ďťż

Zavody

Cestovani

Recenze

Novinky

Technika

Moudrosti

Pravidla

Profily

Bazar
Moduly
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Fórum
· Galerie
· Hledání
· Kalendář akcí
· Ke stažení
· Odkazy
· Osobní zprávy
· Poslat příspěvek
· Reklama
· Seznam uživatelů
· Shop
· Sidebar
· Statistiky
· Témata
· Top 10
· Tvůj účet
Náhodně vybrané obrázky z galerie

et04xj_15.jpg
et04xj_15.jpg

r04_marty_15.jpg
r04_marty_15.jpg

liftedwheel30.jpg
liftedwheel30.jpg

jam04_quest_08.jpg
jam04_quest_08.jpg

Photo Gallery
Categories Menu
· Všechny rubriky
· ARO
· Bohemia Off-road
· CFOR
· Cross Country
· Čtení na pokračování
· Dakar
· Desetiboj 2004
· ETT
· Jak na to?
· Jeep
· Koupím
· LamaKlub
· Libros Cup
· Maratony
· MČR OFF ROAD
· Niva Klub
· Nord Cup
· Offroad
· Offroad Jamboree
· Offroad Libouchec
· Offroaders
· Ostatní
· Pohár konstruktérů
· PR článek
· Prodám
· Profily
· Samurai
· Survival
· Technika
· Test
· Tiskové zprávy
· Toyota
Kdo je on-line
V tuto chvíli je 112 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

Aprílová Šumava

Autor: luke - Úterý, 19.04. 2005 - 11:45:00
Téma: Cestování, expedice

Letošní první setkání na Šumavě se dá s nadhledem popsat stručně: povedené. Zatímco přesně před rokem jsme se na stejných místech probíjeli pořádnou nadílkou posledního sněhu, letos nás vítalo slunečné počasí a ideální offroudové terény.Celkově se sjelo okolo 30 vozů. Auta Offroaders se v sobotu po ránu rozdělila na 3 skupiny: brutálky (ostřílení, vybavení) tradičně vedené Tomášem , sehraná ?Hradecká? parta a ostatní. Ke třetí Petrově skupině přiřadili místní organizátoři dvě úplné leštěnky, což se nakonec ukázalo jako velmi nešikovné.Vzhledem k velikosti prostoru každá skupina vyráží na trasu vybranou dle svých možností a přání, pohromadě se opět sejdeme až pozdě v noci na ubytovně.Fotky i popis dne je tak logicky z pohledu jedné party, sestavou aut naprosto nesourodých, ale perfektně sehraných Hradečáků. Partu vedl Zdenek, který tu tentokrát hodlal otestovat nejnovější přírůstek ve svém vozovém parku ? Samurájka.Jako rozcvička nás čeká záludný brod, zpestřený množstvím pařezů. Po prvé je nutné vytáhnout kurty a navijáky. Pokračujeme na cestu, které je relativně suchá, louže však sakra hluboké. Stačí zvolit průjezd o pár centimetrů špatně a už se zase tahá?Dostáváme se na louky, plné záludných pastiček. Kde lehká auta projela, obludy se topí v bahně? V tomto stylu pokračuje celý den, zajedeme opláchnout auta do umělých brodů, absolvujeme dlouhý lesní výjezd, trialkovou partii na hřebeni, zbytky sněhu v lese jsou také výzvou. Když se před pátou večer stáčíme k návratu, máme to k ubytovně zhruba 2 km vzdušnou čarou. V tu chvíli nikdo netušíme, že s zhruba půl kilometrem úvozové lesní cesty se budeme prát přes 3 hodiny. V té době přichází sms od brutálek, ať jim schováme guláš, že jsou zapadlí v bažinách.Obdobně je na tom i ?lehká? skupina, která vyrazila na závěrečnou půl hodinovou projížďku a dopadla podobně jako Hradečáci. Když se konečně blížíme k ubytovně, čeká nás opět stejný brod jako ráno. Po tmě lahůdka. Setkáváme se tu dvě skupiny, kdo je za, okamžitě obrací a pomáhá ostatním. Nad gulášem a pivem pak čekáme na nešťastnou skupinu brutálek, která se v bažinách zahrabala na hodně dlouho.Nedělní ráno nás vítá opět sluníčkem a připraveni vyrazit do terénu jsou po krátkém spánku překvapivě i brutálkáři . Tentokrát ale už všichni volíme jednodušší trasy a velice povedený víkend zakončujeme příjemnou projížďkou s minimem navijákování a tahání.Při srovnání s předchozími akcemi v tomto prostoru, byl tento víkend jeden z offroadově nejpovedenějších. Kdo nepřijel a teď lituje, může to napravit v polovině června.Jitka, Offroaders

 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
Související odkazy
· Více o tématu Cestování, expedice
· Další články od autora luke


Nejčtenější článek na téma Cestování, expedice:
Offroad tůry v Alpách

Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 1
Účastníků: 1

Špatné

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek

"Aprílová Šumava" | Přihlásit/Registrovat | 18 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se.

Re: Aprílová Šumava (Hodnocení: 1)
Od: dadajan - Středa, 20.04. 2005 - 23:50:18
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Pěkné obrázky !

Re: Aprílová Šumava (Hodnocení: 1)
Od: jia147003 (a1018678331@126.com) - Sobota, 13.08. 2011 - 02:35:35
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
For women, Tory Burch Boots [www.toryburchsonlines.com] is a artwork.The tory burch shoes [www.toryburchsonlines.com] is to make these shoes have attractive magic, so that every woman can not do without it. tory burch sale [www.toryburchsonlines.com] bear the responsibility to create a beautiful, constantly bring surprise and tempt every woman's heart. tory burch outlet [www.toryburchsonlines.com] also attentioned this year.following again after 2008 ,cooperate with Chanel's House of Lesage embroidery workshops again, then product fine hand and full of nobility men's leather shoes. In the store whether Tory Burch Flats [www.toryburchsonlines.com] or Tory Burch Handbags [www.toryburchsonlines.com],can buy to make you satisfied with the tory burch [www.toryburchsonlines.com].

Re: Aprílová Šumava (Hodnocení: 1)
Od: jia147003 (a1018678331@126.com) - Sobota, 13.08. 2011 - 02:38:54
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
The antioxidant properties and effects of green tea are due to the presence of powerful polyphenolic antioxidants, coach handbags store [www.coachbagsstoreonline.com]also known as catechins. Dream Body Slimming Capsule The other substances that give green tea its antioxidant properties include Vitamin C coach outlet [www.coachbagsstoreonline.com]Vitamin E, Vitamin A and tannin.Green tea also has powerful neuro-protective, COACH Wallets [www.coachbagsstoreonline.com] anti-carcinogenic, coach bags [www.coachbagsstoreonline.com] anti-microbial and cardio-protective properties. Epigallocatechin gallate, Coach Necklace [www.coachbagsstoreonline.com] which is an especially bioactive catechin, Coach Bracelets [www.coachbagsstoreonline.com] has been identified by many scientists as particularly important because its antioxidant effects have been linked to cancer prevention. coach handbags [www.coachbagsstoreonline.com].

2#2 2#A%0'2!5F 2 thaijobcenter.com (Hodnocení: 1)
Od: weroadtt (chenyanjobs@yahoo.cn) - Úterý, 10.01. 2012 - 03:13:36
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
A quality replica watch can be bought in our store where there are numerous Fake Watches [www.stwatch.com] for sale. It is wise to buy the best replica watches here.We sell best replica watches from Replica Swiss Rolex Lady Watches [www.stwatch.com],free shipping order three watches for all fake watches, Rolex replica and Swiss replica watches.Need top grade,best,fantasy,extreme Replica Rolex Watches [www.stwatch.com]? Gevril and New Dover Groups bring you Bvlgari Watches [www.stwatch.com] from brands that include Paris Hilton and Police.Shop for Accessories Watches Fashion Watches [www.stwatch.com] at www.stwatch.com.We are good at Omega Watches [www.stwatch.com] in your choice, buy now to get 30 USD off before Xmas!

Spagetti Straps Wedding Dresses (Hodnocení: 1)
Od: deshawnjacobson (wachtelkbg@hotmail.com) - Neděle, 29.04. 2012 - 04:02:22
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
of the time, dresses and wedding [www.staydress.com] dresses and wedding they will convince their children to wear their prom gown or bridal and prom dresses in wedding dresses [www.staydress.com] in wedding dresses uk wedding gowns [www.staydress.com] dresses wedding [www.staydress.com] dresses wedding, as they think their prom gown are fashion and unique. As a matter of fact, it is really out of fashion bridesmaid dresses purple australia [www.staydress.com] bridesmaid dresses purple australia. But these prom gowns aren wedding ceremony [www.staydress.com] t useless. When shopping online for the prom dress, Cocktail dresses section has all one needs for any occasions. From an intimate holiday party or a large event our web site has one of the largest selection you can consult this kind of prom gown. They will give you a of the very best locations to discover an inexpensive wedding ceremony gown is at a sample sale. Numerous stores have massive sample product sales as soon as or twice a yr, exactly where they market the designer gowns which have been attempted on at deep low cost costs. evening dresses and gowns [www.staydress.com] davids bridal gloves [www.staydress.com] A sample sale is really worth time and work, particularly in the event you put

hawaiian wedding dress (Hodnocení: 1)
Od: deshawnjacobson (wachtelkbg@hotmail.com) - Sobota, 23.06. 2012 - 00:20:20
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
padded at the hips taffeta wedding dress [www.zoomdress.com] , draws on the Victorian tradition of corsetry The back of the dress is finished with 58 gazar and organza-covered buttons fastened by Rouleau loops dresses for summer weddings [www.zoomdress.com] dresses for summer weddings. shop mother of the bride dresses [www.zoomdress.com], formal gowns and cocktail dresses at zoomdress.com. find perfect dresses for prom, gowns and evening dresses for your special even The underskirt is made of silk tulle trimmed with Cluny lace. The train measures 2 short formal dresses [www.zoomdress.com] .7 metres.
The Duchess affordable wedding dress [www.zoomdress.com] affordable wedding dresss wedding dress reflects the work of skilled craftsmen and women padding at the waist summer maxi dresses for under 100 [www.zoomdress.com] , the dress was very femenine in style. At first glance it appears very modest, but on closer inspection it is actually very sexy in a very demure way, informal wedding gowns dresses [www.zoomdress.com] informal wedding gowns dresses and showed off Kate's figure to perfection.The upper part of the dress was almost corset like, pulling her in at the waist, plus size mob mother of the bride dresses [www.zoomdress.com] and her hips were subtly padded to emphasise her discount summer dresses [www.zoomdress.com] discount summer dresses

lady lingerie (Hodnocení: 1)
Od: deshawnjacobson (wachtelkbg@hotmail.com) - Neděle, 15.07. 2012 - 20:14:24
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
chappals and Rajasthani jootis and girls are crazy for such footwear red bra sets [www.hilingerie.com] red bra sets. Some are so fascinated that they purchase almost a dozen pairs matching their dress type lingerie online [www.hilingerie.com] . corsets for men [www.hilingerie.com] corsets for men
They are so light weight that anyone can carry them without a hitch. Apart from that couples halloween costumes [www.hilingerie.com] sexy women corsets [www.hilingerie.com] crazy lingerie [www.hilingerie.com] crazy lingerie, they can be worn for both casual purposes and party wear. The chappals and jootis adorned with chapter in their lives. Flowers delivery Toronto becomes much more highly popular during wedding events.
Wedding preparation takes weeks or even months. Every information is well planned out in the whole planning process. From the location down to the details in the bridal dress, there isn’ valentine sexy lingerie [www.hilingerie.com] lingerie wholesaler [www.hilingerie.com] lingerie wholesaler;t any room for mistake. The actual look of the

summer long dresses (Hodnocení: 1)
Od: deshawnjacobson (wachtelkbg@hotmail.com) - Úterý, 23.10. 2012 - 11:11:51
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
dress.Raylia wedding dresses with color
These embroideries can be seen in the bust and the skirt also. This wedding dress is done in pink and white effect and definitely creates great visual! Let's not forget to mention that this wedding gown is done in white and pink!
We must continue lingerie panty [www.barlingerie.com] lingerie panty, of course, wedding dresses made in china [www.casedress.org] wedding dresses made in china with a wedding dress with color and we're talking dress prom dresses for 2011 [www.casedress.org] white bridesmaid dresses uk [www.zoomdress.org] .The Reasons Why Christian Siriano Enjoy Wedding Dresses short red formal dresses [www.fooddress.org] homemade halloween costumes [www.docostumes.com] homemade halloween costumes.
As the narrow skirt wedding dress can outline the delicate curve and it could be a correct choice. women's plus size wedding dresses [www.noondress.org] replica dunhill watches [www.figwatches.org] replica dunhill watchesThe little fuss made about the sweep makes the classic fishtail skirt style concise and decent [www.fooddress.org].Your delicate tournure can be well outlined by the fitted cut while the big design can make

Coach outlet online (Hodnocení: 1)
Od: coachfactory (allenaverson@yahoo.com) - Pondělí, 06.10. 2014 - 04:56:55
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
zhangshifan10.06 best price on michael kors handbags [www.officalmichaelkorsoutletclearance.biz] michael kors outlet online official [www.michaelkorsoutletstoreonlinesale.us] michael kors outlet ellenton [www.michaelkorssunglassespurse.biz] michael kors belt bag [www.michaelkorsoutletstoreonlinesale.us] michael kors shoes for women [www.michaelkorsoutletstoreonlinesale.us] michael kors shoes for kids [www.cheapmichaelkorshandbagshotsales.com] michael kors black [www.michaelkorssatchelbagsoutlets.com] michael kors straw bag [www.michaelkorsoutletonlinestoresaleus.com] michael kors bedding [www.cheapmichaelkorswatches.biz] michael kors employment [www.michaelkors-crossbodybag.com] michael kors fulton [www.ownermichaelkorsblackfriday.com] michael kors wallets for men [www.findcheapmichaelkorsbag.com] michael kors mens wallets [www.michalkors-purseoutlet.com] official michael kors online outlet [www.michaelkorsoutletonlinestoresaleus.com] sale michael kors site [www.michaelkorssatchelbagsoutlets.com] michael kors hamilton handbag [www.cheapmichaelkorscolorpurses.us] michael kors item tote [www.cheapmichaelkorswatches.biz]

Přečíst zbytek komentáře...

Michael Kors outlet (Hodnocení: 1)
Od: coachfactory (allenaverson@yahoo.com) - Čtvrtek, 30.10. 2014 - 03:19:17
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
"Sie glaube nicht, dass es ist, weil wir haben ausgesto?en ? "
"Na ja , vielleicht. Aber was, gucci outlet online [www.2014guccioutletonline.com] wenn er sie new balance outlet online [www.newbalance-factory-outlet.com] nicht gesagt, dass michael kors crossbody bag [www.michaelkors-crossbodybag.com] es morgen? Es cheaps michael kors wallets [www.cheapsmichaelkorswallets.com] sollte ein secretand Louis Vuitton Outlet [www.louisvuitton--outletstore.net] eine ýýberraschung sein chanel bags [www.chanelfactoryoutletstore.com.co ] , und ist chanel outlet [www.chanelfactoryoutletstore.com.co ] ein Mann ein cheap Michael Kors bags online [www.findcheapmichaelkorsbag.com] Recht auf sein http://www.michaelkorsoutlets-mk.com [www.michaelkorsoutlets-mk.com] eigenes Engagement ruhig new balance factory outlet [www.newbalance-factory-outlet.com] zu halten bekam Michael Kors outlet handbags [www.michaelkorshandbagsoutlet-store.com] , hat er cheap Michael Kors bags on sale [www.findcheapmichaelkorsbag.com] nicht? Wir wouldn'thave Louis Vuitton Store [www.louisvuitton--outletstore.net] bekannt , wenn gucci bags [www.2014guccioutletonline.com] Fr?ulein Melly Tante Michael Kors handbags outlet stores [www.michaelkorsoutletonlinesale-store.com] nicht lassen Sie Michael Kors outlet sale [www.michalkors-purseoutlet.com] es aus . gucci outlet 2014 [www.2014guccioutletonline.com] Aber Scarlett muss wholesales michael kors bags online [www.wholesalesmichaelkorsbagsonline.com] gewusst haben, er michael kors bag

Přečíst zbytek komentáře...

Michael Kors outlet (Hodnocení: 1)
Od: coachfactory (allenaverson@yahoo.com) - Pondělí, 16.03. 2015 - 07:14:34
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
sie waren ebenso herausragend in theirnotorious Unf?higkeit, etwas zwischen den Deckeln der Býýcher enthalten lernen. Ihre coach purses [www.coachpursesoutletonline2014.com] Familie ray ban 4147 review sunglasses [www.raybanwayfarer.us.com] hatte ray ban 2140 wayfarer [www.raybanwayfarer.us.com] moremoney nike air max 1 essential [www.nikeairmax1essential.com] , ray ban usa [www.raybansunglassesonlinestore-usa.com] mehr Ray Ban UK [www.shoppingraybansunglasses-uk.com] Pferde Oakeyley Sunglasses Wholesale [www.cheapoakeyleysunglasseswholesale.com] , authentic nike air jordan shoes [www.nikeairjordanshoes-store.com] mehr ralph lauren outlet [www.ralphlaurenbeddingoutlets.com] Sklaven coach.com [www.qualitycheapcoachpurse.com] als shopping ray ban sunglasses [www.shoppingray-bansunglasses.com] jeder Ray Bans For Cheap [www.cheapray-banssunglasses.com] andere michael kors outlet purses [www.michaelkorsfactoryoutletpurses.com]
http://www.saleraybansunglassesonline.com />" michael kors crossbody bag [www.michaelkorsoutletpurses.com] Oh coach outlet [www.coachpursesoutletonline2014.com] , lauren by ralph lauren bedding [www.ralphlaurenbeddingoutlets.com] es Nike Air Max 90 Shoes [www.nikeairmax90shoes.com] wird Nike Air Max 90 Classic [www.nikeairmax90classic.com] klar, fake ray bans for sale [www.fakeraybansforsale-uk.com] morgen Louis V

Přečíst zbytek komentáře...

Michael Kors outlet (Hodnocení: 1)
Od: coachfactory (allenaverson@yahoo.com) - Pondělí, 06.04. 2015 - 09:35:37
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
[linlei0406] custom jerseys nba [www.nbajerseysonline-hot.com] barbour cavendish jacket [www.barbourjacket.com.co] moncler men [www.moncleroutletonlineinc.com] youth nba basketball jerseys [www.nbajerseysonline-hot.com] moncler uk store [www.moncleroutletonlineinc.com] brown barbour jacket [www.barbourjacket.com.co] vintage champion nba jerseys [www.nbajerseysonline-hot.com] sale barbour jacket [www.barbourjacket.com.co] moncler boots men [www.moncleroutletonlineinc.com] barbour men jacket [www.barbourjacket.com.co] moncler polo shirts [www.moncleroutletonlineinc.com] barbour dog jacket [www.barbourjacket.com.co] barbour shop [www.barbourjacket.com.co] barbour sapper jacket review [www.barbourjacket.com.co] stores that sell nba jerseys [www.nbajerseysonline-hot.com] moncler toronto [www.moncleroutletonlineinc.com] wholesale authentic nba jerseys [www.nbajerseysonline-hot.com] barbour mens jackets [www.barbourjacket.com.co] moncler women [www.moncleroutletonlineinc.com] barbour womens jacket sale [www.barbourjacket.com.co] nba all star game jerseys [www.nbajerseysonline-hot.com] womens moncler jackets [www.moncleroutletonlineinc.com] nba authentic jerseys sale [www.nbajerseysonline-hot.com] Přečíst zbytek komentáře...

Michael Kors outlet (Hodnocení: 1)
Od: coachfactory (allenaverson@yahoo.com) - Čtvrtek, 14.05. 2015 - 04:08:58
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Michael Kors satchel bag [www.michaelkorssatchelbagoutlets.us.com] Michael Kors outlet [www.michaelkorsoutletonlinestoresale.us.com] http://www.newbalance-factory-outlet.com [www.newbalance-factory-outlet.com] Louis Vuitton Sunglasses [www.louisvuittonsunglassess.net] Louis Vuitton Outlet [www.cheaplouisvuitton-bagso.net] louis vuitton store [www.louisvuittonstore2013.com] new Louis Vuitton [www.louisvuitton-newlv.com] michael kors handbags 2014 [www.michaelkorshandbags-2014.com] barbour.com [www.barbourjacket.com.co] Christian Louboutin Shoes [www.christainloubutinshoesstore.com] http://www.christianlouboutinoutlet14.com [www.christianlouboutinoutlet14.com] http://www.highheelshoesstore.com [www.highheelshoesstore.com] http://www.moncleroutletonlineinc.com [www.moncleroutletonlineinc.com] Christian Louboutin online store [www.christianlouboutinoutletwow.com] http://www.nbajerseysonline-hot.com [www.nbajerseysonline-hot.com] http://www.newbalancefactory-outlet.com [www.newbalancefactory-outlet.com] Moncler Outlet [www.shopmoncleroutlet.com] new balance sale [www.new-balance-nb.com] Nike Shoes On Sale [www.nikeoutlet-hot.com] http://www.themercyseller.com [www.themercyseller.com] Michael Kors outlet online sale [www.michaelkorsoutletstoreonlinesale.us] Přečíst zbytek komentáře...

Re:lily-ya (Hodnocení: 1)
Od: coachfactory (allenaverson@yahoo.com) - Sobota, 08.08. 2015 - 04:25:00
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
@yusuzhen0808 http://www.nikerosherunwomen.net [www.nikerosherunwomen.net]
michael kors outlet [www.2015michaelkorsoutlet.net]
michael kors bags [www.2015michaelkorsbags.net]
coach factory [www.coachfactoryusa.net]
nike air max thea [www.nikeairmaxthea.in.net]
kate spade bags [www.katespadesaleuk.com]
air max zero for sale [www.airmaxzero.in.net]
cheap james harden shoes [www.jameshardenshoes.org]
roshes mens [www.roshes.net]
http://www.michaelkorsmkbags.net [www.michaelkorsmkbags.net]
kate spade outlet online [www.katespade-outletonline.net]
http://www.michaelkorsmkwallet.com [www.michaelkorsmkwallet.com]
nike zoom run the one [www.nikezoomruntheone.org]
mk bags [www.mkmichaelkorsbags.net]
michael kors [www.mkmichaelkorsuk.com]
Air Jordan [www.airjordan11releasedate.com]
nike zooms [www.nikezoomruntheone.org]
louis vuitton handbags [www.louisvuitton-bags-2015.com]
james harden shoes [www.jameshardenshoes.net]
http://www.cheapnikeairmaxltd.com [www.cheapnikeairmaxltd.com]
http://www.nike-freerun50.com [www.nike-freerun50.com]
michael kors handbags [www.michaelkorsmkbags.net]
http://www.nikeoutlet-hot.com [www.nikeoutlet-hot.com]
kyrie 1 shoes [www.nikekyrie1.org]
Přečíst zbytek komentáře...

Michael Kors outlet (Hodnocení: 1)
Od: coachfactory (allenaverson@yahoo.com) - Čtvrtek, 20.08. 2015 - 07:32:52
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
[linlei0820] http://www.katespade-diaperbag.net [www.katespade-diaperbag.net]
zoom run the one [www.nikezoomruntheone.com]
http://www.coachoutletpromocode.com [www.coachoutletpromocode.com]
james harden shoes [www.jameshardenshoes.in.net]
LV [www.cheaplvbags-top.net]
Louis Vuitton Handbags [www.louisvuitton-newlv.com]
coach bags outlet [www.coachbagssaleuk.com]
nike air max thea womens [www.nikeairmaxthea.net]
Louis Vuitton [www.louisvuitton-sunglassess.com]
nike zoom run [www.nikezoomruntheone.in.net]
http://www.cheaplvbags-top.net [www.cheaplvbags-top.net]
http://www.coachbags-onsale.net [www.coachbags-onsale.net]
nike air max 90 hyperfuse [www.airmax90hyperfuse.in.net]
louis vuitton outlet [www.louisvuittonstore2015.com]
coach outlet [www.2015coachoutlet.com]
nike zoom run the one [www.nikezoomruntheone.org]
Air Max 90 [www.nikeairmax90classic.com]
new james harden shoes [www.jameshardenshoes.org]
michael kors handbags [www.michaelkorsmkbags.net]
coach outlet factory [www.coachoutlet-factorystore.org]
michaelkors [www.mk-outletonline.org]
Přečíst zbytek komentáře...

Re: the finest tends to make (Hodnocení: 1)
Od: coachfactory (allenaverson@yahoo.com) - Středa, 02.09. 2015 - 09:20:41
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
w^~)sin0902 Cheap Louis Vuitton [www.cheaplouisvuittonbagso.com]
Louis Vuitton Outlet [www.cheaplouisvuitton-bagso.net]
LV Bags [www.cheaplvbags-top.net]
cheap nike air max ltd [www.cheapnikeairmaxltd.com]
http://www.coach80off.com [www.coach80off.com]
coach bags [www.coachbags-onsale.net]
http://www.coachbagsoutletfactory.net [www.coachbagsoutletfactory.net]
http://www.coachbagssaleuk.com [www.coachbagssaleuk.com]
http://www.coachcouponcode.org [www.coachcouponcode.org]
coach outlet usa [www.coachfactoryusa.net]
coach outlet [www.coach-outletcoupons.com]
http://www.coachoutlet-factorystore.org [www.coachoutlet-factorystore.org]
http://www.coachoutletnj.net [www.coachoutletnj.net]
http://www.coachoutletpromocode.com [www.coachoutletpromocode.com]
http://www.coachoutletstoreinc.org [www.coachoutletstoreinc.org]
coach factory outlet [www.coachoutletstoreny.com]
james harden shoes 2015 [www.jameshardenshoes.net]
kate spade outlet [www.katespade2015.org]
kate spade bags us [www.katespadebagsus.com]
http://www.katespadecheap.net [www.katespadecheap.net]
kate spade bag [www.katespadecrossbody.com]


Přečíst zbytek komentáře...

me adc (Hodnocení: 1)
Od: coachfactory (allenaverson@yahoo.com) - Čtvrtek, 06.10. 2016 - 10:44:09
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
trx suspension trainer [www.trx-suspension.us] B Derbyshire [www.whittonlodge.co.uk] abercrombie & fitch [www.abercrombieandfitchoutlet.net] Nike Hyperdunk 2015 [www.hyperdunk.us] pandora jewelry [www.pandora-jewelry.us] pandora rings sale [www.pandora-rings.us] ralph lauren uk [www.ralphlauren-uk.co.uk] ugg boots outlet [www.ugg--boots.us] trx suspension [www.trxsuspension.us] asics gel [www.asics-gel-kayano.com] hermes birkin [www.hermesbirkin.co.uk] Kevin Durant Shoes [www.kd8.us] Official Ralph Lauren UK Online Store [www.ralphlauren-shirts.co.uk] michael kors totes [www.michaelkorstote.us] Michael Kors Watches [www.michael-kors-watches.org] salomon hiking shoes [www.salomon-shoes.com] burberry outlet [www.burberry-factory-outlet.com] abercrombie and fitch [www.abercrombiefitch.fr] prada outlet [www.prada-outlet.us.com] me adc10.06

Re: Offroadový Desetoboj '04 (Hodnocení: 1)
Od: coachfactory (allenaverson@yahoo.com) - Sobota, 31.12. 2016 - 05:41:48
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
me adc12.31 pandora jewelry [www.pandora.org.au] Michael Kors Outlet [www.michaelkorsoutlet.ca] ralph lauren [www.ralph-lauren.net.au] lebron james shoes [www.lebron-james-shoes.us] nike store [www.nike-shoes.org] michael kors outlet [www.michaelkorsoutletstores.us] Bed and Breakfast in chesterfield [www.whittonlodge.co.uk] pandora bracelet [www.pandora--bracelet.co.uk] coach factory outlet [www.coach-outlet-online.us] kate spade outlet [www.katespadepurses.us] coach carter [www.coachcarter.com.au] cheap basketball shoes [www.basketballshoes.in.net] beats studio [www.beatsbydre.net.au] michael kors outlet [www.michaelkorsoutletstores.us] coach outlet [www.coach--outlet.org] Michael Kors Watches [www.michael-kors-watches.org] flash sunglasses [www.flashsunglasses.com] Longchamp Outlet [www.longchamp-outlet.co] adidas shoes [www.adidas-shoes.com.au] coach outlet [www.coach--outlet.org] michael kors italy [www.michael-kors.it] ugg boots [www.ugg--boots.us] hermes uk [www.hermesbirkin.co.uk] abercrombie us

Přečíst zbytek komentáře...
Home · Témata · Odkazy · Tvůj účet · Galerie · Web News

TOPlist
This site is copyrighted by offroad.cz
Pokud chcete přispívat na web offroad.cz, budeme jedině rádi! Použijte po přihlášení v levém menu volbu 'Poslat příspěvek' a fotky pošlete e-mailem!
...a brzy zase přijďte! ;-)
Design Luke+Tomi 2002-2007
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All rights reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.49 sekund