 (fszhhh111@126.com) - Čtvrtek, 19.12. 2013 - 09:43:35
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Choosing the ideal cheap air jordans [www.cheapjordansonlineforsales.com] your sound to your listen are pleased? The best ways will be to originate as that entry-level headset, christian louboutin outlet [www.louboutinsredbottomshoesoutlet.com] beats studio [www.beatsbydrecheapsaleonline.com] to be aware nike shoes outlet store [www.nikeshoesoutletstore-online.com] of all cheap jordans [www.cheapjordansonlineforsales.com] nike store [www.nikeoutletonlineshoes.com] nike air max [www.nikeoutletfactory-store.com] the label's earbuds good pattern as well as location. Comprehending immediately following going beats headphones [www.cheapbeatsbydreheadphoneonsale.com] jordans for cheap [www.cheapnikejordanshoesforsale.com] through cheap nike shoes [www.nikeoutletfactory-store.com] your red bottom pumps [www.louboutinsredbottomshoesoutlet.com] jordans christian louboutin sale [www.cheapnikejordanshoesforsale.com] for sale selection of the proper listening traits regarding high-end company earbuds, in an effort beats by dre [www.cheapbeatsbydreheadphoneonsale.com] to cheap jordans online [www.cheapjordansonlineforsales.com] opt for their favorite headsets in to a system. Nevertheless, this cheap jordan shoes [www.cheapjordansonlineforsales.com] sort of entry-level nike outlet [www.nikeoutletfactory-store.com] cheap retro jordans [www.cheapjordansonlineforsales.com] ear beats by dre [www.cheapbeatsbydreheadphoneonsale.com] phones should nike online outlet [www.nikeshoesoutletstore-online.com] jordans on sale [www.cheapnikejordanshoesforsale.com] select christia

Přečíst zbytek komentáře...

guoguo (Hodnocení: 1)
Od: guagua (1220729526@qq.com) - Pátek, 23.01. 2015 - 03:02:35
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
guoguo mont blanc pen [www.montblancpens.com.co] burberry outlet [www.burberry-outletus.name] michael kors outlet sale [www.michaelkorsoutletsales.us.com] oakley sunglasses [discountoakleysunglasses.oakleywebsite.net] toms outlet [cheaptoms.raleighdowntowner.co] oakley sunglasses [discountoakleysunglasses.oakleywebsite.net] marc jacobs outlet [www.marc-jacobs.name] coach outlet [www.coachfactorystoreonline.us.com] burberry bags [www.burberry-outlet.com.co] burberry bags [www.burberry-outlet.com.co] michael kors [michaelkorsoutlet.new-letter.com] coach factory outlet [www.coachfactorystoreonline.us.com] coach outlet store online [www.coachoutletstoreonline.us.org] red bottoms [www.christianlouboutinoutlet.com.co] abercrombie and fitch [abercrombiestore.rekey-your-locks.com] jordans 11 [www.jordan11concord.org] toms wedges [www.tomsshoes.name] red bottom shoes [www.christianlouboutinoutlet.com.co] bottega veneta bags [www.bottega-veneta.cc] hollister clothing [hollister.charleschin.com] ugg boots [www.ugg-boots.eu.com] oakley vault [cheapoakleys.o

Přečíst zbytek komentáře...
Home · Témata · Odkazy · Tvůj účet · Galerie · Web News

TOPlist
This site is copyrighted by offroad.cz
Pokud chcete přispívat na web offroad.cz, budeme jedině rádi! Použijte po přihlášení v levém menu volbu 'Poslat příspěvek' a fotky pošlete e-mailem!
...a brzy zase přijďte! ;-)
Design Luke+Tomi 2002-2007
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All rights reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.31 sekund