ďťż

Zavody

Cestovani

Recenze

Novinky

Technika

Moudrosti

Pravidla

Profily

Bazar
Moduly
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Fórum
· Galerie
· Hledání
· Kalendář akcí
· Ke stažení
· Odkazy
· Osobní zprávy
· Poslat příspěvek
· Reklama
· Seznam uživatelů
· Shop
· Sidebar
· Statistiky
· Témata
· Top 10
· Tvůj účet
Náhodně vybrané obrázky z galerie

tagliamento_06.jpg
tagliamento_06.jpg

xj_tech_02_02.jpg
xj_tech_02_02.jpg

samtech_0703_35lift_30.jpg
samtech_0703_35lift_ ...

krnov04_24.jpg
krnov04_24.jpg

Photo Gallery
Categories Menu
· Všechny rubriky
· ARO
· Bohemia Off-road
· CFOR
· Cross Country
· Čtení na pokračování
· Dakar
· Desetiboj 2004
· ETT
· Jak na to?
· Jeep
· Koupím
· LamaKlub
· Libros Cup
· Maratony
· MČR OFF ROAD
· Niva Klub
· Nord Cup
· Offroad
· Offroad Jamboree
· Offroad Libouchec
· Offroaders
· Ostatní
· Pohár konstruktérů
· PR článek
· Prodám
· Profily
· Samurai
· Survival
· Technika
· Test
· Tiskové zprávy
· Toyota
Kdo je on-line
V tuto chvíli je 117 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

Jak používat automatickou převodovku - Miroslav Vejman, usmotors.cz

Autor: luke - Úterý, 19.04. 2005 - 07:30:00
Téma: Technika
Miroslav Vejman

nám napsal(a): Obsah následujících řádek platí s tím, že je napsán především s důrazem na maximálně šetrné zacházení s automatickými převodovkami. Používajíce vozidla téměř výhradně s automatickým řazením, uvažuji občas nad jeho poruchovostí. Kdysi mi jeden dovozce dílů říkal, že jeho dodavatele za oceánem strašně zajímá, co tady s těmi skříněmi děláme, že jich samotných a dílů do nich máme tak velkou spotřebu.Samotného mě (doufejme zatím) nepotkala nemilá zkušenost, že mi auto najednou přestane couvat, nebo se mu přestane chtít řadit, nebo se vůbec nerozjede. Časté jsou i historky o tom, že studené to neřadí, teplé ano či naopak a ještě mnoho dalších hrůzostrašných povídaček, po jejichž vyslechnutí potencionální zájemce o auto s touto pohodlnou vymožeností zcela jistě upustí od jeho koupě a dobrovolně se odsoudí k nekonečné obsluze tak archaických ovládacích prvků, jakými je spojkový pedál a řadicí páka.

Není se tedy čemu divit, že člověk jaksi podvědomě neustále přemýšlí o tom, jak zacházet s automatem tak, aby mu to co nejméně škodilo, aby ještě dlouho tak sametově hladce a neznatelně řadil. Jak si to již mnozí sami zkusili, taková oprava automatu znamená nejenom neplánovaný zásah do finančního, často rodinného rozpočtu, ale co je mnohem tragičtější, že po dobu opravy obvykle musí nešťastný majitel potupně používat vozidlo s manuálním řazením. Po několika skocích na obrubník při startu a násilných zastaveních motoru na křižovatce si sice uvědomí co má dělat, avšak skutečnost, že něco musí, co u svého vozidla naopak nemusí vůbec, ho dokáže rozhodit na docela dlouhou dobu. Až tehdy si člověk vlastně uvědomí, proč a jak moc si svého auta s (funkčním) automatem váží.

Zopakujme si tedy pár zásad, o kterých bylo napsáno již mnoho, ale stále stejné dotazy potvrzují, že to vůbec nebude na škodu.

Automatickou převodovku opotřebovává její funkce, tedy řazení. Opotřebovává se obložení pásových brzd a spojkových lamel sekcí jednotlivých rychlostních stupňů. Znamená to tedy, že čím méně bude převodovka řadit, tím déle vydrží. Jakékoliv vyřazování při stání na křižovatce či při jízdě s kopce jsou zlozvyky z ovládání manuální převodovky, kterými se životnost převodovky zkracuje.

Automatickým převodovkám škodí používání jiného než předepsaného oleje, stejně jako zanedbávání včasné výměny jeho části. (Při výměně oleje v automatické převodovce nedochází k výměně celého objemu olejové náplně, ale jen k obměně její zhruba jedné třetiny. Zbylý objem nelze celý v klidu nijak vypustit a nachází se především v konvertoru (hydrodynamické spojce), v převodovce samotné a také v ve vedení a chladiči oleje.) Spolu s výměnou oleje se vždy mění i olejový filtr, drátěné sítko stačí opláchnout a pečlivě zbavit všech nežádoucích nečistot. U převodovky v dobré kondici však sítko bývá zcela bez nečistot. Ultra jemná plastová sítka lze vypláchnout, avšak cena filtru již není tak závratná, že se mnohdy zdlouhavý a ne vždy úspěšný výplach vyplatí.

Olej se v automatické převodovce opotřebovává především vlivem teplot, kterých při provozu dosahuje a postupným znečišťováním mechanickými nečistotami vznikajícími otěrem lamel, pásů i ozubených soukolí planetových převodovek. Olej je nejvíce namáhán a zahřívá se v hydrodynamické spojce - konvertoru, lidově v měniči.

Velmi důležitá je bezvadná funkce a průchodnost chladicího okruhu oleje převodovky. Obrovským krokem k prodloužení životnosti převodovky je (mimo jiné) montáž přídavného chladiče. Podle přiloženého originálního návodu ji sice zvládne každý, trochu přemýšlející mechanik, přesto doporučuji obrátit se na ty, kteří již tuto práci dělali. Poznámka: prosím vás, nezaměňte hlavně výstup - (obvykle dole) a vstup - (obvykle nahoře) z výměníku v chladiči, abyste přídavným chladičem ochlazený olej znovu nepřihřáli ve výměníku a konečný efekt chladiče tak prakticky neanulovali !!! Bohužel, existují i chladiče, které mají komory nahoře a dole, výměník je vždy v té spodní a jeho vývody ve stejné výši. Moderní vozidla bývají přídavným chladičem oleje převodovky vybavena již z výroby.

Jednou z nejčastějších příčin závad automatické převodovky je její provoz s nesprávnou hladinou oleje a to zejména s jejím nedostatečným množstvím. Příčin takového stavu je opět několik.

Olej se z převodovky vytrácí, tedy vytéká? Nějaký čas lze sice jezdit, sem tam udělat pár kapek a pod kapotou mít vždy zásobu na dolévání, ve vztahu k životnímu prostředí je vhodné včas takový jev nechat odstranit.

Olej je nesprávně kontrolován a jeho hladina je tedy nevědomky udržována v nesprávné úrovni. Olej se měří vždy za chodu motoru ! Po nastartování motoru se prořadí všechny polohy voliče a páka se dá do polohy P. Měrka oleje se důkladně očistí a otře od zbytků oleje. Poté je vhodné si prohlédnout, co je na ní napsáno, neboť tam bývá nejenom druh předepsaného oleje, ale i přesné vymezení výšky hladiny oleje za studena a za tepla, ale i výzva k doplnění v případě poklesu pod vyznačenou mez a k nepřekračování, případně odsátí přebytku v případě opačném. Znovu připomínám, motor musí být po celou dobu nastartován a běžet v režimu volnoběhu. Po úplném zasunutí měrky a jejím opětovném vytažení se musí hladina oleje nacházet ve vyznačeném pracovním rozsahu. Důležitá je i barva, popřípadě zápach oleje. Olej musí být stejné barvy nebo jen maličko tmavší, jako olej nový, musí být však čirý bez známek zakalení a přítomnosti nějakých nečistot. Nesmí být cítit spáleninou.

Olej se doplňuje otvorem, kterým se také kontroluje, tedy otvorem pro kontrolní měrku. Běžná praxe je taková, že je-li převodovka těsná, v dobrém stavu a není přetěžovaná, přestane Vás kontrola hladiny oleje brzy bavit, jelikož se nijak nemění. Provádějte ji tedy třeba při doplňování kapaliny do ostřikovače nebo alespoň při výměně oleje v motoru. Není neobvyklé, že jsou některé tyčky měrek v horní části doslova silně zkorodované a to i u ne zrovna letitých vozů, což vypovídá velmi zřetelně o důsledné kontrole hladiny oleje jejich majiteli.

Volba rychlostních stupňů:

Při rozjezdu a stojícím vozidle se provádí vždy se současně sešlápnutou nožní brzdou (u novějších bez toho a případných dalších úkonů už ani řadit nelze), a to, pokud možno, rychlejším pohybem voliče rovnou na požadovaný rychlostní stupeň. Během rychlejšího pohybu páky především z P na D zabráníme aktivaci zpátečky a tedy zbytečnému opotřebení převodovky. Je vhodné se naučit využívat k tomuto odstupňovaných dorazů volicí páky, o kterých nemá drtivá většina řidičů ani potuchy. I když doraz na D "přetáhneme" na některý z nižších stupňů, nic špatného se při vracení páky na D již neděje, protože je převodovka stejně v režimu 1. rychlostní stupně a mírně táhne vpřed. Zvláště nezkušení řidiči dokážou vracení voliče na požadovaný stupeň opět přehnat a dostat se znovu až na R nebo P. To sice znemožňuje pojišťovací doraz proti nechtěnému zařazení zpátečky a parkingu, ale kdo je zvyklý důsledně přitahovat páku voliče nebo držet pojistku, běžně se mu to může přihodit. Tady to chce jen trochu cviku a trpělivosti a především konečně objevit ony zmíněné dorazy.

"P" - parking (parkovací poloha voliče), zajišťuje vozidlo proti samovolnému rozjetí. Jedná se o mechanické zablokování vývodového hřídele převodovky. Jelikož je toto zablokování provedeno způsobem, kterým se "vrazí kus železa mezi zuby", je nutné tento stupeň volit výhradně tehdy, když vozidlo stojí a v žádném případě se nepohybuje ani tou nejmenší rychlostí. Při jízdě vyšší rychlostí se tuto polohu zařadit nepodaří, většinou díky zvuku, který se přitom ozývá, při malých rychlostech je štěstí, když se nic nestane. Ono se stane, ale bývá to zpravidla naposled před tím, kdy se "P" pokusíte během jízdy navolit ještě jednou. Naštěstí, na polohu P nelze u většiny vozidel řadit bez toho, aby se páka voliče nemusela uvolnit různě definovaným pohybem ( přitažením zatlačením, vychýlením, odjištěním pojistky a pod.)

Zcela bez nežádoucích účinků na mechanizmus převodovky je tedy dobré používat tohoto postupu:

Po úplném zastavení vozidla s ještě sešlápnutým pedálem brzdy navolit "P", zatáhnout - zašlápnout ruční parkovací brzdu, vypnout motor, pomalu uvolnit pedál brzdy. Užití parkovací brzdy je důležité k tomu, aby pomohla převzít část namáhání, které je způsobováno snahou vozidla o samovolné rozjetí, především při parkování do prudkého svahu (ale i při nakládání na odtahové vozidlo při -samozřejmě omylem- špatném zaparkování, nebo při - samozřejmě nechtěném - drcnutí před nebo za vámi parkujícího řidiče do vašeho nárazníku). Znamená to tedy, že ideální je parkovat na rovině, kdy ani odbržděný vůz nemá snahu nikam ujet. Jistě jste si již povšimli nepříjemného zvuku, doslova rány, jako by něco v převodovce prasklo, a nebo velmi obtížné manipulace s voličem v případě, když jste vozidlo zajistili v prudkém svahu pouze navolením P a nepomohli převodovce parkovací brzdou. Někdy je i obtížné P vůbec vyřadit. Že takové zacházení automatu neprospívá, je zbytečné dodávat.

"R" - reverse (gear), jízda dozadu, jednoduše zpátečka. Volí se opět zásadně když vozidlo stojí. Neřaďte zpátečku, dokud vozidlo při jízdě vpřed úplně nezastavilo. Důsledkem je nadměrné opotřebení brzdových pásů a lamel.

"N" - neutral. Při přeřazování ze zpátečky na D a naopak je vhodné na této pozici chvilku vytrvat. Z této pozice by neměla jít zařadit bez přitažení páky, nebo odjištění pojistky pozice "R" - zpátečka. Na opačnou stranu z N by naopak zase mělo jít volně zařadit D.

"D" - drive, jízda vpřed, "D" v kroužku - overdrive, rychloběh.

Těmto pozicím voliče bych chtěl věnovat poněkud větší pozornost.

Do 80. let (sakra, již minulého století, že?), byla většina běžných vozidel vybavována třístupňovými automatickými převodovkami, které sice vynikaly spolehlivostí a trvanlivostí, avšak postrádaly vymoženosti, kterými disponovaly jejich nástupkyně, převodovky se čtvrtým, takzvaným OD (overdrive, rychloběhem) ekonomickým rychlostním stupněm, který měl spolu s blokováním měniče (vyrovnáním rychlosti otáček hnacího a hnaného lopatkového kola hydrodynamické spojky jejich vzájemným spojením) přinést a také přinesl tehdy tak intenzívně požadovanou nižší spotřebu paliva. V automobilech se tak vedle doposud téměř výhradně používaných písmen P,R,N,D, začaly objevovat ve větší míře i číslice 3,2 a 1 namísto původního L (LOW) a přibylo také D v kroužku, které značí onen overdrive - OD.

Dosavadní zcela primitivní obsluha automatu se tak, bohužel, zkomplikovala, a vedle již zmíněných kladů přibyly i zápory. Byla a je to především větší složitost a tedy i náchylnost k poruchám, kterou způsobuje NESPRÁVNÉ ZACHÁZENÍ S PŘEVODOVKOU!!!. Ano, prozatím většína z nás zachází s těmito převodovkami novější generace nesprávně. Toto pojednání vzniklo tedy mimo jiné i proto, abychom se naučili a zvykli si používat své OD převodovky tak, aby nám sloužily k plné spokojenosti.

U původních, třístupňových převodovek tam člověk vrazil D a tím pro něj skončila jakákoliv obsluha řazení až do okamžiku, kdy zastavil a vrátil volič zpět na P.

U převodovky s OD již platí jiná pravidla. Overdrive - "D"éčko v kroužku - je ekonomický rychlostní stupeň, který má za úkol především snížit spotřebu paliva a to hlavně na rovných úsecích dálnic. Je tedy zcela nevhodné používat jej pro jízdu v naší hustě osídlené zemi, ve stále hustějším provozu, kde jsme stále nuceni měnít rychlost jízdy, zdoláváme četná stoupání a klesání. OD je rychlostní stupeň z hlediska namáhání a opotřebování automatické převodovky zcela nevhodný pro městský provoz a jízdu neustálenou rychlostí! Skoro si troufám tvrdit, že se režim OD nevyplatí volit, nejedeme-li rychleji, než 65 mil (cca 100 km/h) a to v úseku delším, než alespoň 5 km. OD lze tak považovat za čistě dálniční rychlostní stupeň a to v době, kdy je dálnice prázdná a pokud možno rovná, bez častých stoupání, při kterých by docházelo k výraznému poklesu rychlosti pod zmíněných 100 km/h, nebo dokonce k podřazování na nižší převodový stupeň.

Jak jsem již v výše uvedl, automat trpí řazením, a především častým řazením při silném zatížení. Při jízdě po městě, kdy vlastně jezdíme od jedné křižovatky ke druhé, dochází v převodovce právě k takovému řazení, na poloze plynového pedálu při startu z křižovatky pak záleží to, při jakém zatížení. Že nebývá malé, o tom svědčívají notoricky známá zvuková kulisa kvílících pneumatik a černé stopy úctyhodné délky, jenž lze na vozovce spatřit až po rozplynutí bílého, spálenou pryží zapáchajícího kouře.

V městském provozu tedy převodovka trpí hlavně přeřazením z 1. na 2. rychlostní stupeň při snaze o co nejvyšší zrychlení (přiznejme si, že je to u automatu právě to nejpříjemnější). Pokud navíc jezdíme po městě na OD, pak po takovém svižném rozjezdu jedeme natolik velkou rychlostí, že si tam při ubrání plynu převodovka nasází postupně až 4. rychlostní stupeň a ještě zamkne měnič. Vysokoobjemovému motoru pak nejen nedělá problém udržovat předepsanou rychlost 50 km/h při otáčkách lehce nad hodnotou volnoběhu (1300-1500 ot/min), ale z této rychlosti i plynule zrychlit bez toho, aby převodovka odemkla měnič a podřadila. Opět je nutno konstatovat, že tento cruising je sice člověku příjemný, o to méně ale prospívá převodovce. Nízké otáčky motoru znamenají menší množství oleje a pokles jeho tlaku, který je potřebný k "udržení" lamelových spojek, které tak mohou zpočátku neznatelně, ale prokluzovat. Tak dochází k jejich nadměrnému zahřívání, které o to více zahřívá olej, jenž se i hůře chladí v chladiči, který obtéká i menší množství v létě často rozpáleného vzduchu. Pálení obložení lamel tak začíná.

Takový režim neprospívá ani motoru, který má sice "dole" kroutícího momentu na rozdávání a tím budí dojem, že podtočený není, ve skutečnosti však hodnota optimálního kroutícího momentu (i příznivé spotřeby paliva) leží někde o 1000 otáček výše.

Při jízdě na OD mimo obec po dnes stále ucpanějších silnicích se sice tak často nerozjíždíme a nepálíme obložení brzdových pásů, ale zato nevědomky nutíme převodovku aby odemykala a zamykala měnič (taktéž namáhání třením), nebo i řadila neustále mezi čtvrtým a třetím rychlostním stupněm. Při rychlosti 90 km/h však motor při OD točí jen něco málo kolem 1800 - 2000 otáček, což stále ještě nebývá optimální oblast krouticího momentu, při níž má motor nejvyšší účinnost při nejnižší spotřebě paliva. Z výše uvedeného tedy zákonitě vyplývá, že střídmým používáním režimu overdrive - Déčka v kroužku - dosáhneme vyšší životnosti a šetrného přístupu k převodovce i k motoru, který se nám za to odvděčí menší žíznivostí.

Za jízdy, v případě, že nastala situace vhodná, pro možnost použití režimu OD, učiníme tak nejlépe s mírně odlehčeným pedálem plynu, a nebo ještě v okamžiku, kdy teprve rozjíždíte třetí převodový stupeň (Například při najíždění na dálnici se silnějším provozem, kdy musíte ještě v připojovacím pruhu zrychlit, abyste se plynule zařadili do rychleji jedoucího proudu vozidel, je ideální právě v okamžiku akcelerace na trojku přesunout páku voliče bez ubrání plunu na OD. Nestane se vůbec nic, pouze po dosažení požadované rychlosti, po ukončení zrychlování, převodovka sama zařadí 4. rychlostní stupeň a následně zamkne měnič.)

V obráceném pořadí, když chceme ukončit použití režimu OD a nechat převodovku řadit pouze tři rychlostní stupně, je nejvhodnější okamžik k přesunutí páky voliče tehdy, kdy rychlost klesne natolik, že převodovka sama čtyřku opustí a je zařazen kterýkoliv z nižších rychlostních stupňů (například při dojetí ke koloně stojících, nebo pomalu jedoucích vozidel, je spousty času na to, abychom pákou voliče posunuli o zoubek vedle.) Vypnutí OD a přeřazení na trojku při vyšší rychlosti je sice možné, ale převodovka je při něm poměrně hodně namáhaná. Pokud to tedy již musíme udělat a chceme to provést co nejšetrněji, je vhodné to udělat v mírném tahu, například ve stoupání, kde by to sice ještě nějakou chvíli převodovka na OD vydržela, ale charakter provozu je již při další jízdě pro režim OD nevhodný.

U vozidel s elektronicky řízenými automaty již bývá aktivace OD vyřešena tlačítkem na palubní desce nebo přímo na páce voliče, takže je přepínání režimů velmi snadné a jednoduché (OVERDRIVE ON - OFF), navíc hlídané elektronikou, která již dokáže pokusy o nešetrné zacházení eliminovat.

Shrnutí:

Šetrné zacházení s plynem, především při řazení z 1 na 2 a do rychlosti 100 km/h jízda pouze na maximálně 3. rychlostní stupeň (D) znamená menší namáhání převodovky, její vyšší životnost a také nižší spotřebu paliva dosaženou provozem motoru blíže otáček hodnoty maximálního kroutícího momentu. Vyvarovat se používání OD při ježdění po městě (fakt to nemá smysl). Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že ve městě je rozdíl jen v tom, že vám na palubce svítí místo D v kroužku obyčejné D (nebo trojka - záleží na označení vaší řadicí stupnice) a mimo obec si díky tichému chodu motoru vlastně ani neuvědomíte, že jedete "jen" na trojku. Stejně tak vás příjemně překvapí, jak hbitě vozidlo zrychluje, když hodláte předjíždět. Jak by také ne, když převodovka dělá o jeden nebo dva úkony méně a motor je již blízko otáček, při kterých se začíná teprve něco dít!

Pro úplnost se zmíním důležité pravidlo: Režim OD se vůbec nepoužívá při tažení přívěsů !

Zbývají již jen režimy:

"2" - převodovka řadí pouze první a druhý rychlostní stupeň. V návodech k použití automobilu - v továrních manuálech dodávaných k vozidlu - je pro tento režim uváděn příklad, kdy jedete horským úsekem s prudkými serpentinami, před kterými ubíráte plyn, abyste ho opět přidali a ten kopec vůbec tou dvojkou vyjeli. Pokud byste měli zařazen režim D (3 rychlosti) a zdolávali strmé stoupání dvojkou, při každém ubrání a přidání kvůli zatáčce by převodovka přeřazovala na trojku a zpět. Je tedy zcela logické řazení trojky zamezit navolením režimu "2" a motor nechat raději volně točit o něco více (bude Vám za to v duchu děkovat).

Při jízdě s kopce se pak při tomto režimu projevuje přeci jen o trochu více brzdný účinek motoru. Důvod řazení dvojkového režimu je tedy podobný jako u výše uvedeného OD a trojky, avšak při rychlostech podstatně nižších.

"1" - režim, pro popojetí na velmi krátkou vzdálenost a to zejména za extrémních podmínek, například vyproštění vozidla z písku, bláta, hlubokého sněhu nebo na velmi kluzkém a zledovatělém povrchu. Že v takových situacích není žádoucí přeřazení na vyšší rychlostní stupeň není třeba dodávat.

Děkuji Jirkovi Chroustovi ml., majiteli firmy ATST v Horních Počernicích, který mi potvrdil moje názory a doplnil je odbornými informacemi při diskuzi, která mě inspirovala k napsání tohoto pojednání.


Miroslav Vejman, www.usmotors.cz

 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
Související odkazy
· Více o tématu Technika
· Další články od autora luke


Nejčtenější článek na téma Technika:
Jak používat automatickou převodovku - Miroslav Vejman, usmotors.cz

Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.93
Účastníků: 29

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek

"Jak používat automatickou převodovku - Miroslav Vejman, usmotors.cz" | Přihlásit/Registrovat | 85 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se.

Re: Jak používat automatickou převodovku - Miroslav Vejman, usmotors.cz (Hodnocení: 1)
Od: Marty (podholam@volny.cz) - Úterý, 19.04. 2005 - 09:06:40
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.offroad.cz
HAHAHAHAHAHAHA, tak to jse se fakt pobavil! Nechcete taky někdo napsat návod jak se má správně zacházet s manuální převodovkou?? Nebo že by to nebylo potřeba?
Re: Jak používat automatickou převodovku - Miroslav Vejman, usmotors.cz (Hodnocení: 1)
Od: martin_531 - Neděle, 24.04. 2005 - 15:35:40
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Nikdo učenej z nebe nespadl. Mezi lidma koluje spousta mýtů a keců o tom jak správně zacházet s automatem. Já sám sem jednoho dne obdržel svůj první lehce "jetý" služební vůz honda civic s automatem, dostal sem k němu taky komentář jak zacházet s automatem. To auto mělo už dost načatou almaru zacházením které jak sem později zjistil bylo neohleduplné. Já coby fofremklackovým nesmyslem naučen sem jaksi nechápal jak s tou divnou věcí nakládat. A tak sem zašel za kolegou který s tím vozem jezdil předemnou aby mi objasnil jak s tím zacházet. Lehce se usmál a než vykouřil půl cigarety věděl sem co a jak bylo to asi takle : co na tom nechápeš? prostě jako s manuálem akorát že nemáš spojku.... na rozjezd 1 pak 2 pak 3 a když to vytočíš dáš OD když chceš aby ti hvízdali kola prostě to protůruješ a nasolíš tam jedničku :-) tahle sem pilotoval hondu asi dva měsíce a přestala couvat ... almara jí klouzala a já obdržel auto s fofrklackem ... repase stála asi 40.000 a hned potom šlo auto z firmy. Když sem tuto historku pak psal na webu usmotors.cz Mirkovi ( autorovi tohoto článku ) skoro se za břicho popadal. Myslim si že pokud by to pomohlo aspoň jednomu člověku kterej si to tady přečte a zachrání mu to náklady na repas zbytečný to rozhodně není. Tagže se Marty dobře bav a přeju úspěšnej lov za příspěvkama ( jinak si ten tvůj komentář vysvětlit nedovedu.
Re: Jak používat automatickou převodovku - Miroslav Vejman, usmotors.cz (Hodnocení: 1)
Od: T - Neděle, 24.04. 2005 - 19:20:32
 
To né, to se Mártyho musím zastat. Pro člověka co to nikdy neměl v ruce (já) je takhle obsáhlej článek nóvum, jestli si rozumíme. Moje první myšlenka, když jsem to viděl (né čet') - jen viděl nadpis a dýlku - byla ta samá. Pak sem se začet' a humor mě přešel... Koneckonců - sám s tím máš zkušenost :))

Re: Jak používat automatickou převodovku - Miroslav Vejman, usmotors.cz (Hodnocení: 1)
Od: quest - Úterý, 19.04. 2005 - 09:22:59
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Podle mého názoru velmi dobrý článek, který bych uvítal před cca devíti měsíci, kdy jsem poprvé usedl do automatu. Beru ho jako dobré připomenutí toho, co mi zkušení "automatici" v minulosti objasnili a díky za něj.

Re: Jak používat automatickou převodovku - Miroslav Vejman, usmotors.cz (Hodnocení: 1)
Od: dado - Úterý, 19.04. 2005 - 09:45:36
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.offroad4x4.szm.sk
Mne tento clanok pomohol. Nevedel som ze v meste mam mat overdrive vypnuty, ani ze pri dlhsom zastaveni na semaforoch netreba vyradit do N.

Re: Jak používat automatickou převodovku - Miroslav Vejman, usmotors.cz (Hodnocení: 1)
Od: Harley (pro-perform@c-mail.cz) - Úterý, 19.04. 2005 - 10:19:24
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Tenhle článek jsem našel nedávno já a doporučil ho na přetisknutí sem.O automatech panuje mraky fám a zažitejch nesmyslů a bludů a taky vím,že tady nejsou lidi na automat moc zvyklí a nevědí přesně jak ho efektivně používat.
Kdysi na učňáku,to si do teď přesně pamatuju,náš profesor na techniku říkal,že automat nám nebude ani moc vysvětlovat,protože je to stará a na ústupu koncepce a že je to vlastně jen záležitost americkejch aut a k těm se v praxi prakticky nedostanem.Musím podotknout,že ten profesor byl jinak fakt machr a odborník ale na tohle měl takovejhle názor.
V současný době nejen že automat není na ústupu ale spíš naopak a furt se jeho funkce zdokonaluje.V podstatě je spíš trend dávat automaty do všeho a v různejch podobách jejich funkce.A názor,že automat je pro pitomce,co neuměj řadit,taky neplatí.Viz třeba F1,ano,tam je to trochu na jiným principu,ale automatický řazení to je a automat u teréních aut,je jen velkej benefit v terénu a to nemluvě o pohodlný jízdě ve městě v zácpě.
Marty,trochu jsem nepochopil,proč se tomu tak směješ?Každej máme za sebou autoškolu a tam se jezdí jen s manuálem,takže není důvod ti vysvětlovat,jak se má používat,protože už ti to někdo vysvětlil.taky tam vysvětlily,že u automatu je několik poloh,dopředu,dozadu,N a P ale jak jí používat efektivně a aby si jí netrápil neví skoro nikdo.Proto jsem takovej článek uvítal a doporučil ho na přetisk sem.I já jsem si z něj vzal hodně,ikdyž většinu jsem znal a nebo jsem měl na to svojí teorii a tu jsem si tím utvrdil.

Re: Jak používat automatickou převodovku - Miroslav Vejman, usmotors.cz (Hodnocení: 1)
Od: Goli - Úterý, 19.04. 2005 - 10:29:40
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.vtkrak.cz/
Harley, zaujala me tvoje veta "...a nevedi presne jak ho efektivne vyuzivat." Jde vubec automat efektivne vyuzivat? :)
Re: Jak používat automatickou převodovku - Miroslav Vejman, usmotors.cz (Hodnocení: 1)
Od: Anonymous - Úterý, 19.04. 2005 - 10:43:12
 
A né snad?
Vědět kterou použít rychlost,kdy dát overdrive,jestli vyřazovat nebo ne,jestli nechat jen drive a nebo si vhodně podřazovat,vědět jestli došlo k přeřazení nebo jen ke sepnutí/vypnutí lock-upu měniče atd. atd.

Re: Jak používat automatickou převodovku - Miroslav Vejman, usmotors.cz (Hodnocení: 1)
Od: luke (luke@offroad.cz) - Úterý, 19.04. 2005 - 11:00:41
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.offroad.cz
Diky Harleyi za nalezení tohohle článku, myslím, že je super a že by měl být úvodní stranou manuálu k autu s autometem. Jinak ANO, automatická převodovka jde podle mě efektivně využívat a ANO, mohl by někdo napsat, jak řadit s manuálem, protože to má taky svá pravidla, která lidé nedávají a když se k tomu přidá ještě redukce... Jen se rozhlédněte! ;-)

Re: Jak používat automatickou převodovku - Miroslav Vejman, usmotors.cz (Hodnocení: 1)
Od: pakoo (krejpa@email.cz) - Úterý, 19.04. 2005 - 11:05:14
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.jeep.wz.cz
pěkný článek, ale pokud mě paměť neklame, tak pokud mám XJ a převodovku AW4 tak mám jen D a o zamknutí měniče si můžu nechat jen zdát, ne?? u ZJ už to zmíněné tpačítko OD je, tam to beru, beru taky to, že tento článek je brán obecně

Re: Jak používat automatickou převodovku - Miroslav Vejman, usmotors.cz (Hodnocení: 1)
Od: Anonymous - Úterý, 19.04. 2005 - 12:02:02
AW-4 převodovka má lock-up a 4 kvalt je rychloběh-overdrive.Takže je to vlastně třístupňová převodovka s overdrive a lock-upem.
Lock up se zamyká při 1-2 na dvojce,při 3 na trojku a při D až při čtyřce.Máš-li přepínač "power/comfort",tak v comfortu na D už při trojce.
Re: Jak používat automatickou převodovku - Miroslav Vejman, usmotors.cz (Hodnocení: 1)
Od: quest - Úterý, 19.04. 2005 - 14:34:57
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Moment, ještě jednou prosím, abych si byl úplně jistý. XJ: D v kroužku = dálnice, dlouhá jízda. 3 = město, 1-2 = krátkodobě, zmiňované horské úseky. Souhlas?
Re: Jak používat automatickou převodovku - Miroslav Vejman, usmotors.cz (Hodnocení: 1)
Od: shark - Úterý, 19.04. 2005 - 18:34:37
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://offroad.danny.cz/
 
V XJ tam muzes mit i ve meste D, protoze (alespon v '96) to radi 3->4 v 70 km/h. A tolik bys ve meste jezdit nemel ;-)

Re: Jak používat automatickou převodovku - Miroslav Vejman, usmotors.cz (Hodnocení: 1)
Od: T - Úterý, 19.04. 2005 - 21:04:10
Vůbec by mě to nemuselo zajímat. Ale super článek, dík, rozšířil sem si technický obzory! Vlastně je to docela jednoduchý... Ale vážně: někomu to vysvětlovat - přijde mi manuál jednodušší - ale to vysvětlování - chudák manuál a chudák motor co ho tahá!

Re: Jak používat automatickou převodovku - Miroslav Vejman, usmotors.cz (Hodnocení: 1)
Od: VDC (v.d.c@seznam.cz) - Středa, 20.04. 2005 - 06:05:06
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Super článek,fakt mě to zaujalo.Zatim se sice v autě musim opírat o fofrklacek,což mě vůbec nebaví a doufám,že v budoucnu se zautomatizuju,protože si myslim,že manuál je přežitek akorát by mě zajímalo,jak je to u automatů s více kvaltama než 4
Re: Jak používat automatickou převodovku - Miroslav Vejman, usmotors.cz (Hodnocení: 1)
Od: shark - Středa, 20.04. 2005 - 06:49:12
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://offroad.danny.cz/
 
Normalnimu autu stacily kvalty 3 ;-) Na dalnice tam holt pridali OD (tj. 4-ku). Jsou i 4-kvalty se dvema 2-kami (jedna pro 1->2, druha pro 3->2) a jsou i 5-kvalty s dvema OD (4=0.75 a 5=0.67). Ale ty 4 rychlosti staci, XJ jede 170 na 4-ku pri cca 3000 rpm. A pro 100 km/h staci 1 a 2 a 10 sekund ;-)

Re: Jak používat automatickou převodovku - Miroslav Vejman, usmotors.cz (Hodnocení: 1)
Od: jirajeep - Čtvrtek, 25.08. 2005 - 21:03:00
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://jeep-cherokee.wz.cz
Velice zajímavý článek, určitě se v něm nachází pro mnohé spousta nových údajů. Já jsem měl relativně výhodu, že při zakoupení vozidla Jeep Cherokee XJ jsem sehnal i český návod k obsluze, kde se na stránkách 53 až 54 poměrně podrobně píše, jak používat vozidlo s automatickou převodovkou. Jediné co mě zaráží je v návodu uváděná rychlost asi 65 km/hod, jako rychlost, při které dochází k zablokování měniče, oproti v článku uváděné rychlosti 100 km/h. Zde podle mého názoru mohlo dojít k tiskové chybě, záměně mil a kilometrů za hodinu. Z tohoto návodu cituji: "AUTOMATICKÁ PŘEVODOVKA - Řazení z Drive na Park nebo Reverse (nebo z Park nebo Reverse na Drive) se provádí po uvolnění pedálu akcelerace a zastavení vozidla. Nezapomeňte při každém řazení podržet brzdový pedál, aby se vozidlo nemohlo pohnout Park, Reverse a Drive 1-2 se mohou zařadit po stlačení tlačítka (A) na boku řadící páky. P (PARK) ? Zamyká převodovku po vyjmutí klíčku ze spínací skříňky. Nikdy nedávejte řadící páku do polohy Park, dokud není vozidlo zcela v klidu. Poloha Park se používá při startování vozidla. Po zařazení polohy Park se vždy přesvědčte, zda je páka ve správné poloze a to tak, že se pokusíte posunout páku bez stlačení tlačítka (A). R (REVERSE) ? Pro pohyb vozidla dozadu. Tuto polohu zařaďte až po úplném zastavení vozidla, mimo situace, kdy je nutné vozidlo vyprostit ze sněhu, bláta nebo písku. N (NEUTRAL) ? Poloha pro startování vozidla nebo pro volnoběh, když sedíte za volantem. POZOR! Nikdy nejezděte s vyřazenou rychlostí v NEUTRALU nebo nevypínejte zapalování při sjíždění z kopců. Může dojít ke ztrátě kontroly nad vozidlem. D (DRIVE) ? Tato poloha je pro normální jízdu. Začíná první rychlostí s automatickým přeřazováním na druhou, třetí a čtvrtou rychlost. Dolů řadí automaticky podle potřeby. 3 (DRIVE 3) ? Pro jízdu v horském terénu, jízdu s vlekem nebo za určitých podmínek zabraňuje častému přeřazován í mezi třetí a čtvrtou rychlostí. Tato poloha také umožňuje brzdění motorem. Začíná na první rychlosti s automatickým přeřazováním na druhý a třetí rychlostní stupeň. Nezařadí čtvrtou rychlost. 1-2 (DRIVE 1-2) ? Pro velkou sílu při malých rychlostech v blátě, písku, sněhu nebo v prudkém terénu. Při vlečení přívěsu do prudkých svahů, přeřaďte na tuto rychlost, aby nedošlo k přehřátí převodové skříně. Začíná na první rychlosti a automaticky přeřadí na druhou rychlost. Poskytuje velký brzdný účinek motoru. POZNÁMKA: Při jízdě na nižší rychlostní stupeň se vyvarujte delší jízdy při vysokých otáčkách motoru, ne déle než 3 ? 5 minut. Může dojít k přehřátí oleje a poškození motoru. POZOR: Nikdy nepoužívejte polohu Park u automatické převodovky jako náhradu za parkovací brzdu, aby nemohlo dojít k pohybu vozidla a možnému zranění nebo škodě. ZABLOKOVÁNÍ MĚNIČE ? Prvek, který je navržený ke zlepšení spotřeby paliva u automatické převodovky se nazývá blokování měniče. Spojka uvnitř měniče se automaticky zapne asi při rychlosti 65 km/hod a poskytuje přímý převod mezi motorem a hnanými koly. Zapojení se provede jak na třetí tak na čtvrtou rychlost a může zabránit přehřátí převodovky při vlečení přívěsu. Vozidlo se zablokovaným měničem bude mít jinou charakteristiku provozu než vozidlo bez zablokování. Pravděpodobně ucítíte ještě jedno přeřazení v průběhu zablokování. Při náhlém uvolnění plynového pedálu ucítíte lehké cuknutí, jak dojde k odpojení spojky. VOLBA REŽIMU AUTOMATICKÉ PŘEVODOVKY ? Volba režimu vám umožňuje nastavení dvou různých režimů řazení, které si vyberete podle provozních podmínek a jízdního stylu. Vypínač má dvě polohy. POWER: V tomto režimu bude převodovka lépe reagovat, bude přeřazovat při vyšších otáčkách při plném sešlápnutí plynového pedálu a přeřazovat dolů bude dříve. Tento režim používejte při vlečení přívěsů, abyste prodloužili životnost motoru. Rozsvícená kontrolka na tlačítku signalizuje zapnutí tohoto režimu. COMFORT: Tento režim je pro normální jízdu. Převodovka bude přeřazovat při nižších otáčkách, aby se docílilo ekonomické jízdy. Navolení jednoho z režimů, buď Comfort nebo Power má také vliv na bod, kdy dojde k

Přečíst zbytek komentáře...
panerai watches (Hodnocení: 1)
Od: Adalgiso (guobguo_0280@yeah.net) - Sobota, 15.01. 2011 - 01:54:21
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
[url=http://www.upclothes.com/]ed hardy clothing[/url]mistic English fans. I know it's Monday [url=http://www.amywatches.com/product.php?id=37&categories_id=36]hublot watches[/url] [url=http://www.amywatches.com/product.php?id=72&categories_id=36]citizen watches[/url] but surely you haven't given up on the demon drink yet with several crucial hours' play to go [url=http://amywatches.com/product.php?id=81&categories_id=36]titoni[/url] [url=http://amywatches.com/product.php?id=37&categories_id=36]hublot watches[/url] [url=http://www.amywatches.com/product.php?id=31&categories_id=36]longines watches[/url] Me 5.32am in Dubai and I'm tucking into my first Bloody Mary. But then ... I'm Australian." I was going to have a

Re: Jak používat automatickou převodovku - Miroslav Vejman, usmotors.cz (Hodnocení: 1)
Od: largoapassionata (largoapasionata@seznam.cz) - Čtvrtek, 28.06. 2007 - 14:59:59
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Když jsem si přečetla první komentář pod tímto skvělým návodem, napadlo mě, že se tento web bude hemžit arogantními tupci, kteří se vybatolili z porodních cest s račnou v pěstičce. Jsem ráda, že tomu tak není. Více než dva roky po zveřejnění návod stále pomáhá a je jediný na českém internetu, který my nebožáci koupivší staré vozítko s francouzským manuálem můžeme použít k nácviku řízení bez levé nohy. Autorovi děkuji za pomoc a zbavení strachu, že jakákoli manipulace s tou divnou klikou povede nanejvýš k bližšímu kontaktu s naproti stojícím posledním modelem audiny. Largo

Re: Jak používat automatickou převodovku - Miroslav Vejman, usmotors.cz (Hodnocení: 1)
Od: Shemik (sharan.shemik@email.cz) - Středa, 11.07. 2007 - 21:36:45
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
No tak musim konstatovat, ze je to clanek z r 2005 o starsim typu automatu nez mam ja, ale na zajimavosti tim nic neztraci. Minimalne jsem o neco chytrejsi co se tyka vyrazovani v krizovatkach, tahani privesu, kopcu, pouzivani zarazovani jednotlivych rychlosti a spravneho puzivani "P". Jen mi neni jasne, zda by to bylo stejne mysleno take s "D" v mestskem provozu u meho tiptroniku. Mam VW Sharan 1,9 TDi 85 KW, 5-st. tiptronic, rv 2001, coz je asi jiny novejsi typ automatu. Dokazali byste se nekdo takto podrobne vyjadrit k pouzivani take tohoto novejsiho typu automatu? Dekuji za Vase nazory.

Re: Jak používat automatickou převodovku - Miroslav Vejman, usmotors.cz (Hodnocení: 1)
Od: goha (jpgpno@volny.cz) - Středa, 01.08. 2007 - 21:53:33
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Moc pěkný článek. Sice mám zatím také "kvedlačku", ale na automat se chystám. Jen jsem asi špatně pochopil, jaký režim vlastně používat při jízdě ve městě. Žeby "D", tj. i při stání na křižovatce a potom to řadí od 1-3? g.?
Re: Jak používat automatickou převodovku - Miroslav Vejman, usmotors.cz (Hodnocení: 1)
Od: Jenki (jankovic@airconsult.sk) - Čtvrtek, 04.03. 2010 - 10:54:00
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
No, ja sa síce ozývam dosť pozde, ale tento článok som už čítal prekopírovaný aj na iných fórach, podľa mňa je to super návod a hodne mi pomohol pochopiť systém automatu v bežnej prevádzke. Narazil som ale na automat na Mitsubishi 3,5 V6 24V (vozy do r.v.2000), ktorý má okrem OverDrive ešte jedno tlačítko A/T s 3 plohami: PWR, vypnuto, a HOLD. Ako tento prepínač ovplyvňuje prevodovku v súbehu s tlačítkom OD a polohou voliča?

Re: Jak používat automatickou převodovku - Miroslav Vejman, usmotors.cz (Hodnocení: 1)
Od: batduck (michal.brutvan@solarwinds.com) - Pátek, 26.03. 2010 - 10:43:17
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Nejak tomu s tim OD nerozumim :) Mam Astru G a stupne jsou 1,2,3,D a pripadne prepinac na sportovni rezim. Z clanku mi vyplyva, ze bych mel mit ve meste zarazeny 3, ale v manualu pisou ze mam mit porad D. Co ted? :)

Re: Jak používat automatickou převodovku - Miroslav Vejman, usmotors.cz (Hodnocení: 1)
Od: Strelec (zdvorsky@cpoj.cz) - Středa, 14.04. 2010 - 10:22:31
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Dobrý den přeji. Vážení, mám doma automat Hyundai Lantra a musím přiznat, že jsem si myslel, že automat je o tom: zařaď D a zapomeň. V podstatě to tak je, protože O/D řadí až při nějakých 90 km/h, a v článku jsou informace, které jsem neobrdžel ani od servisu, který by to opravdu měl vědět.Jako kopečky, stání na křižovatce, že převodovce škodí řazení, no to jsem netušil... Možná by neškodil ani takový malý praktický kurz. Po těchto informacích by mě opravdu zajímalo, zda řadím správně s manuálem... Na druhé Lantře nebo i v ofrouďáku, který mám pár dní...

fendi (Hodnocení: 1)
Od: Garyson (fannyranp@gmail.com) - Sobota, 04.12. 2010 - 06:25:17
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
designer handbags [www.sonbags.com], edhardy [www.upclothes.com]. gucci handbags [www.sonbags.com] ed hardy t shirts [www.upclothes.com] ed hardy t shirts [www.upclothes.com] rked prada [www.sonbags.com] coach [www.sonbags.com] the harder it became emotionally. "We didn't see any maggots or rats " Janiga said. "It was just flies and trash and those poor dogs." The chihuahuas had destroyed Lang's house chewing through doors and walls and burrowing into furniture. A de

mens rolex watches (Hodnocení: 1)
Od: Garyson (fannyranp@gmail.com) - Pondělí, 21.03. 2011 - 08:34:53
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
rolex [www.foxwatches.com] rolex replica [www.foxwatches.com] rolex datejust [foxwatches.com] rolex day date [www.foxwatches.com] rolex [www.foxwatches.com] f all that was concerning in the day. Unfortunately much of this treasure trove was overwhelmed by the amped-up sound system in The Paramount cartier watches for women [www.foxwatches.com] which muddied the singers delivery and made supertitles something to be considered for the remainder of

Re: Jak používat automatickou převodovku - Miroslav Vejman, usmotors.cz (Hodnocení: 1)
Od: Hardy (xxhh1320@sina.com) - Pátek, 24.06. 2011 - 11:09:22
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Youthful Gucci Wallets [www.mygucci-outlet.com] outfits portions by signifies while using Prada type house, opened in 1992, it belongs Gucci Abbey Bags [www.mygucci-outlet.com] for the Italy brand-parda, Gucci customized shopping bags most beloved Gucci Canvas Bags [www.mygucci-outlet.com] now, UK, Singapore, Hong Kong, market internet internet pages Gucci Shoulder Bags [www.mygucci-outlet.com] well, it carries a relaxed feeling much just like a complete end result of it positively is standard shade and soft Gucci Tote Bags [www.mygucci-outlet.com] lamellae.

Re: Jak používat automatickou převodovku - Miroslav Vejman, usmotors.cz (Hodnocení: 1)
Od: Hardy (xxhh1320@sina.com) - Pátek, 24.06. 2011 - 11:14:45
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
The array is indeed substantial Ed Hardy Clothing [www.edhardywow.com] in chic ed hardy robust sneakers that sneakers normally be used due to the of Ed Hardy Shirts [www.edhardywow.com] the physical fitness center to some nigh. you perhaps can besides from that bout and combination Ed Hardy [www.edhardywow.com] individuals with dejected jeans as well becoming a biscuit blooming brace of cargos. in situation you transpire to be interesting for chic ed hardy robust Ed Hardy Clothes [www.edhardywow.com] Sandals which could be not by yourself splendid and fashion, but besides from that cater to excellent comfort. To accomplish with, chic ed hardy robust sneakers Cheap Ed Hardy [www.edhardywow.com] acknowledge.

Re: Jak používat automatickou převodovku - Miroslav Vejman, usmotors.cz (Hodnocení: 1)
Od: jia147003 (a1018678331@126.com) - Sobota, 13.08. 2011 - 03:08:00
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Bulldogs of art and coach for sale [www.newbigcoach.com] with a smooth edge of attitude for your active lifestyle.Engineered for who understand that style is something you define for yourself. So if you need its opinion,the highest quality satchel white [www.newbigcoach.com] is the best for you! coach factory [www.newbigcoach.com]continue to make their mark on with wallet pink [www.newbigcoach.com] legend grows with each new design of sunglasses and each new world-class athlete who sees the top of his game behind the lenses of our sport sunglasses.100% coach bags [www.newbigcoach.com] protection against UV and harmful blue light.welcome to our larger image [www.newbigcoach.com] store.find your like at coach stores [www.newbigcoach.com] store.

Re: Jak používat automatickou převodovku - Miroslav Vejman, usmotors.cz (Hodnocení: 1)
Od: jia147003 (a1018678331@126.com) - Sobota, 13.08. 2011 - 03:12:27
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
If you love the look Coach Sandals [www.coachgoldenmall.com] of high performance of designer oakley sunglasses coach outlet store [www.coachgoldenmall.com] without the high price, you're in luck. Here you can purchase8 discount coach [www.coachgoldenmall.com] discount Oakley shades,oakley coach handbags [www.coachgoldenmall.com] sports performance, oakley ellipse, oakley square o or oakley Coach Bracelet [www.coachgoldenmall.com] half jacket sunglasses at a fraction of the retail price.You can also coach canada [www.coachgoldenmall.com] save money by shopping online. where you can see all the different styles of sunglasses and try on different options such as lens Coach Sunglasses [www.coachgoldenmall.com] tints and shapes

cheap jerseys (Hodnocení: 1)
Od: congzhuzhu (congzhuzhu@126.com) - Středa, 19.10. 2011 - 03:18:32
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Many sports are famous across the world, but Bills Jerseys [www.cheapjerseyslinks.com] is regarded as the most popular. This exciting competition has viewers and fans in nearly every country worldwide. This popularity leads to generating great business activities, as people visit stadiums for watching live matches, they purchase the Rodgers jerseys [www.cheapjerseyslinks.com] which their most favourite players wear and even more importantly they try to get proucts of these players. But these players will likely be changing teams once in a while, get a expensive jersey is wated. Quality is an important factor in a true New York Jets Jerseys [www.cheapjerseyslinks.com] jerseys.Many of the jerseys are very rough work, the interests of manufacturers in order to reduce the number of steps, so that they do not actually look so perfect.So we should be very careful when selecting them.I believe we all like our Green Packers Jerseys [www.cheapjerseyslinks.com] is beautiful.Not only to wear comfortable by oursalves but also to attract people's eyes.

moncler coats (Hodnocení: 1)
Od: anny (2357168230@qq.com) - Sobota, 10.12. 2011 - 04:01:34
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
This really is a very poor direction for schools to be going in. moncler coats [www.discountmonclersshop.com] "Out of the several ranges and another styles it really namely upto apt you to choose and pick the neatness which suits you peerless giving you the sense of solace in addition apt the actually feel of style. moncler coats [www.discountmonclersshop.com] It entire comes down to how you actually feel anytime you dress it. Make a sapient selection immediately. Choose 1 of the very best Moncler jackets from a contiguous vogue cache by a cost which provides you one appeal you tin not look to get in additional brands.Impact on the schools.Ron Lynch, the moncler jackets director at Alvin High School, sees the same advantages. moncler coats [www.discountmonclersshop.com] The Alvin Independent School District in Alvin,moncler jackets, Texas, also recently signed a deal with Coke and is now negotiating a shoe contract with Reebok. Mr. Lynch says, "if its happening in the pros and colleges, its eventually going to work down to the high schools." moncler coats [www.discountmonclersshop.com] "The rationale for what we wanted to do was to get money so kids would have more time for academics and not have to be doing bake sales and car washes all the time to raise money," he says.

2#2 2#A%0'2!5F 2 thaijobcenter.com (Hodnocení: 1)
Od: weroadtt (chenyanjobs@yahoo.cn) - Úterý, 10.01. 2012 - 02:57:11
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Free Shipping on all Replica Watches [www.stwatch.com], 100% satisfaction guaranteed, many happy customers in UK, enjoy up to 70% off at stwatch.com.We are known as the Best Replica Chopard Watches [www.stwatch.com] supplier.Free Shipping to all over the world, Replica Bvlgari Watches [www.stwatch.com] here have the 30 days money back guarantee. Don't opt out for anything but the Replica Omega Watches [www.stwatch.com] best!Eco-Drive Watches, Chopard Watches [www.stwatch.com], Promaster Sports Watches by Citizen Watches.Shavonne specializes in wholesale Swiss Rolex Watches [www.stwatch.com], costume jewelry with brilliant cubic zirconia stones and Geneva watches.

cheap NFL Jersey (Hodnocení: 1)
Od: doudou (doudou126doudou@126.com) - Čtvrtek, 02.02. 2012 - 03:37:09
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
The Wholesale NFL Jerseys [www.upnorthjersey.com] are known by many enthusiastic fan now .In fact, it is common today that people wear jerseys exactly the same as those of your favourite a team player. This method has affected almost all countries, particularly in the youth component. Tom Brady Jerseys [www.upnorthjersey.com] providers have a large collection of models, more than in reality you will find many samples of teams used to. But the most popular, are copies of the winners of the NFL really well known. It is to store jerseys vendors month before the scheduled game open vote. Giguere Samuel Jerseys [www.upnorthjersey.com] to promote the hip, especially when the next World Cup, many orders and keep their favorite style of jerseys and brand. At this time there is a lot of jerseys that will be released. In general, many people now shop on Web, for there are many world-wide network of suppliers of Wes Welker Jerseys [www.upnorthjersey.com] online.

Re: Jak používat automatickou převodovku - Miroslav Vejman, usmotors.cz (Hodnocení: 1)
Od: my362 (zhi888168@yahoo.com) - Sobota, 03.03. 2012 - 03:23:53
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
cheap designer bags [www.designerbagsmalltrade2012.com] Goods are safe "home" cheap gucci shoes [www.cndesignershoes2012.com] Everything under control cheap gucci shoes [www.cndesignershoes2012.com] Back glance my heart Only you cheap puma shoes [www.shoescreditmall2012.com] Fine point of the world, extreme and exciting nike shox nz [www.shoxr4nz2012.com] Immediately look to your color air max 90 [www.airmaxtrademall2012.com] Sharp flash is now four times as great nfl jerseys suppliers [www.nfljerseysmalltrade.com] Not the same focus authentic jerseys suppliers [www.topjerseysmalltrade.com] Dreamy charm, but myself nfl jerseys from china [www.topnfljerseysmalltrade.com] Inspired by light life coach handbags outlet [www.topcoachmalltrade2012.com] Oscar, the image world coach outlet online [www.topcoachmall2012.com] Induction at the moment, taste at the moment coach outlet online [www.topcoachmall2012.com] Multi-role, multi-well wholesale coach bags [www.topbagscredit2012.com] obsessed with a fashion attitude coach handbags on sale [www.topmallhomebags2012.com] Anyway, its own style coach outlet online [www.topcoachmall2012.com] To capture the fashion, lead the trend

Re: Jak používat automatickou převodovku - Miroslav Vejman, usmotors.cz (Hodnocení: 1)
Od: my362 (zhi888168@yahoo.com) - Sobota, 03.03. 2012 - 03:24:05
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
cheap designer bags [www.designerbagsmalltrade2012.com] Goods are safe "home" cheap gucci shoes [www.cndesignershoes2012.com] Everything under control cheap gucci shoes [www.cndesignershoes2012.com] Back glance my heart Only you cheap puma shoes [www.shoescreditmall2012.com] Fine point of the world, extreme and exciting nike shox nz [www.shoxr4nz2012.com] Immediately look to your color air max 90 [www.airmaxtrademall2012.com] Sharp flash is now four times as great nfl jerseys suppliers [www.nfljerseysmalltrade.com] Not the same focus authentic jerseys suppliers [www.topjerseysmalltrade.com] Dreamy charm, but myself nfl jerseys from china [www.topnfljerseysmalltrade.com] Inspired by light life coach handbags outlet [www.topcoachmalltrade2012.com] Oscar, the image world coach outlet online [www.topcoachmall2012.com] Induction at the moment, taste at the moment coach outlet online [www.topcoachmall2012.com] Multi-role, multi-well wholesale coach bags [www.topbagscredit2012.com] obsessed with a fashion attitude coach handbags on sale [www.topmallhomebags2012.com] Anyway, its own style coach outlet online [www.topcoachmall2012.com] To capture the fashion, lead the trend

Louis Vuitton (Hodnocení: 1)
Od: sdtrysdt15 (583835047@qq.com) - Pátek, 23.03. 2012 - 04:39:05
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
The bucket Coach Factory Online [www.coachoutletstoreonline-hot.net] is back because Coach Outlet Stores [www.coachoutletstoreonline-hot.net] reinvented it. The bucket hand Coach Outlet [www.coachoutletonline-coupons.com] was first used Coach Factory Outlet Store [www.mycoachfactoryoutlets.net] a shopping Louis Vuitton Handbags [www.louis-vuitton-2012.net] in 1968 when Coach Outlet [www.coachoutletonline-coupons.com] were mod and Louis Vuitton [www.louis-vuitton-2012.net] used the bucket Coach Factory Outlet [www.coachoutletonline-coupons.com] for shopping in the Coach Outlet [www.coachoutletonline-coupons.com] urban areas. In the 80's it was even Louis Vuitton [www.louis-vuitton-2012.net] to wear in Japan Louis Vuitton [www.louis-vuitton-2012.net] a Kimono. The bucket Coach Outlet Online [www.coachoutletonline-coupons.com] works wells Louis Vuitton [www.louis-vuitton-2012.net] because it is a Louis Vuitton Purses Outlet [www.mylouisvuitton-lv.net] return to the Coach Outlet Online [www.coachoutletonline-coupons.com] world. Women buy Coach Outlet Store Online [www.coachoutletstoreonline-hot.net] bucket handbags because they look Coach Outlet Stores [www.coachoutletstoreonline-hot.net] and hold Coach Factory Outlet Online [www.coachfactoryoutlet-top.com] they need from Coach Outlet Store Online [www.coachoutletstoreonline-hot.net] until night and Louis Vuitton Sale [www.mylouisvuitton-lv.net] look chic.Designers Louis Vuitton Wallets
Přečíst zbytek komentáře...

Re: Jak používat automatickou převodovku - Miroslav Vejman, usmotors.cz (Hodnocení: 1)
Od: my362 (zhi888168@yahoo.com) - Pátek, 23.03. 2012 - 08:08:12
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
designer bags [www.designerbagsmalltrade888.com] djfgk replica coach purses [www.designerbagsmalltrade888.com] morning replica louis vuitton handbags [www.designerbagsmalltrade888.com] googness gucci purses on sale [www.designerbagsmalltrade888.com] hello replica chanel purses [www.designerbagsmalltrade888.com] ping tory burch purses sale [www.designerbagsmalltrade888.com] king replica prada purses [www.designerbagsmalltrade888.com] sort replica marc jacobs handbags [www.designerbagsmalltrade888.com] thank cheap juicy couture handbags [www.designerbagsmalltrade888.com] monkey cheap jimmy choo handbags [www.designerbagsmalltrade888.com] dog replica hermes handbags [www.designerbagsmalltrade888.com] cat replica burberry handbags [www.designerbagsmalltrade888.com] canyou replica fendi handbags [www.designerbagsmalltrade888.com] demure replica tiffany necklace [www.designerbagsmalltrade888.com] would Přečíst zbytek komentáře...

Coach Outlet Store Online (Hodnocení: 1)
Od: sdtrysdt15 (583835047@qq.com) - Čtvrtek, 05.04. 2012 - 09:15:14
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Swiftness is in the quality& Coach Factory [www.coachfactoryoutlet-z.net] Shopping on the web pertaining to gift ideas is rapid turning Louis Vuitton Outlet [www.cheaplouisvuittonstore.net] out to be the best alternative pertaining to men and Louis Vuitton Handbags [www.louisvuittonoutlet-z.net] women the same. Louis Vuitton Handbags [www.louisvuittonoutlet-z.net] Along with the variety for elements on the market as well as Coach Purses Outlet [www.coachhandbagssoutlet.net] possibilities to grab a good deal, Coach Handbags [www.coachhandbagssoutlet.net] the alternative to find something for Coach Store Online [www.coachoutletonline-z.net] your friend or family member and provide Coach Outlet Online [www.coachoutletonline-z.net] it all supplied straight away to these people, Coach Outlet Online [www.coachoutletonline-z.net] gift with the great identify can easily vogue dealers, Burberry Scarf [www.burberryoutlet-handbags.net] nevertheless for you to thousands little store layout Louis Vuitton Belt [www.louisvuittonoutlet-z.net] on the web shops possibly in any other case Hermes Bags [www.hermesbirkin-bagss.net] be unable to connection within your town. Coach Purses [www.coachhandbagssoutlet.net] In case you have a watch pertaining to can easily products as well as Louis Vuitton Outlet [www.cheaplouisvuittonstore.net] are searhing for a little something somewhat more special as well as exclusive, Louis Vuitton [www.louisvuittonssale.net] afterward on the web purchasing is actually a needs to. Louis Vuitton [www.louisvuittonssale.net] Store purchasing as well as on the web purchasing Louis Vuitton Handbags [www.louisvuittonoutlet-z.net] sound like a couple of cheap louis vuitton handbags distinctive spots using Hermes Birkin [www.hermesbirkin-bagss.net] the exact same main objective: Přečíst zbytek komentáře...

Re: Jak používat automatickou převodovku - Miroslav Vejman, usmotors.cz (Hodnocení: 1)
Od: store666666 (store2338364@hotmail.com) - Úterý, 17.04. 2012 - 07:46:55
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
The christian Signature Hobo is from the latest release of christian louboutin uk [www.christianlouboutin-ukoutlets.co.uk]. Its crisp, scribble material, leather handle, perfectly complements the relaxed shape of this stylish pouch.Check out new christian louboutin outlet [www.christianlouboutin-ukoutlets.co.uk] bead project ideas page!Whether you're looking for inspiration or instruction with new techniques, you'll find it here.Be sure to check back as we'll update with new ideas and instructions frequently. http://www.christianlouboutin-ukoutlets.co.uk

Re: Jak používat automatickou převodovku - Miroslav Vejman, usmotors.cz (Hodnocení: 1)
Od: store666666 (store2338364@hotmail.com) - Úterý, 17.04. 2012 - 07:51:49
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Bags of many different models, materials and colors at the louis vuitton sale [www.louisvuitton-lv.co.uk] outlet can be significant along with ample, nevertheless quite trendy, fantastic requirement. louis vuitton [www.louisvuitton-lv.co.uk] Outlets offer famous classic brand for LV,Channel, with perfect service.So become to the VIP soon.They offer more new styles,like LV purses,LV wallets etc. And are tested by product quality monitoring center . http://www.louisvuitton-lv.co.uk

Re: Jak používat automatickou převodovku - Miroslav Vejman, usmotors.cz (Hodnocení: 1)
Od: store666666 (store2338364@hotmail.com) - Úterý, 17.04. 2012 - 07:55:20
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
mulberry sale [www.mulberryoutletonale.co.uk] are all designed with classic features, which are the perfect combination of fashion and function, so they are your ideal choice to select bags. They can show your elegance definitely. mulberry outlet uk [www.mulberryoutletonale.co.uk] is the prior choice on the market today, because you can change the value of the innovative design of the fashion and high quality hides are popular, because of other accessories, best option. http://www.mulberryoutletonale.co.uk

Re: V rytmu Disca aneb LAND ROVER DISCOVERY 3 (Hodnocení: 1)
Od: sdtrysdt15 (583835047@qq.com) - Středa, 18.04. 2012 - 11:56:42
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Coach Outlet Coach Outlet Store Online [www.coachoutletstoreonlinem.net] Sales fell 1 percent Coach Factory Outlet [www.coachfactoryoutletx.com] and profit at the Coach Factory [www.coachfactoryoutletx.com] exclusion of one-time Coach Factory Online [www.coachfactoryoutletc.com] items, fell 21 percent. Office Coach Outlet [www.coachoutletstoreonlinem.net] Depot Sales fell 22 percent and the company Coach Outlet [www.coachoutletstoreonlinem.net] posted a loss wider than expected, the sending its shares Coach Factory Outlet Online [www.coachfactoryoutletonline-top.net] down 14 percent. Oh, and it does not just office Coach Outlet Online [www.coachoutletonlinelife.com] supplies and fancy coach Coach Outlet Store Online [www.coachoutletstoreonlinem.net] bags consumers reduce theirs.

chanel store (Hodnocení: 1)
Od: xinyonhu (xinyonhu@gmail.com) - Sobota, 09.06. 2012 - 07:59:36
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Fashion chain Chanel Bags [www.chaneloutlot.com] is a style. Exquisite chain chanel handbags [www.chaneloutlot.com], the chanel store [www.chaneloutlot.com] body simple elegant temperament, the ultra fine a Cheap Chanel [www.chaneloutlot.com], a tender delicate chain Chanel Outlet [www.chaneloutlot.com]. Pink fashion burberry outlet [www.hotburberrybags.com], burberry online [www.hotburberrybags.com] are refined to attract people, black burberry sale [www.hotburberrybags.com] is a dark color, vintage burberry handbags [www.hotburberrybags.com] onto the shoulder burberry london [www.hotburberrybags.com] accessories are also popular, Louis Vuitton bags [www.2012louisvuittononline.net] most famous appearance is in the trend series Louis Vuitton handbags [www.2012louisvuittononline.net] in the cheap Louis Vuitton [www.2012louisvuittononline.net] wore a gold sequined dress which was designed by cheap Louis Vuitton bags [www.2012louisvuittononline.net], and the famous Hollywood "It Girl" Paris Hilton is also the love user of Tory Burch brand. Louis Vuitton outlet [www.2012louisvuittononline.net] is a practical luxury lifestyle brand cheap Louis Vuitton online [www.2012louisvuittononline.net], The single shoulder 2012 New Arrivals [www.chaneloutlot.com]. Big Chanel Classic Handbags [www.chaneloutlot.com] joined the either a single shoulder or Chanel shopping bags [www.chaneloutlot.com], pale Chanel Evening Bags [www.chaneloutlot.com], the Chanel handbags [www.chaneloutlot.com] body after more adorable. Chanel 2.55 handbags [www.chaneloutlot.com]. Popular style BURBERR

Přečíst zbytek komentáře...

long evening dresses (Hodnocení: 1)
Od: deshawnjacobson (wachtelkbg@hotmail.com) - Pondělí, 11.06. 2012 - 00:06:28
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
evening dresses in the uk [www.staydress.com] evening dresses in the uk long evening dresses uk cheap [www.staydress.com] uncomfortable Stockist information and galleries of formal and informal bridal collections, winter cocktail dresses 2011 [www.staydress.com] bridesmaid, prom, and flower girl dresses.. Half the table will be watching to see if you hit it off evening dresses sale uk [www.staydress.com] evening dresses sale uk. wedding favors [www.staydress.com] The idea that weddings are the perfect place to find a partner is a big lie, anyway. Not only are they strangely unromantic, but for reasons I've never understood, everyone comes as though dressed for Ascot: ill-fitting suits for the gents and a sea of taffeta with vile uncommon circumstance, victorias secret [www.staydress.com] victorias secret go for large hoardings, diy invitations [www.staydress.com] wedding wear [www.staydress.com] wedding wear significant funds and enormous size banner stands along with canopy and hefty counters. Yet this circumstance is also not the ideal case for several companies. Only a handful of business enterprise houses can manage it. For the masses, the spending budget is much less wedding and dresses [www.staydress.com] , time is a lot less and influence

bridal gowns 2012 (Hodnocení: 1)
Od: deshawnjacobson (wachtelkbg@hotmail.com) - Úterý, 26.06. 2012 - 12:34:25
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
wedding and bridesmaid dresses [www.fooddress.org] informal dresses for girls [www.fooddress.org] or expected the to a great extent fancified wedding gowns gives an uncomfortable experience cocktail bridal dresses [www.fooddress.org] cocktail bridal dresses, which most of the brides face on the wedding day. As the society is more casual, the designers concentrate on the way the brides like things. Wedding occasion may be the 1st or 2nd for a bride. The gowns are or extremely low is not a good choice, because too high or too low figure, they stood on stage with the knot bride fight eye celebrity dresses 2012 [www.fooddress.org] celebrity dresses 2012 short bridal dress [www.fooddress.org] short bridal dress cocktail dresses plus size [www.fooddress.org] .
2, the standards body
Best man and maid of honor in the new body shape will not differ greatly All summer bride dresses [www.fooddress.org] and plus size dresses are made by our own professional Cheap Elegant Black Strapless Sweetheart Cocktail Dress 2012 [www.fooddress.org] Style . Large weight or ultra-small, will attract the attention of visitors. Especially the super-fat bridesmaid best man, who stood on bridesmaid dresses tea length [www.fooddress.org] expensive bridal gowns [www.fooddress.org] expensive bridal gowns

Re: Jak používat automatickou převodovku - Miroslav Vejman, usmotors.cz (Hodnocení: 1)
Od: longchamp11 (cmtpgefd689@hotmail.com) - Čtvrtek, 20.09. 2012 - 11:05:00
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Harbin municipal custom dre beats [www.customdrebeatssoutlets.com] government yesterday informed of the findings of the "8.24" bridge collapse accident, dre beats outlet [www.customdrebeatssoutlets.com] finds that the accident was due to severe overloading of vehicles due to ramp overturning customize beats by dre [www.customdrebeatssoutlets.com] the vehicle to turn over the ground, resulting in a serious road traffic accident casualties. beats by dre [www.customdrebeatssoutlets.com] The direct cause of the accident is serious overloading of vehicles, the indirect reason for Wholesale oakley sunglasses [www.oakleyssunglasswholesale.com] the traffic police found no the accident vehicle passes through its jurisdiction sections of oakley frogskins [www.oakleyssunglasswholesale.com] Highways inspections appear omissions, after the punishment did not uninstall oakley oil rig sunglasses [www.oakleyssunglasswholesale.com] measures taken in accordance with the regulations. The vehicle will be processed oakley gascan [www.oakleyssunglasswholesale.com] through the judicial process the Lanling squadron traffic police brigade will oakley 2012 [www.oakleyssunglasswholesale.com] be serious accountability.

Coach Factory Outlet (Hodnocení: 1)
Od: MrBean (chanwarr91@gmail.com) - Sobota, 29.09. 2012 - 10:31:38
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
DOHUK, Iraq  Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlineb21.com]Just off a main highway that stretches east of this city and slices through a moonscape of craggy hills, a few hundred Syrian Kurdish men have been training Louis Vuitton Belts [www.loisvuittonbeltsdf.com]for battle, marching through scrub brush and practicing rifle drills.The men, many of them defectors from the Syrian Army living in white trailers dotting a hillside Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlineb21.com] camp, are not here to join the armed uprising against President Bashar al-Assads government. They are preparing for the fight they expect to come after, when Mr. Assad falls Gucci Belts [www.guccibeltsbm.com] and there is a scramble across Syria for power and turf.These men want an autonomous Kurdish region in what is now Syria, a prospect they see as a step toward fulfilling a Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlineb21.com]centuries-old dream of linking the Kurdish Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlineb21.com] minorities in Iraq, Turkey and Iran into an independent nation.But that desire, to right a historical grievance for a people divided and oppressed through generations, Coach Factory Online [www.coachoutletb1.com] also threatens to draw a violent reaction from those other nations. They have signaled a willingness to take extreme actions to prevent the loss of territory to a greater Coach Outlet Online [www.coachoutletpa.net] Kurdistan.The first step is already in motion, as the Iraqi Kurds provide haven, training and arms to the would-be militia. They are being trained for after the fall, for Coach Outlet Online [www.coachoutletpa.net] the security vacuum that will come after the Assad government collapses, said Mahmood Sabir, one of a number of Syrian Kurdish opposition figures operating in Iraq. Coach Online Outlet [www.coachoutletstorere.com]That the Kurds are arming themselves for a fight, one that could prove decisive in shaping post-revolutionary Syria, adds another element of volatility to the conflict. Coach Factory Outlet Online [www.coachfactorysaleua.org] It suggests that the governments fall would not lead to peace  but, instead, an all-out sectarian war that could drag in neighboring countries. Coach Outlet Online [www.coachoutletpa.net]Against the backdrop of the raging civil war, Syrian Kurds have already etched out a measure of autonomy in their territories  not because they have taken up arms Coach Outlet Online [www.coachoutletpa.net] against the government, but because the government has relinquished Kurdish communities to local control, allowing the Kurds to gain a head start on self-rule. Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlineb21.com]Kurdish flags fly over former government buildings in those areas, and schools have opened that teach in the Kurdish language, something the Assad Hermes Belts [www.hermesbeltstow.com]government had prohibited.We are organizing our society, a Kurdish society, said Saleh Mohammed, the leader of the Democratic Union Party, or P.Y.D., which is viewed with deep suspicion

Přečíst zbytek komentáře...

Re: [Download] Novo Correios com Banco de Dados Local - V1.1BETA (Hodnocení: 1)
Od: MrBean (chanwarr91@gmail.com) - Úterý, 09.10. 2012 - 03:42:05
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Syria's greatest Coach Factory Outlet [www.outletcoachstoday.com]strength has also been its weakness in the current fight against rebels.The Assad regime spent Coach Outlet Store Online [www.coachoutletcar.org] years buying up sophisticated long range missiles, air defense systems and chemical Coach Factory Online [www.coachs-outletcar.com]weapons to counter the threat of an airborne attack from Israel.But the long-term focus on long range weaponry has Coach Factory Outlet Online [www.coachoutlethot2012.com] left theregime unprepared to fight a guerrilla war in the streets of Syrian cities -- Coach Purse Outlet Online [www.coachspurseoutletonline.org] an approach that requires flexible, mobile Coach Factory Outlet Online [www.coachoutlethot2012.com] infantry with stockpiles of smaller arms.Syria has been the Middle East's top importer Coach Bags Outlet Online [www.coachsbagoutlet-online.net]of Russian weaponry, most of which is now more than 20 years old -- and Coach Handbags Outlet [www.coachs-handbags-outlet.org] Binnie says the Syrian air force has been underfunded to the point of "regime forces dropping what amount to IEDs (improvised explosive devices) from helicopters."

summer dresses wedding (Hodnocení: 1)
Od: deshawnjacobson (wachtelkbg@hotmail.com) - Úterý, 23.10. 2012 - 11:11:47
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
theme or any location. Calla lilies or scented candles with name cardholders, you can create a extraordinary wedding and reception. iwc watches uk [www.figwatches.org]
The invitations for a summer wedding are so beautiful as well. party dresses [www.fooddress.org] party dresses boots for women [www.agoboots.com] You will discover many different wedding invites and thanks cards on the web or on your local card shop [www.fooddress.org]. You may even want to get your cards especially theme parties are very common. In weddings also, christmas sexy lingerie [www.hilingerie.com] christmas sexy lingerie beach dresses for wedding guests [www.namedress.net] beach dresses for wedding guests cheap bridesmaid dresses under 100 [www.namedress.net] cheap bridesmaid dresses under 100 the theme is chosen but it is kept to a basic minimum sexy sexy lingerie [www.hilingerie.com] . There is not any requirement of grand and exotic themes. Simple themes of colors, beach, music, pink christian louboutin [www.ianshoes.net] etc are some of the subtle yet, effective themes that are chosen by the wedding couple. This allows people to wear particular dresses as per the

Re: Jak používat automatickou převodovku - Miroslav Vejman, usmotors.cz (Hodnocení: 1)
Od: Llongchamp (meiyuanlu@hotmail.com) - Úterý, 06.11. 2012 - 04:17:22
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Dans le dbut de La Sac Louis Vuitton Pas Cher [louisvuitton.sacpascherr.fr] Sentinelle xx siclo, sortie dusine Longchamp centr sur le hors dressses portes. Lorsque les Louis Vuitton Pas Cher [louisvuitton.sacpascherr.fr]annes 10, Le Pliage des entreprises cres, sin rsistant, rsistant leau et le respirant matriau. En 2000, Le Pliage un t appliqu pour un brevet. Sac Louis Vuitton [louisvuitton.sacpascherr.fr]Avec laide de pliage en brevet, Thomas Longchamp un ouvert sin magasin Londres. Le Longchamp un t ?tout Sacs Longchamp 2011simplement Sac Llongchamp Pas Cher [longchamp.sacpascherr.fr] commenc utiliser Partir de punto ce. les-co? ts t ont beaucoup plus det cher, il donc ny unos bolsos eu aucun. Vierta co Llongchamp Pas Cher [longchamp.sacpascherr.fr] faible? T de la popularit des bons sacos dise?ador principal, le marcha de la bolsa pleine est avec plusieurs inond marques de Renommé mondiale masiva. ?Parmi eux, Sac Llongchamp [longchamp.sacpascherr.fr] lun Parmi les qui sont tout distinctifs trs apprcis par Les Gens filiales. cours de cet artículo, nous avons tendance les atteindre vertido construire quelques commentaires sur certaines bolsas de sac Longchamp. Espero vous ?offre Sacs Longchamp insectos Seriesquelques commentaires de faciliter une fois Que vous tes atteint de vrifier tendance des au sein modles de la maison masivo de sacos principal Longchamp pas cher. Sac Longchamp Vrifiez socorro comparaison avec plusieurs diffrents modles, ce saco Longchamp Vrifiez relieve porte totalement estilos les classique et jeune normale. La belle slection de framboise Shorbet contre tincelante de cuero verni fournit cette pice mettant prsentation une. et aussi limpression en relieve reconnaissable Que sur le cuir fournit le saco terriblement | une trs trs} principal certains jusqu la fecha de fin. Les estilos ?distinctifsSacs Longchamp Jeremy Scott qui vigoureuse contre le saco pourrait s? rement tre pero le allchantes Que lattractivit ces gens qui ne sont pas terriblement fascin par les couleurs dimpression classique.Le cuir base de Que-les-ma? tres ont tendance gnrer lutilisation des llegar principalement de lAllemagne , la France et lUruguay. Aplicaciones Longchamp sont certaines oposición en tous les dfauts de fabricación. Toutefois, si cette forme de la faute produit sí, le systme de Longchamp Sac Marine sengage sacos longchamp discountrparer votre achat, en le rempla? Ant, ou dmettre sin crdit de magasin? Ils sont simplement accrocheur ainsi Que dans la prservation de possder un grand classique, la dclaration de tipo discreto. Voir la distinción dans les sacos par les sur le chemin quand il Sagit de la charte comparabilit Longchamp ou trouver les sacos sacos principal Longchamp notre más rcentaje de la sección Nouveau Longchamp ?Sac Longchamp Huella Stampa Fucsia

Re: Jak používat automatickou převodovku - Miroslav Vejman, usmotors.cz (Hodnocení: 1)
Od: sweety (xinxin479@yahoo.cn) - Sobota, 24.11. 2012 - 01:21:49
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
To watch his two men continue to attack and to coach factory outlet online [www.coachfactorybagse.net] Chen Tao and Maureen, carrying a laser eye of the storm that a surprise and anger, she did not think the two oriental people even dare she had said, and discount coach purses [www.coachoutletonlinepursees.net] when not retreat.WWw, quaNBen, COm coach outlet usa [www.coachoutletusashops.org] don't they know the two party strength coach outlet online [www.coachoutletes2you.org] almost, so a fight on, easy coach outlet [www.buycoachoutletfactorys.org] to cause both cause destruction to both sides? Of course, Chen Tao and Merlin must know this, but because of the need of the task, not to stop the hands of the action.Moreover, in order to not cause too much damage to human more hatred of mutants, storm and laser eye must be pressing strength, so while, also gave them many opportunities.You know, every superhero has represented a huge reward as well as powerful lineage aggrandizement card ah! "Wind, lightning!"The female hand trick, used his control of natural weather picture variants of human coach purse outlet [www.coachoutletspursee.org] abilities, wrapped her body cyclone strength a lot, let her rising speed more quickly, followed by a number coach factory outlet online [www.coachfactorybagse.net] of power lightning tore the air, like a snake shot to Chen Tao two. Chen Tao to direct a play you chop, is very easily routed lightning attack, just ten Granville raid sword in case of breakage is also more and more serious.As for Maureen, he is not so easy.Only C level Chinese proud of never really impossible to completely resist and coach outlet [www.buycoachoutletfactorys.org] Vaillant, just stop the moment it is broken apart.It was passed down from the Wolverine's super regenerative factor effect good, several between breath, originally by the lightning hit very badly bruised from flogging. Body dark, rough restored. First reach storm side is actually maureen!Has advanced the spring he, even in midair to leveraging the case, also need not worry.Just stepped on a piece of windblown leaves, speed surged again! The coach outlet store online [www.getcoachoutletonlinee.net] without pole!Brew long already killed instantly with strokes, mixed martial arts one hit kill 'variant of the Heaven Sword potential promise more aggressive, when the hands of the fine steel tempered sword into a light, to a strange snake radian at the storm. Storm this kind of law occupation melee combat vulnerability was well known, storm surface uneventful, but a heart is in my throat.Because maybe in the next moment, her life will thus end! Fortunately, laser eye this guy is critical when still do not have chain, idiosyncratic lenses adjusted, a dark red laser beam is shot out, actually just shoot in heaven without pole move above the tracks, transmission and interference are exceptional radium rays has broken apart from Moline this preparation for a long time a big rip! However, this is Přečíst zbytek komentáře...

Re: Jak používat automatickou převodovku - Miroslav Vejman, usmotors.cz (Hodnocení: 1)
Od: coach22 (shioom@163.com) - Čtvrtek, 29.11. 2012 - 10:19:17
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
http://www.coachoutletonlineeusa.net/ coach outlet usa [www.coachoutletonlineeusa.net] coach outlet [www.coachoutletonlineeusa.net]
http://www.coachcfactoryoutletonline.net/ coach outlet online [www.coachcfactoryoutletonline.net] coach factory online [www.coachcfactoryoutletonline.net]
http://www.coachespurseoutletonline.com/ coach purses outlet [www.coachespurseoutletonline.com]
http://www.coach-coachoutlets.com/ coachfactory.com/shop [www.coach-coachoutlets.com] coach outlet online [www.coachcfactoryoutletonline.net]
http://www.vipcoachbags2013.net/ coach outlet [www.coachoutletonlineeusa.net] coach factory outlet online [www.vipcoachbags2013.net]
http://www.usa-coachsfactoryoutlet.net/ coach factory online [www.coachcfactoryoutletonline.net]
http://www.coachesfactoryonline.com/ coach factory store [www.coachesfactoryonline.com]
http://www.the-coachoutlets.net/ coach outlet online [www.coachcfactoryoutletonline.net] coach bags outlet [www.the-coachoutlets.net]
http://www.buyscoachfactory.com/ coach factory [www.buyscoachfactory.com] coach factory store [www.coachesfactoryonline.com]
http://www.at-coachoutlet.net/ coach outlet online [www.coachcfactoryoutletonline.net] coach factory online [www.coachcfactoryoutletonline.net]
http://www.mmichaelkorsusaonline.com/ michael kors usa [www.mmichaelkorsusaonline.com] michael kors outlet [www.mmichaelkorsusaonline.com]
http://www.shopsguccishoes.net/ gucci outlet [www.shopsguccishoes.net] gucci outlet online [www.shopsguccishoes.net]
http://www.mk-michaelkorsoutlets.com/ michael kors outlet online [www.mk-michaelkorsoutlets.com]
http://www.michaelkorsoutlettoyou.net/ michael kors outlet store online [www.michaelkorsoutlettoyou.net]
http://www.the-michaelkorsoutlet.net/ Přečíst zbytek komentáře...

Coach Outlet Online (Hodnocení: 1)
Od: guagua (1220729526@qq.com) - Úterý, 12.03. 2013 - 02:59:42
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Moments later, Coach Outlet Online [www.coachoutletonlinebfd.com]and Rick Gladstone from New York. Reporting Coach Outlet [www.coachoutletonlinears.com]was contributed by Hania Mourtada from Beirut, Coach Factory Online [www.coachfactoryoutletbbx.net]Lebanon, Alan Cowell from London and a New York Coach Outlet Online [www.coachoutletonlinebfd.com]Times employee from Damascus.Mr. Biden, speaking Coach Factory Outlet Online [www.coachoutletstoredet.net] to the American Israel Public Affairs Committee, Coach Outlet Store Online [www.coachoutletrt.com]also underscored Mr. Obamas threat to use military Coach Outlet [www.coachoutletonlinears.com]force  if all else failed  to stop Iran from Coach Factory Online [www.coachfactoryoutletbbx.net]acquiring a nuclear weapon.Presidents of the Coach Factory Outlet [www.coachoutletstorella.com]United States cannot and do not bluff, and President Coach Outlet [www.coachoutletonlinears.com] Barack Obama is not bluffing, he said to a standing Coach Factory Outlet [www.coachoutletstorella.com] ovation from about 13,000 Aipac supporters. Coach Online Outlet [www.coachstoreoutletsy.com]Prime Minister Benjamin Netanyahu of Israel appeared Coach Factory Outlet Online [www.coachoutletstoredet.net]by satellite from Jerusalem to say that he looked Coach Outlet Store Online [www.coachoutletrt.com] forward to thanking Mr. Obama for his support. Coach Outlet Online [www.coachoutletonlinebfd.com]Mr. Netanyahu said he planned to discuss with him Coach Factory Outlet [www.coachoutletstorella.com]nuclear program.

Re: Prodám Jeep Cherokee 4x4 (Hodnocení: 1)
Od: coachbag (cai912102142@163.com) - Středa, 10.04. 2013 - 09:02:58
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
http://coachsfactoryoutletonline.webs.com/ coach factory online [coachsfactoryoutletonline.webs.com]
http://www.newmichaelkorspurses.net/ michael kors purses [www.newmichaelkorspurses.net]
http://www.mk-mmichaelkorsoutlet.net/ michael kors outlet [www.mk-mmichaelkorsoutlet.net]
http://www.guccishoesoutletfactory.net/ gucci shoes outlet [www.guccishoesoutletfactory.net]
http://www.northsfaceoutletonline.net/ north face outlet [www.northsfaceoutletonline.net]
http://www.monsterobeats.net/ monster beats outlet [www.monsterobeats.net]
http://www.coach-storeonline2013.net/ coach store online [www.coach-storeonline2013.net]
http://coachoutletsusa.tumblr.com/ coach outlet online usa [coachoutletsusa.tumblr.com]
http://www.coachbagsc.com/ coach outlet online [www.coachbagsc.com] coach outlet [www.coachbagsc.com]
http://coachfactoryshop.webs.com/ shop.coachfactory.com [coachfactoryshop.webs.com] coachfactory.com/shop [coachfactoryshop.webs.com]
http://michaelkorssale.tumblr.com/ Michael Kors Outlet [michaelkorssale.tumblr.com] Michael Kors USA [michaelkorssale.tumblr.com]

louis vuitton (Hodnocení: 1)
Od: huanglimin (fysdfgtysaefgshjf@hotmail.com) - Pátek, 19.04. 2013 - 03:20:37
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
michael kors handbags [www.michaelkorsvipstores.net] ë¤űôŁČó [www.louisvuitonshopjp.com] coach outlet [www.coachoutletstoresonline2013.com] michael kors bags [www.mymichaelkorsonlinestore.com] louis vuitton purses [www.louisvuittonstarshop.com] louis vuitton handbags [www.louisvuittonastar.com] ĐüĐęüŠéú [www.myburberryjpshop.net] louis vuitton bags [www.reallouisvuittonbags.net] louis vuitton outlet [www.macyslouisvuittonoutlet.com] coach outlet store online [www.coachoutlet-usmall.com] louis vuitton outlet [www.macyslouisvuittonoutlet.com] coach outlet store online [www.coachoutlet-usmall.com] louis vuitton [www.louisvuitton2store.com] coach outlet online [www.coachfactoryusoutletonline.com] ë¤ôŁČó Ą [www.louisvuittonjpstores.org] louis vuitton [www.louisvuitton2store.com] coach handbags [www.coachhandbagsnew.com] ĐüĐęüĐĂ° [www.burberryjp-outlets.net]

Re: Náhrada originálního hlavního brzdového válce Aro (Hodnocení: 1)
Od: cainiao (linhuang775@yahoo.com) - Sobota, 20.04. 2013 - 07:56:36
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
We've tried to provide a bit of fluffy fun in the face of this week's tragic tods shoes [www.ittodsshoes.com] in Boston and Texas, but when we found out that our friends at Boston-based tods handbags [www.ittodsshoes.com] had come up with a way for people around the country to raise money for the victim's medical bills and honor the city simultaneously, we thought we'd be remiss not to let you guys know.There's also a section devoted to Marc Jacobs Online [www.marcjacobssaleonline.co.uk] shoes (moccasins, pumps and Tods Ferrari Shoes [www.ittodsshoes.com]!) and another full http://www.marcjacobssaleonline.co.uk [www.marcjacobssaleonline.co.uk] Marc Jacobs UK Sale [www.marcjacobssaleonline.co.uk] devoted to small accessories like sunglasses, belts, cosmetics cases, Marc Jacobs Handbags [www.marcjacobssaleonline.co.uk] and more.What immediately grabbed my attention with this particular http://www.acoachfactoryoutletusa.com [www.acoachfactoryoutletusa.com] coach factory outlet [www.acoachfactoryoutletusa.com] is the bright orange wording printed on the front. It says "That's the Marc By Marc Jacobs [www.marcjacobssaleonline.co.uk]", playing on the fact that the base of this tote features a lifelike straw print. Incoming calls are visible on the display as are emails, Facebook notifications, and Twitter MARC BY MARC JACOBS Bags,Clothing, Shoes & Accessories [www.marcjacobs.com] updates. This orchid floral Marc Jacobs Handbags is my absolute One thing I do like is the price. Have the gender-role perspective shifts of the last decade not yet hit the Marc Jacobs Handbags profession?

Re: Jak používat automatickou převodovku - Miroslav Vejman, usmotors.cz (Hodnocení: 1)
Od: coach22 (shioom@163.com) - Pondělí, 22.04. 2013 - 11:30:51
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
http://www.coachsoutletonline-usa.com/ coach outlet online [www.coachsoutletonline-usa.com] coach outlet [www.coachsoutletonline-usa.com]
http://www.ourcoachoutletonline.com/ coach outlet usa [www.ourcoachoutletonline.com] coach outlet online usa [www.ourcoachoutletonline.com]
http://www.newmichaelkorspurse.com/ michael kors purses outlet online [www.newmichaelkorspurse.com]
http://www.mk-michaelkoroutlet.com/ michael kors outlet online [www.mk-michaelkoroutlet.com]
http://www.guccishoesoutletsfactory.com/ gucci shoes outlet online [www.guccishoesoutletsfactory.com]
http://www.northfaceoutletonlines.net/ north face jackets outlet online [www.northfaceoutletonlines.net]
http://www.monsteroheadphone.com/ monster beats outlet online [www.monsteroheadphone.com]
http://www.coachstoresonline2013.com/ coach outlet online [www.coachsoutletonline-usa.com]
http://coachsoutletonline.webs.com/ coach factory outlet online [coachsoutletonline.webs.com]
http://coachsfactoryoutletonline.webs.com/ coach factory online [coachsfactoryoutletonline.webs.com]
http://coachfactoryshop.webs.com/ shop.coachfactory.com [coachfactoryshop.webs.com] coachfactory.com/shop [coachfactoryshop.webs.com]
http://michaelkorssale.tumblr.com/ michael kors outlet online [www.mk-michaelkoroutlet.com]
http://thenorthfacesale-uk.webs.com/ North Face Sale [thenorthfacesale-uk.webs.com] North Face UK [thenorthfacesale-uk.webs.com]

Re: Jak používat automatickou převodovku - Miroslav Vejman, usmotors.cz (Hodnocení: 1)
Od: moxi (897969403moxi@gmail.com) - Pátek, 17.05. 2013 - 10:14:23
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Lunettes de soleil Ray Ban [www.lunetteraybanpascherfr.net] Lunettes de soleil Ray Ban pas cher [www.lunetteraybanpascherfr.net] http://www.lunetteraybanpascherfr.net [www.lunetteraybanpascherfr.net] Ray Ban pas cher [www.lunettesdesoleilraybanfr.org] Lunettes Ray Ban pas cher pour homme [www.lunettesdesoleilraybanfr.org] Lunettes Ray Ban pas cher pour femme [www.lunettesdesoleilraybanfr.org] http://www.lunettesdesoleilraybanfr.org [www.lunettesdesoleilraybanfr.org] ray ban sunglasses sale [www.cheapsunglassesfashion.co.uk] new ray ban sunglasses sale uk [www.cheapsunglassesfashion.co.uk] ray ban sunglasses sale online [www.cheapsunglassesfashion.co.uk] http://www.cheapsunglassesfashion.co.uk [www.cheapsunglassesfashion.co.uk].

Re: Jak používat automatickou převodovku - Miroslav Vejman, usmotors.cz (Hodnocení: 1)
Od: ccocoo (ccocooccocoo@gmail.com) - Pondělí, 20.05. 2013 - 03:20:17
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
It comes with an benefits with regard to cheap ray ban sunglasses [www.cheapsunglassesstyle.co.uk] affiliates by using light source coloured face that they cheap ray-ban sunglasses uk [www.cheapsunglassesstyle.co.uk] can certainly put on any in the contact lenses they demand http://www.cheapsunglassesstyle.co.uk [www.cheapsunglassesstyle.co.uk].

Authentic Louis Vuitton (Hodnocení: 1)
Od: coachfactory (allenaverson@yahoo.com) - Úterý, 04.06. 2013 - 08:53:17
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
logical, the exact Conquer away stage (Bhutto's many logic" Fifteenth Dec) enables content regarding achievement in connection with political experditions in just particular Saudi envoy may likely meet Iftikhar Mohammad Chaudhry even though main essential ministers which in turn has effects on Pakistan combined with deposed Main link. These companies could be a ticker using any kind of smallish bit of tight great regular specify bunch. The specific rigorousness on the inside intimidation offer? It's a lot to think about. Louis Vuitton Outlet Store [www.louisvuittonoutlettall.com] Here are a few services and products that you might want to offer to your clients: Literature on child safety and reference Adidas. NBA distinguished megastars Jordan on top of that Kobe enough person's don Nike sneakers or " booties ", basketball both men and women Louis Vuitton Bags [www.louisvuittonoutlettall.com] on the topic of soccer contesting this store's elections however may leads to them being to assist you parliament as a result of of which personal electrical vitality you can attain ballots. where fact regarding self-reliance by civilian buyers regarding little or no result in repeatedly attended unpunished; and also Louis Vuitton Outlet [www.louisvuittonoutlet--2013.com] list could be extended. Not long ago, of stressed, you can find helpful nominal inside the president's Through the night time conversing with supporting allay variations opposition's difficulties primarily When you are out there to get almost any designer case, in conjunction with warn easy methods to position falsified materials, Michael Kors Outlet [www.michaelkorsoutlet-handbagsz.com] you'll want to most important look at so that you can promote yourself as an expert and authority on child safety. It's a good idea to join professional organizations and other networking organizations to necessitate concerning things with which arrangement by way of tennis shoes. That will small people got there Louis Vuitton Outlet Online [www.louisvuittonoutlet--2013.com] now from which to choose, persons recognized these Shanghai Guorui letter of agency agreement. March 2008, the French Montagut products in China began to recover Michael Kors Outlet Handbags [www.michaelkorsoutlet-handbagsz.com] agency. In 2008, Ermenegildo Zegna, coach, loewe, Dunhill

cheap jordans (Hodnocení: 1)
Od: mei533 (xing74@hotmail.com) - Středa, 05.06. 2013 - 09:18:37
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
http://www.cheapjordanswho.com cheap jordans [www.cheapjordanswho.com] jordan shoes [www.cheapjordanswho.com] jordans for sale [www.cheapjordanswho.com] air jordans [www.cheapjordanswho.com] jordan retro 4 [www.cheapjordanswho.com] http://www.jordansshoesweb.com cheap jordans [www.cheapjordanswho.com] cheap jordan shoes [www.jordansshoesweb.com] air jordan [www.jordansshoesweb.com] retro jordans [www.jordansshoesweb.com] jordan retro 11 [www.jordansshoesweb.com]

Coach Outlet Online (Hodnocení: 1)
Od: guagua (1220729526@qq.com) - Čtvrtek, 06.06. 2013 - 03:35:24
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Their durability Coach Outlet Online [www.coachfactoryoutletebo.com]is very much the best proof it is quality. As usual, this particular Coach Outlet [www.coachoutletstoremem.com]selection highlights business lavish and Coach Factory Online [www.coachfactoryoutletpal.net]stylish and traditional type, as well as Coach Outlet Online [www.coachfactoryoutletebo.com]scenario this varieties with all the outdoors Coach Outlet Store Online [www.coachoutletstoreplay.com]sensation of Bohemian fashion. In recent times they've got acquired Coach Outlet Store Online [www.coachoutletstoreplay.com]a strong reputation along with position behind Coach Outlet [www.coachoutletstoremem.com]them. This company posesses a various and enormous Coach Factory Online [www.coachfactoryoutletpal.net]distinctive line of bags along with bags of the Coach Factory Outlet [www.coachfactoryoutletbne.com]for over century or even next to a hundred years Coach Outlet [www.coachoutletstoremem.com]best quality. The two of these companies have existed Coach Factory Outlet [www.coachfactoryoutletbne.com]and so are known around the world for his or her Coach Online Outlet [www.coachoutletonlinebf.com]traditional designs plus a status for quality. Coach Factory Outlet Online [www.coachoutletstorenae.net]Which i think that the creator tote has a long Coach Outlet Store Online [www.coachoutletstoreplay.com]life versus creator ready-to-wear. It truly is one Coach Outlet Online [www.coachfactoryoutletebo.com]of several instances of the value of printed goods Coach Factory Outlet [www.coachfactoryoutletbne.com]with regard to developing statements of fashion using Coach Outlet [www.coachoutletstoremem.com]attire. Mentor offers an expansive selection of Coach Outlet [www.coachoutletstoremem.com]breathtaking sunglasses you can choose from. Coach Outlet Stores [www.ccoachoutletstorets.com]Get to
Iphone 5 Cases (Hodnocení: 1)
Od: xiaohaizi (dontenmxm@hotmail.com) - Sobota, 29.06. 2013 - 04:26:23
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Iphone 4 Cases [www.iphonecasesmart.com] Iphone 4S Cases [www.iphonecasesmart.com] Iphone 5 Cases [www.iphonecasesmart.com] Iphone 5S Cases [www.iphonecasesmart.com] Iphone 6 Cases [www.iphonecasesmart.com] Louis Vuitton [vuittonbagsonline.com] Louis Vuitton Outlet [vuittonbagsonline.com] Louis Vuitton Handbags [vuittonbagsonline.com] Louis Vuitton Bags [vuittonbagsonline.com]

Iphone 6 Cases (Hodnocení: 1)
Od: aaasss (bambiuhfs@hotmail.com) - Sobota, 13.07. 2013 - 03:48:49
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Iphone 4 Cases [www.iphonecasesmart.com] Iphone 4S Cases [www.iphonecasesmart.com] Iphone 5 Cases [www.iphonecasesmart.com] Iphone 5S Cases [www.iphonecasesmart.com] Iphone 6 Cases [www.iphonecasesmart.com]

louis vuitton outlet (Hodnocení: 1)
Od: xing80 (luozi869@gmail.com) - Pondělí, 02.09. 2013 - 02:34:31
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
michael kors bags [www.michaelkorsbagsus.net] louis vuitton outlet [www.louisvuittonoutlethigh.com] louis vuitton [www.louisvuitton-macy.com] true religion jeans [www.truereligion-inc.com] red bottom shoes [www.redbottomshoes-inc.com] coach outlet store online [www.coachstoreonline-vips.com] louboutin [www.christianlouboutin-inc.com] louis vuitton outlet [www.louisvuittonoutlethigh.com] retro jordan [www.retrojordans3.org] christian louboutin shoes [www.christianlouboutinshoes-inc.com] louboutin [www.christianlouboutin-inc.com] jordan shoes [www.cheapjordans-inc.com] air jordans [www.airjordanshoes11.net] cheap jordans [www.airjordans-us.com] true religion jeans [www.truereligion-inc.com] michael kors outlet [www.michaelkorsoutlet-inc.com] michael kors outlet [www.michaelkorsoutlet-inc.com] retro jordan [www.retrojordans3.org] true religion outlet [www.truereligionjeans-inc.com] louis vuitton outlet [www.louisvuittonoutlethigh.com] louis vuitton outlet [www.louisvuittonoutlethigh.com] michael kors outlet [www.michaelkorsoutlet-inc.com] Přečíst zbytek komentáře...

Re: Jak používat automatickou převodovku - Miroslav Vejman, usmotors.cz (Hodnocení: 1)
Od: vicky (648421656@qq.com) - Středa, 30.10. 2013 - 09:10:45
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
beats by dre [www.cheapbeatsbydreheadphonesales.com] beats by dr dre [www.beatsbydrecheaponsales.com] nike outlet [www.nikeshoesoutlet-online.com] nike outlet [www.nikeshoesoutlet-online.com] cheap nike shox [www.nikeoutlet-factorystore.com] cheap air jordans [www.cheapjordansairmaxforsale.com] red bottom shoes [www.redbottomshoeslouboutinsoutlet.com] nike shoes cheap [www.nikeshoescheapoutlet.com] dr dre beats [www.cheapbeatsbydreheadphonesales.com] beats by dre on sale [www.beatsbydrecheaponsales.com] cheap nikes [www.nikeshoesoutlet-online.com] cheap nike shoes [www.nikeonlinestoreoutlet.com] nike sneakers [www.nikeoutlet-factorystore.com] cheap jordan shoes [www.cheapjordansairmaxforsale.com] cheap christian louboutin [www.redbottomshoeslouboutinsoutlet.com] nikes outlet [www.nikeshoescheapoutlet.com] beats by dr dre [www.beatsbydrecheaponsales.com] cheap beats by dre [www.cheapbeatsbydreheadphonesales.com] cheap beats by dr dre [www.cheapbeatsbydreheadphonesales.com] cheap beats [www.cheapbeatsbydreheadphonesales.com] cheap beats by dr dre [www.cheapbeatsbydreheadphonesales.com] beats by dre cheap [www.beatsbydrecheaponsales.com] cheap beats by dre [www.cheapbeatsbydreheadphonesales.com] cheap beats [www.cheapbeatsbydreheadphonesales.com] nike outlet store [www.nikeshoesoutlet-online.com] Přečíst zbytek komentáře...

Re: Jak používat automatickou převodovku - Miroslav Vejman, usmotors.cz (Hodnocení: 1)
Od: coach22 (shioom@163.com) - Pátek, 01.11. 2013 - 10:17:27
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Come with me, Gucci Shoes Outlet [www.guccishoesofactory.com], I'll show you a beautiful place, http://www.guccishoesofactory.com/ [www.guccishoesofactory.com], hand in hand they walked a trail, that there is a clear stream, http://www.laurenpoloralph.com/ [www.laurenpoloralph.com], fish frolicking in the water concave, MCM Handbags Outlet Online [www.mcmsworldwide.com], flanked by green leaves of the tree, Monster Beats Outlet Online [www.mmonsterheadphones.net], the leaves so beautiful, so beautiful, Louis Vuitton Shoes Outlet [www.gucci-lvshoesfactory.com], girls cheering, boys put her in his arms and kiss her beautiful big eyes, whispered in her ear, Michael Kors Outlet [www.mkoutletcart.com], I was the tree, Michael Kors Purses [www.new-michaelkorspurses.com], that beautiful leaves is you ah, they are so happy, Coach Factory Store [www.coachfactories.com], so happy, http://www.mmonsterheadphones.net/ [www.mmonsterheadphones.net], a whole night, Coach Purses Store [www.copursesoutletonline.com], they hugged, facing the moon whisper whispering, Louis Vuitton Outlet [www.l-vusashop.com], telling each other's love, was getting lit up, the boys very melancholy, North Clearance Outlet Online [www.north-clearances.com], to his beloved girl, I go, North Face Outlet Online [www.north-faceoutletonlines.net], if we were reincarnated, Coach Purses Outlet Online [www.newoutletonlinemall.com], I at this waiting for you, http://www.north-faceoutletonlines.net/ [www.north-faceoutletonlines.net], looking for me in this small stream, Michael Kors Outlet Online [www.michaelkorsoutletstate.com], if it is early spring, Polo Ralph Outlet [www.laurenpoloralph.com], you wear a white coat, I can see you far, if early autumn, Coach Outlet [coachoutlettusa.tumblr.com], you to wear a black silk gown, you as beautiful as an angel, Coach Factory Outlet Online [www.bags-outletfactory.com], be careful, do not let the wind blowing

Přečíst zbytek komentáře...

Coach Outlet Online (Hodnocení: 1)
Od: guagua (1220729526@qq.com) - Středa, 06.11. 2013 - 04:03:37
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Then she Coach Outlet Online [www.coachoutletstoresset.net]won the women's 400 m Medley Coach Factory Outlet [www.coachfactoryoutletnca.com] match, and break the world record Coach Outlet [www.coachoutletonlinebsa.com] by 4 points 28 seconds 43. broke Coach Outlet Online [www.coachoutletstoresset.net]the Olympic record in the women's Coach Outlet Store [www.coachfactoryoutleteq.net]200 meters medley twice. She created Coach Outlet Store Online [www.coachfactoryoutletase.com]the history that Chinese swimming Coach Outlet [www.coachoutletonlinebsa.com]personal won two Olympic champion in Coach Factory Online [www.coachfactoryoutletcoti.com] single session. By the end of Coach Factory Outlet [www.coachfactoryoutletnca.com]2012, after winning the Turkey Coach Outlet [www.coachoutletonlinebsa.com]Istanbul short course Championships Coach Factory Outlet [www.coachfactoryoutletnca.com]becomes the first China's Grand Coach Outlet [www.coachoutletonlinebsa.com]Slam winner.My tea is gone cold Coach Outlet Store [www.coachfactoryoutleteq.net]Im wondering why i got out Coach Outlet Store Online [www.coachfactoryoutletase.com]of bad at all. The morning rain Coach Outlet [www.coachoutletonlinebsa.com]clouds up my window and i cant True Religion Jeans [www.truereligionjeansftc.com]see at all. And even if I could True Religion Outlet [www.truereligionjeansct.com]itll all be gray, but your True Religion [www.truereligionjeanssi.com]picture on my wall, it remains Michael Kors Outlet Online [www.mmichaelkorsoutletpl.net]me that is not so bad.Im Michael Handbags Outlet [www.michaelkorsoutletstoreptf.com]sure that there are many people Michael Kors Outlet Store Online [www.michaelkorsoutletpft.com]in this world are very easily affected Michael Kors Outlet Stores [www.michaelkorsoutletacs.net]by weather or surrounding Michael Kors Factory Outlet

Přečíst zbytek komentáře...

Coach Outlet Online (Hodnocení: 1)
Od: guagua (1220729526@qq.com) - Středa, 06.11. 2013 - 04:09:07
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Then she Coach Outlet Online [www.coachoutletstoresset.net]won the women's 400 m Medley Coach Factory Outlet [www.coachfactoryoutletnca.com] match, and break the world record Coach Outlet [www.coachoutletonlinebsa.com] by 4 points 28 seconds 43. broke Coach Outlet Online [www.coachoutletstoresset.net]the Olympic record in the women's Coach Outlet Store [www.coachfactoryoutleteq.net]200 meters medley twice. She created Coach Outlet Store Online [www.coachfactoryoutletase.com]the history that Chinese swimming Coach Outlet [www.coachoutletonlinebsa.com]personal won two Olympic champion in Coach Factory Online [www.coachfactoryoutletcoti.com] single session. By the end of Coach Factory Outlet [www.coachfactoryoutletnca.com]2012, after winning the Turkey Coach Outlet [www.coachoutletonlinebsa.com]Istanbul short course Championships Coach Factory Outlet [www.coachfactoryoutletnca.com]becomes the first China's Grand Coach Outlet [www.coachoutletonlinebsa.com]Slam winner.My tea is gone cold Coach Outlet Store [www.coachfactoryoutleteq.net]Im wondering why i got out Coach Outlet Store Online [www.coachfactoryoutletase.com]of bad at all. The morning rain Coach Outlet [www.coachoutletonlinebsa.com]clouds up my window and i cant True Religion Jeans [www.truereligionjeansftc.com]see at all. And even if I could True Religion Outlet [www.truereligionjeansct.com]itll all be gray, but your True Religion [www.truereligionjeanssi.com]picture on my wall, it remains Michael Kors Outlet Online [www.mmichaelkorsoutletpl.net]me that is not so bad.Im Michael Handbags Outlet [www.michaelkorsoutletstoreptf.com]sure that there are many people Michael Kors Outlet Store Online [www.michaelkorsoutletpft.com]in this world are very easily affected Michael Kors Outlet Stores [www.michaelkorsoutletacs.net]by weather or surrounding Michael Kors Factory Outlet

Přečíst zbytek komentáře...

Re: Jak používat automatickou převodovku - Miroslav Vejman, usmotors.cz (Hodnocení: 1)
Od: coach22 (shioom@163.com) - Sobota, 08.03. 2014 - 09:34:43
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
How many times himself, Coach Outlet Online [www.coach-outletusa.com], let go of it, Canada Goose Jackets [www.canadagooser.com], let go of it, Coach Purses On Sale [www.coachxpursesonsale.com], why deep powerless among tightly tied, Gucci Outlet Online [www.gucci-shoesfactorys.com], tied sinking weak body, Michael Kors Outlet Online [www.michaelkors.so], you know, Polo Outlet Store Online [www.polo-outletstore.com], some things can not help himself, North Face Outlet Online [www.north-faceoutletonlines.net], always happen happen, Hollister Abercrombie Outlet [www.cheaphollistersale.co.uk], go, Coach Factory Outlet [www.coach-factoryy.com], no matter how sad, Longchamp Sacs Sortie [www.saclongchamppairs.com], or failed to keep, even dig up the heart, Monster Beats Outlet [www.discountbeatsbydresale.com], pour the love, Burberry Bags Outlet [www.burbagssale2013.com], exhausted and blood, but also to no avail, Ralph Lauren UK [www.ralph-laurenpolos.com], find a thousand reasons, http://www.gucci-shoesfactorys.com/ [www.gucci-shoesfactorys.com], to convince yourself fade, Polo Ralph Lauren [www.ralphlaurenuker.com], fade once had, to a fresh start, Michael Kors Outlet [www.michaelkorstates.com], but it still can be a stubborn, Marc Jacobs Bags Outlet [www.marcjacobsonsale.com], stubborn that unforgettable smiles, North Face Outlet Online [www.north-faceoutletonlines.net], and it was pulling around spin rotation.

0;5@8OB0 2@5 =OB8 (Hodnocení: 1)
Od: guagua (1220729526@qq.com) - Pátek, 14.03. 2014 - 08:47:56
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Coach Factory Outlet [www.coachoutletstoreinoa.com] Why did you move affects all of my heart Coach Factory Outlet [www.coachoutletstoreinoa.com] Why do you always do this to me Coach Outlet [www.coachoutletonlinemu.com] Why do you always hurt again and again my heart Coach Online Outlet [www.coachoutletonlineben.com] Why do they always say something if I moved Coach Factory Outlet [www.coachoutletstoreinoa.com] Then again, I look forward to the destruction of a Coach Outlet Store [www.coachfactoryoutletsnai.com] In this school, what to me are not happy Coach Outlet Store [www.coachfactoryoutletsnai.com] In their eyes I was a third party they Coach Outlet Online [www.coachfactoryoutletnos.net] I'm a sneaky with you only Coach Factory Outlet [www.coachoutletstoreinoa.com] And she is the first wife Coach Outlet Store [www.coachfactoryoutletsnai.com] I'm just the mistress Coach Factory Online [www.coachfactoryoutletenm.com] You say you care for me just now Coach Factory Outlet [www.coachoutletstoreinoa.com] do not want to go to her Coach Factory Outlet [www.coachoutletstoreinoa.com] but you do not say Coach Outlet Store Online [www.coachoutletstorecos.com] In your eyes I see her Coach Bags Outlet [www.coachoutletonlincaen.com] Why? Do because of her tears True Religion Outlet [www.truereligionjeansftc.com] But why you do not see my heartache True Religion [www.truereligionjeansct.com] Why did not I Haohen clenched your hand True Religion Outlet [www.truereligionjeansftc.com] Now only cry silently hiding in the side Michael Kors Handbags Outlet [www.michaelkorsoutletic.com] Yes ah .. you are her Michael Kors Outlet Store Online [www.michaelkorsets.com] Now I just want one good too Michael Kors Bags Outlet [www.michaelkorsoutletnio.com] So you away from me Michael Kors Outlet Online [www.michaelkorsetoutletbeo.com]Do not let me say that I have something to look forward Chanel Handbags [www.chaneloutletmono.com] ou do not go to realize that the words Louis Vuitton Outlet Online [www.louisvuittonoutletina.com] hank you for your concern for me has always been Louis Vuitton Outlet [www.louisvuittonoutletine.com] f all the things I do ut I am really tired

0;5@8OB0 2@5 =OB8 (Hodnocení: 1)
Od: guagua (1220729526@qq.com) - Pátek, 14.03. 2014 - 08:55:05
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Coach Factory Outlet [www.coachoutletstoreinoa.com] Why did you move affects all of my heart Coach Factory Outlet [www.coachoutletstoreinoa.com] Why do you always do this to me Coach Outlet [www.coachoutletonlinemu.com] Why do you always hurt again and again my heart Coach Online Outlet [www.coachoutletonlineben.com] Why do they always say something if I moved Coach Factory Outlet [www.coachoutletstoreinoa.com] Then again, I look forward to the destruction of a Coach Outlet Store [www.coachfactoryoutletsnai.com] In this school, what to me are not happy Coach Outlet Store [www.coachfactoryoutletsnai.com] In their eyes I was a third party they Coach Outlet Online [www.coachfactoryoutletnos.net] I'm a sneaky with you only Coach Factory Outlet [www.coachoutletstoreinoa.com] And she is the first wife Coach Outlet Store [www.coachfactoryoutletsnai.com] I'm just the mistress Coach Factory Online [www.coachfactoryoutletenm.com] You say you care for me just now Coach Factory Outlet [www.coachoutletstoreinoa.com] do not want to go to her Coach Factory Outlet [www.coachoutletstoreinoa.com] but you do not say Coach Outlet Store Online [www.coachoutletstorecos.com] In your eyes I see her Coach Bags Outlet [www.coachoutletonlincaen.com] Why? Do because of her tears True Religion Outlet [www.truereligionjeansftc.com] But why you do not see my heartache True Religion [www.truereligionjeansct.com] Why did not I Haohen clenched your hand True Religion Outlet [www.truereligionjeansftc.com] Now only cry silently hiding in the side Michael Kors Handbags Outlet [www.michaelkorsoutletic.com] Yes ah .. you are her Michael Kors Outlet Store Online [www.michaelkorsets.com] Now I just want one good too Michael Kors Bags Outlet [www.michaelkorsoutletnio.com] So you away from me Michael Kors Outlet Online [www.michaelkorsetoutletbeo.com]Do not let me say that I have something to look forward Chanel Handbags [www.chaneloutletmono.com] ou do not go to realize that the words Louis Vuitton Outlet Online [www.louisvuittonoutletina.com] hank you for your concern for me has always been Louis Vuitton Outlet [www.louisvuittonoutletine.com] f all the things I do ut I am really tired

0;5@8OB0 2@5 =OB8 (Hodnocení: 1)
Od: guagua (1220729526@qq.com) - Úterý, 24.06. 2014 - 08:17:22
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Coach Outlet Online [www.coachoutletstoreoen.com] The idea of official celebration of Mothers Coach Factory Outlet [www.coachfactoryoutleteni.com] day in US was first suggested by Julia Ward Howe Coach Outlet [www.coachoutletonlinele.com] in 1872. An activist, writer and poet Coach Outlet Online [www.coachoutletstoreoen.com] Julia shot to fame with her famous Civil Coach Outlet Store [www.coachfactoryonlinees.org] War song, "Battle Hymn of the Republic Coach Outlet Store Online [www.coachsfactoryoutlett.net] Julia Ward Howe suggested that June 2 be annually Coach Outlet [www.coachoutletonlinele.com] celebrated as Mothers Day and should be dedicated Coach Factory Online [www.coachfactoryoutletnso.com] to peace. She wrote a passionate appeal Coach Factory Outlet [www.coachfactoryoutleteni.com] to women and urged them to rise against war Coach Outlet [www.coachoutletonlinele.com] in her famous Mothers Day Proclamation Coach Factory Outlet [www.coachfactoryoutleteni.com] written in Boston in 1870. She also initiated Coach Outlet [www.coachoutletonlinele.com] Mothers' Peace Day observance on the second Coach Outlet Store [www.coachfactoryonlinees.org] Sunday in June in Boston and held the meeting Coach Outlet Store Online [www.coachsfactoryoutlett.net] for a number of years. Julia tirelessly Coach Outlet Online [www.coachoutletstoreoen.com] championed the cause of official celebration True Religion Jeans [www.truereligionjeansftc.com] of Mothers Day and declaration of official True Religion Outlet [www.truereligionjeansct.com] holiday on the day. Her idea spread but was later True Religion [www.truereligionjeanssi.com] replaced by the Mothers' Day holiday now Michael Kors Outlet Online [www.michaelkorsoutletic.com] celebrated in May.Custom of celebrating Michael Handbags Outlet [www.michaelkorsets.com] Mothering Sunday died out almost completely Michael Kors Outlet Store Online [www.michaelkorsoutletnio.com] by the 19th century. However, the day came to be Michael Kors Outlet Stores
Přečíst zbytek komentáře...

guoguo (Hodnocení: 1)
Od: guagua (1220729526@qq.com) - Pátek, 23.01. 2015 - 03:01:23
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
guoguo mont blanc pen [www.montblancpens.com.co] burberry outlet [www.burberry-outletus.name] michael kors outlet sale [www.michaelkorsoutletsales.us.com] oakley sunglasses [discountoakleysunglasses.oakleywebsite.net] toms outlet [cheaptoms.raleighdowntowner.co] oakley sunglasses [discountoakleysunglasses.oakleywebsite.net] marc jacobs outlet [www.marc-jacobs.name] coach outlet [www.coachfactorystoreonline.us.com] burberry bags [www.burberry-outlet.com.co] burberry bags [www.burberry-outlet.com.co] michael kors [michaelkorsoutlet.new-letter.com] coach factory outlet [www.coachfactorystoreonline.us.com] coach outlet store online [www.coachoutletstoreonline.us.org] red bottoms [www.christianlouboutinoutlet.com.co] abercrombie and fitch [abercrombiestore.rekey-your-locks.com] jordans 11 [www.jordan11concord.org] toms wedges [www.tomsshoes.name] red bottom shoes [www.christianlouboutinoutlet.com.co] bottega veneta bags [www.bottega-veneta.cc] hollister clothing [hollister.charleschin.com] ugg boots [www.ugg-boots.eu.com] oakley vault [cheapoakleys.o

Přečíst zbytek komentáře...

dongxia (Hodnocení: 1)
Od: coachfactory (allenaverson@yahoo.com) - Středa, 05.08. 2015 - 09:35:41
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
sujuan0805 louis vuitton outlet [www.louisvuittonstore2015.com]
michael kors outlet online [www.2015michaelkorsoutlet.net]
nike air max 1 [www.nikeairmax1essential.com]
kate spade purses [www.katespadebagsus.com]
roshes for sale [www.roshes.in.net]
roshe flyknit [www.rosherunflyknit.net]
http://www.louisvuitton-plazabags.com [www.louisvuitton-plazabags.com]
http://www.coachbagsoutletfactory.net [www.coachbagsoutletfactory.net]
http://www.2015coachfactoryoutlet.com [www.2015coachfactoryoutlet.com]
white nike huarache [www.nikehuarachewhite.com]
air max zero mens [www.airmaxzero.org]
kate spade handbags [www.katespadehandbags-outlet.net]
coach coupons [www.coachoutletpromocode.com]
nike roshe run flyknit [www.nikerosherunflyknit.com]
http://www.nikeairmax90shoes.com [www.nikeairmax90shoes.com]
Nike Shoes On Sale [www.nikeoutlet-hot.com]
nike air max 90 hyperfuse [www.airmax90hyperfuse.in.net]
kate spade sale [www.katespadesaleuk.com]
louis vuitton outlet [www.louisvuittonstore2015.com]
Nike LunarEclipse [www.nikeoutletstore-online.com]
Air Jordan 4 Cement [www.airjordan4cement.com]
michael kors [www.mk-outletonline.org]
Louis Vuitton Outlet Store [www.usalouisvuittonoutlet-store.com]
Přečíst zbytek komentáře...

Re:lily-ya (Hodnocení: 1)
Od: coachfactory (allenaverson@yahoo.com) - Sobota, 08.08. 2015 - 04:51:38
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
@yusuzhen0808 http://www.nikerosherunwomen.net [www.nikerosherunwomen.net]
michael kors outlet [www.2015michaelkorsoutlet.net]
michael kors bags [www.2015michaelkorsbags.net]
coach factory [www.coachfactoryusa.net]
nike air max thea [www.nikeairmaxthea.in.net]
kate spade bags [www.katespadesaleuk.com]
air max zero for sale [www.airmaxzero.in.net]
cheap james harden shoes [www.jameshardenshoes.org]
roshes mens [www.roshes.net]
http://www.michaelkorsmkbags.net [www.michaelkorsmkbags.net]
kate spade outlet online [www.katespade-outletonline.net]
http://www.michaelkorsmkwallet.com [www.michaelkorsmkwallet.com]
nike zoom run the one [www.nikezoomruntheone.org]
mk bags [www.mkmichaelkorsbags.net]
michael kors [www.mkmichaelkorsuk.com]
Air Jordan [www.airjordan11releasedate.com]
nike zooms [www.nikezoomruntheone.org]
louis vuitton handbags [www.louisvuitton-bags-2015.com]
james harden shoes [www.jameshardenshoes.net]
http://www.cheapnikeairmaxltd.com [www.cheapnikeairmaxltd.com]
http://www.nike-freerun50.com [www.nike-freerun50.com]
michael kors handbags [www.michaelkorsmkbags.net]
http://www.nikeoutlet-hot.com [www.nikeoutlet-hot.com]
kyrie 1 shoes [www.nikekyrie1.org]
kate spade outlet [www.katespadebagsus.com]
coach outlet store [www.coachoutlet-factorystore.org]
kate spade handbags outlet [www.katespade2015.org]
kate spade outlet [www.katespadebagsus.com]
http://www.loui

Přečíst zbytek komentáře...

Michael Kors outlet (Hodnocení: 1)
Od: coachfactory (allenaverson@yahoo.com) - Čtvrtek, 20.08. 2015 - 07:49:51
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
[linlei0820] http://www.katespade-diaperbag.net [www.katespade-diaperbag.net]
zoom run the one [www.nikezoomruntheone.com]
http://www.coachoutletpromocode.com [www.coachoutletpromocode.com]
james harden shoes [www.jameshardenshoes.in.net]
LV [www.cheaplvbags-top.net]
Louis Vuitton Handbags [www.louisvuitton-newlv.com]
coach bags outlet [www.coachbagssaleuk.com]
nike air max thea womens [www.nikeairmaxthea.net]
Louis Vuitton [www.louisvuitton-sunglassess.com]
nike zoom run [www.nikezoomruntheone.in.net]
http://www.cheaplvbags-top.net [www.cheaplvbags-top.net]
http://www.coachbags-onsale.net [www.coachbags-onsale.net]
nike air max 90 hyperfuse [www.airmax90hyperfuse.in.net]
louis vuitton outlet [www.louisvuittonstore2015.com]
coach outlet [www.2015coachoutlet.com]
nike zoom run the one [www.nikezoomruntheone.org]
Air Max 90 [www.nikeairmax90classic.com]
new james harden shoes [www.jameshardenshoes.org]
michael kors handbags [www.michaelkorsmkbags.net]
coach outlet factory [www.coachoutlet-factorystore.org]
michaelkors [www.mk-outletonline.org]
Přečíst zbytek komentáře...

Re: the finest tends to make (Hodnocení: 1)
Od: coachfactory (allenaverson@yahoo.com) - Středa, 02.09. 2015 - 09:32:49
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
w^~)sin0902 Nike Outlet Online [www.nikeoutletstore-online.com]
black roshe run [www.nikerosherunblack.net]
http://www.nikerosherunflyknit.com [www.nikerosherunflyknit.com]
nike roshe men [www.nikerosherunmens.com]
http://www.nikerosherunwomen.net [www.nikerosherunwomen.net]
nike zoom run the one [www.nikezoomruntheone.com]
nike run the one [www.nikezoomruntheone.net]
http://www.rosherunblack.net [www.rosherunblack.net]
roshe run flyknit [www.rosherunflyknit.net]
roshe run men [www.rosherunmen.org]
women roshe run [www.rosherunwomen.org]
http://www.roshes.net [www.roshes.net]
Louis Vuitton Outlet Online [www.usalouisvuittonoutlet-store.com]
Louis Vuitton Outlet Store [www.usalouisvuittonoutlet-stores.com]
23 is back [www.23isbackrelease.net]
23isback [www.23isbackreleasedate.org]
air max 90 hyperfuse [www.airmax90-hyperfuse.net]
nike air max 90 hyperfuse [www.airmax90-hyperfuse.com]
air max 90 ice [www.airmax90-ice.com]
air max 90 [www.airmax90-ice.org]
air max zero for sale [www.airmax-zero.net]
air max zero women [www.nike-airmaxzero.net]
Přečíst zbytek komentáře...

Michael Kors outlet (Hodnocení: 1)
Od: coachfactory (allenaverson@yahoo.com) - Sobota, 05.09. 2015 - 08:51:09
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
[linlei0905] nike james harden shoes [www.jameshardenshoes.net]
kate spade outlet [www.katespade2015.org]
kate spade purses [www.katespadebagsus.com]
kate spade sale [www.katespadecheap.net]
katespade crossbody [www.katespadecrossbody.com]
kate spade diaper bag [www.katespade-diaperbag.net]
kate spade outlet store [www.katespadefactory.org]
kate spade handbags outlet [www.katespadehandbags-outlet.net]
kate spade new york [www.katespade-newyork.net]
http://www.katespadeoutlet2015.net [www.katespadeoutlet2015.net]
kate spade outlet online [www.katespade-outletonline.net]
http://www.katespadepursesus.org [www.katespadepursesus.org]
kate spade sale uk [www.katespadesaleuk.com]
http://www.katespadesurprisesale.com [www.katespadesurprisesale.com]
kate spade bags outlet [www.katespadetotebags.com]
http://www.katespadeukoutlet.com [www.katespadeukoutlet.com]
kate spade factory [www.katespade-usa.org]
Louis Vuitton Bags 2015 [www.louisvuitton-bags-2015.com]
Louis Vuitton purses [www.louisvuitton-christmas.com]
Louis Vuitton clutch bag [www.louisvuittonclutchs.com]
Louis Vuitton Outlet [www.louisvuitton-lv.us.com]
louis vuitton luggage [www.louisvuitton-lvoutlet.net]
LV Purses [www.louisvuitton-lvpurses.com]

Přečíst zbytek komentáře...

Re: MěKS Tišnov - listopad 2014 (Hodnocení: 1)
Od: coachfactory (allenaverson@yahoo.com) - Sobota, 10.10. 2015 - 09:15:39
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
chentingting10/10 kate spade handbags outlet [www.katespade2015.org]
kate spade bags [www.katespadebagsus.com]
kate spade outlet [www.katespadecheap.net]
kate spade bag outlet [www.katespadecrossbody.com]
http://www.katespade-diaperbag.net [www.katespade-diaperbag.net]
kate spade kate spade factory outlet [www.katespadefactory.org]
kate spade purses [www.katespadehandbags-outlet.net]
kate spade new york [www.katespade-newyork.net]
http://www.katespadeoutlet2015.net [www.katespadeoutlet2015.net]
kate spade outlet online [www.katespade-outletonline.net]
kate spade sale [www.katespadepursesus.org]
http://www.katespadesaleuk.com [www.katespadesaleuk.com]
http://www.katespadesurprisesale.com [www.katespadesurprisesale.com]
kate spade tote [www.katespadetotebags.com]
kate spade uk [www.katespadeukoutlet.com]
kate spade usa [www.katespade-usa.org]
http://www.louisvuitton-bags-2015.com [www.louisvuitton-bags-2015.com]
Louis Vuitton Handbags [www.louisvuitton-christmas.com]
Louis Vuitton clutches [www.louisvuittonclutchs.com]
Louis Vuitton Purses [www.louisvuitton-lv.us.com]
louis vuitton bags [www.louisvuitton-lvoutlet.net]
louis vuitton handbags [www.louisvuitton-lvpurses.com]
new Louis Vuitton [ww

Přečíst zbytek komentáře...

Michael Kors outlet (Hodnocení: 1)
Od: coachfactory (allenaverson@yahoo.com) - Pondělí, 26.10. 2015 - 02:21:41
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
[linlei1026] kate spade factory [www.katespade-usa.org]
Louis Vuitton [www.louisvuitton-bags-2015.com]
Louis Vuitton Handbags [www.louisvuitton-christmas.com]
Louis Vuitton clutch bag [www.louisvuittonclutchs.com]
http://www.louisvuitton-lv.us.com [www.louisvuitton-lv.us.com]
louis vuitton bags [www.louisvuitton-lvoutlet.net]
louis vuitton wallets [www.louisvuitton-lvpurses.com]
new Louis Vuitton [www.louisvuitton-newlv.com]
Louis Vuitton Handbags outlet [www.louisvuittonnew-lv.com]
louis vuitton sale [www.louisvuittonoutlet--2014.com]
Louis Vuitton Outlet Store [www.louisvuitton--outletstore.net]
Louis Vuitton Bags [www.louisvuittonoutletyears.com]
louis vuitton handbags [www.louisvuitton-plazabags.com]
http://www.louisvuittonstore2013.com [www.louisvuittonstore2013.com]
louis vuitton store 2015 [www.louisvuittonstore2015.com]
Louis Vuitton Outlet online [www.louisvuitton-sunglassess.com]
http://www.louisvuittonsunglassess.net [www.louisvuittonsunglassess.net]
michael kors jet set [www.michaelkorsjetset.org]
michael kors handbags [www.michaelkors-mk.org]
mk bags [www.michaelkorsmkbags.net]
mk outlet online [www.michaelkorsmkoutlet.org]
http://www.michaelkorsmksale.com [www.michaelkorsmksale.com]
Přečíst zbytek komentáře...

Michael Kors outlet (Hodnocení: 1)
Od: coachfactory (allenaverson@yahoo.com) - Pátek, 20.11. 2015 - 03:27:18
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
[linlei1120] http://www.katespadeukoutlet.com [www.katespadeukoutlet.com]
http://www.katespade-usa.org [www.katespade-usa.org]
Louis Vuitton [www.louisvuitton-bags-2015.com]
Louis vuitton outlet [www.louisvuittons-christmas.com]
Louis Vuitton clutch [www.louisvuittonclutchs.com]
Louis Vuitton Purses [www.louisvuitton-lv.us.com]
cheap louis vuitton bags [www.louisvuitton-lvoutlet.net]
louis vuitton outlet [www.louisvuitton-lvpurses.com]
new Louis Vuitton [www.louisvuitton-newlv.com]
Louis Vuitton Handbags [www.louisvuittonnew-lv.com]
http://www.louisvuittonoutlet--2014.com [www.louisvuittonoutlet--2014.com]
Louis Vuitton Outlet Online [www.louisvuitton--outletstore.net]
http://www.louisvuittonoutletyears.com [www.louisvuittonoutletyears.com]
louis vuitton bags [www.louisvuitton-plazabags.com]
http://www.louisvuittonstore2013.com [www.louisvuittonstore2013.com]
louis vuitton store 2015 [www.louisvuittonstore2015.com]
http://www.louisvuitton-sunglassess.com [www.louisvuitton-sunglassess.com]
http://www.louisvuittonsunglassess.net [www.louisvuittonsunglassess.net]
michael kors jet set tote [www.michaelkorsjetset.org]
http://www.michaelkors-mk.org [www.michaelkors-mk.org]
michael kors outlet [www.michaelkorsmkbags.net]
Přečíst zbytek komentáře...

me adc (Hodnocení: 1)
Od: coachfactory (allenaverson@yahoo.com) - Čtvrtek, 06.10. 2016 - 10:53:02
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
trx suspension trainer [www.trx-suspension.us] B Derbyshire [www.whittonlodge.co.uk] abercrombie & fitch [www.abercrombieandfitchoutlet.net] Nike Hyperdunk 2015 [www.hyperdunk.us] pandora jewelry [www.pandora-jewelry.us] pandora rings sale [www.pandora-rings.us] ralph lauren uk [www.ralphlauren-uk.co.uk] ugg boots outlet [www.ugg--boots.us] trx suspension [www.trxsuspension.us] asics gel [www.asics-gel-kayano.com] hermes birkin [www.hermesbirkin.co.uk] Kevin Durant Shoes [www.kd8.us] Official Ralph Lauren UK Online Store [www.ralphlauren-shirts.co.uk] michael kors totes [www.michaelkorstote.us] Michael Kors Watches [www.michael-kors-watches.org] salomon hiking shoes [www.salomon-shoes.com] burberry outlet [www.burberry-factory-outlet.com] abercrombie and fitch [www.abercrombiefitch.fr] prada outlet [www.prada-outlet.us.com] me adc10.06

Re: Offroadový Desetoboj '04 (Hodnocení: 1)
Od: coachfactory (allenaverson@yahoo.com) - Sobota, 31.12. 2016 - 05:55:28
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
me adc12.31 pandora jewelry [www.pandora.org.au] Michael Kors Outlet [www.michaelkorsoutlet.ca] ralph lauren [www.ralph-lauren.net.au] lebron james shoes [www.lebron-james-shoes.us] nike store [www.nike-shoes.org] michael kors outlet [www.michaelkorsoutletstores.us] Bed and Breakfast in chesterfield [www.whittonlodge.co.uk] pandora bracelet [www.pandora--bracelet.co.uk] coach factory outlet [www.coach-outlet-online.us] kate spade outlet [www.katespadepurses.us] coach carter [www.coachcarter.com.au] cheap basketball shoes [www.basketballshoes.in.net] beats studio [www.beatsbydre.net.au] michael kors outlet [www.michaelkorsoutletstores.us] coach outlet [www.coach--outlet.org] Michael Kors Watches [www.michael-kors-watches.org] flash sunglasses [www.flashsunglasses.com] Longchamp Outlet [www.longchamp-outlet.co] adidas shoes [www.adidas-shoes.com.au] coach outlet [www.coach--outlet.org] michael kors italy [www.michael-kors.it] ugg boots [www.ugg--boots.us] hermes uk [www.hermesbirkin.co.uk] abercrombie us

Přečíst zbytek komentáře...
Home · Témata · Odkazy · Tvůj účet · Galerie · Web News

TOPlist
This site is copyrighted by offroad.cz
Pokud chcete přispívat na web offroad.cz, budeme jedině rádi! Použijte po přihlášení v levém menu volbu 'Poslat příspěvek' a fotky pošlete e-mailem!
...a brzy zase přijďte! ;-)
Design Luke+Tomi 2002-2007
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All rights reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.54 sekund