Offroad Gateway

CFOR - Branky 2006
Publikováno: Sobota, 13.05. 2006 - 14:30:22
Téma: Reportáže ze závodů

Mistrovství Středoevropské zony Off road pokračovalo třetím podnikem - Valašským Meziříčím - Branky.Přestože při přípravě stíhala jedna bouřka druhou a trať byla v pátek, kdy probíhaly tréninky silně podmáčená, sobotní závody přivítalo krásné, slunečné počasí, takže odpoledne se již i prášilo.

Pomocí členů Kavoň offroad klubu, kteří zajistili přípravu trati i mechanizaci při závodech, CFOR pod záštitou ÚAMK mohla nabídnout všem zúčastněným velmi hezké a příjemné závody. Jahůdkou na dortu byl jako každý rok známý brod. Tady v přemíře bahna a vody se rozhodovalo o dobrém umístění. V kategorii do 2500 ccm po součtu výsledků obou tříhodinových částí, zvítězil Offroad team Pořízek před Offroad teamem Olomouc a Bernard Offroad teamem. Tuto kategorii ovládají vozy Suzuki: Samuraj, Jimny i Vitara zde nemají konkurenci. V kategorii nad 2500 ccm na prvém místě dojel velmi kultivovanou jízdou tým Šroťáků na Range Roveru před Preiner Offroad teamem na Nissanu a Horským Statkem Cínovec ne Mitsubishi, kterému navíc v druhé části odešel do věčných lovišť nedávno generálkovaný motor. Na upravené a prodloužené trati také ve vloženém závodě soupeřily motocykly i čtyřkolky. I tady si někteří jezdci v proslulém brodě museli sáhnout na dno svých sil. V kategorii motocyklů zvítězil Mario Rybář - Preiner offroad teaqm před Rostislavem Onračkou z Bodro teamu a Karlem Videckým z Teta Racing. V kategorii čtyřkolek na prvém místě dojel Teodoru Michalis z Halda Enduro Havířov před Markem Dobiášem a Miroslavem Stupkou ze Stavebniny Stupka teamu. Závody se velmi líbily, o čemž svědčí i velké množství diváků. Všichni se již těší na slovenskou Saharu Sekule 9. - 10. 6. 2006 a hlavně na Motocyklovou a quadovou 24hodinovku 14. - 16. 7. 2006 v Sosnové u Bruntálu.